Connect with us

Amerika

Rio de Janeiro otevírá pláže a ruší omezení. Hranice Brazílie jsou pro turisty otevřeny již od srpna

Rio de Janeiro otevírá pláže a ruší omezení. Hranice Brazílie jsou pro turisty otevřeny již od srpna

Brazilská metropole Rio de Janeiro opět otevřela pláže a pokračuje v rušení dalších omezení, otevřené mohou být už i taneční kluby. Podle úřadů je koronavirus pod kontrolou a pravděpodobnost druhé vlny je mizivá.

Reklama

Brazilské velkoměsto již dříve povolilo plavání v moři, ale opalování se na plážích bylo zakázáno.

Lidé si nově mohou pronajmout plážová křesla a slunečníky, na pláži se mohou stavět i prodejní stánky a prodavači mohou nabízet alkoholické nápoje, ačkoli je stále třeba dodržovat bezpečné odstupy.

Rio de Janeiro

Mají mnoho případů, ale údajně i situaci pod kontrolou

Zatímco země po celém světě uvolňovaly koronavirová pravidla a otevíraly hranice až po stabilizaci situace, Brazílie zvolila jiný přístup. Jihoamerická země se otevřela zahraničním turistům od 29. července a to i přes neutichající hrozbu koronaviru v zemi.

Turisté ze všech zemí (kterým by byl za normálních okolností dovolen standardní vstup na víza) tak již mohou od léta 2020 opět cestovat do Brazílie.

Test na COVID-19 při vstupu do země oficiálně není potřebný. Jediným platným ustanovením je, že návštěvníci musí mít během trvání cesty platnou zdravotní pojistku.

Akční letenky do Ria de Janeira

Připomínáme, že Brazílie má druhý nejvyšší počet případů COVID-19 na světě. Po návratu z této země se musíte prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a následně absolvovat test, případně karanténu.

Rio de Janeiro jako na dlani

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru