Connect with us
nové vstupní podmínky do Nepálu,

Koronavirus

Mount Everest se znovu otevírá turistům, Nepál obnovuje cestovní ruch

Mount Everest se znovu otevírá turistům, Nepál obnovuje cestovní ruch

Mount Everest je už znovu otevřen pro turisty z celého světa. Nepál tak stihl uvolnit pravidla během lezecké sezóny, která obvykle trvá od září do listopadu. Země se od srpna rozhodla znovu vydávat povolení na výstup, což po předchozím uzavření kvůli koronaviru potěšilo mnoho horolezců.

Reklama

Mezinárodní lety do Nepálu byly obnoveny 17. srpna a otevřely se i hotely a restaurace. Po úspěchu prvních skupin vybraných horolezců, kteří vstoupili do země uprostřed pandemie, oznámila nepálská vláda minulý měsíc, že se znovu otevře všem kvalifikovaným horolezcům a turistům. Nově už Nepál vydává povolení i na jarní sezónu.

Nepálské Himaláje
Poprvé v Himalájích

Vstupní podmínky se měnily

Podmínky vstupu se mírně změnily. Návštěvníci jsou povinni požádat o souhlas, poskytnout podrobnosti o svém itineráři a prokázat, že jim bylo vydáno povolení k cestě do Nepálu.

„Neotvíráme zemi pro všechny návštěvníky. Do Nepálu bude umožněn vstup pouze horolezcům a turistům, kteří již dříve žádali o povolení,“ řekl agentuře AP Rudra Singh Tamang, generální ředitel nepálského ministerstva cestovního ruchu.

Návštěvníci musí také předložit důkaz o negativním testu COVID-19, uzavřít zdravotní pojištění, které kryje náklady a léčbu na případné onemocnění COVID-19 (minimálně do výšky 5 000 USD), absolvovat týdenní karanténu v hotelu v Káthmándú a absolvovat další test, než se vydají do hor.

Nepálské Himaláje

Nejvyšší z nejvyšších

Ti, kteří jsou ochotni a schopni splnit pokyny, budou odměněni dobrodružstvím na celý život, píše o Nepálu Lonely Planet. Osm ze 14 nejvyšších vrcholů světa se nachází právě v této magické asijské zemi. Jsou jimi Everest, Kanchenjunga, Lhotse, Makalu, Cho Oyu, Dhaulagiri, Manaslu a Annapurna. Pro běžné turisty je výzvou již trek do základního tábora Mount Everestu – zejména kvůli nadmořské výšce. Infrastruktura pro treking je však v Nepálu na vysoké úrovni.

První horolezeckou expedicí na Mount Everestu byla dvojice britského lezce Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgayem v roce 1953.

Nepálské Himaláje

Dostupné letenky do Nepálu

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru