Connect with us

Letenky

Romantické Benátky z Prahy od 830 Kč

Romantické Benátky z Prahy od 830 Kč

Benátky, to krásné město na vodě, protkané kanály s gondolami, romantická tajemná atmosféra v každém období a karneval plný fascinujících masek. Nyní si do nich můžeš zaletět s Ryanair i za příjemnou cenu od 830 Kč. Pravda, nedoletíš přímo do Benátek, ale na letiště v blízkém Trevisu. Odtud už je to, co by kamenem dohodil (návod, jak z Trevisa do Benátek najdeš níže).

Reklama
  • Odkud? Přímo z Prahy
  • S kým? Letecká společnost Ryanair
  • Kdy? Leden – únor 2020
  • Příklad? Termín 27. ledna – 9. února 2020
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, malé příruční zavazadlo, odbavené za příplatek

Doprava z letiště Treviso do Benátek

Nejrychleji se do Benátek (Tronchetto) nebo k nádraží Mestre dostanete přímými autobusy (cca za 12€ jednosměrně). Jízdenky zakoupíte v letištní hale, nebo on-line na webu Terravision (lístek si musíte vytisknout!). Pokud nestihnete spoj, můžete jet zdarma dalšími autobusy. Odjíždí jednou za půl hodiny/hodinu (podle denní doby). Cesta obvykle trvá cca od 40 minut – 1 hodinu.

Nejlevnější varianta je jet vlakem přímo z Trevisu. Ve městském žlutém kiosku si koupíte lístek na autobus LINKY 6 (cca 1,30€), kterým se dostanete na železniční stanici (jezdí cca jednou za půl hodiny). Na nádraží pak jízdenku zakoupíte za cca 3,55€, před nástupem do vlaku si ji označíte a vydáte se do Benátek nebo stanice Mestre. Tahle varianta trvá asi 90 minut…

Co dělat, vidět a zažít?

  • Těžko si v zimě v Benátkách dopřejete koupání v moři, ale bloudit historickým centrem můžeš i tak. Navštěvovat nejrůznější hospůdky a restaurace taktéž. Jinak mnoho návštěvníků dělá chybu, že navštíví pouze historické centrum.
  • Benátky nejsou jen okolo Canal Grande. Rozprostírají se na desítkách menších ostrůvků, na nichž se můžeš procházet třeba po vinicích atd. Na nich budeš nejspíš i v létě osamocen, prakticky bez dalších turistů, natož pak v zimě.
  • A nezapomeň na omamný benátský karneval, jeho termín je pohyblivý a zpravidla bývá 10 dní před popeleční středou. Letos vychází na období mezi 8. – 25. únorem.

Levné ubytování v Benátkách

Nezapomeň se podívat na naši nabídku benátských pobytů, kde máš v ceně zpravidla i letenku a ubytování se stravou Samostatně si výhodné ubytování můžeš rezervovat i přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Okružní zaoceánské plavby budou obnoveny nejdříve v září https://t.co/IqCgjCGV9C #novinky8 hodinami dozadu
Aerolinky LEVEL zřejmě skončí i ve Francii, nabízely levný Karibik https://t.co/FbBcRHOUsK #novinky9 hodinami dozadu
Etihad Airways příští týden spustí novou nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/BBvrjvbN0s #novinky9 hodinami dozadu
Ryanair má 35 let. Začínal s jedním letadlem a 25 zaměstnanci! https://t.co/I2PjhZYuWj #novinky9 hodinami dozadu
Na Islandu staví oceánskou lagunu. Nechybí geotermální vody a wellness https://t.co/bZibwEMCkh #novinky9 hodinami dozadu
Chile se tak brzy neotevře. Země prodlužuje výjimečný stav do 14. září https://t.co/bpVlwipQVB #novinky9 hodinami dozadu
Řecko nabízí turistům slevy na letenky a rodinné akce https://t.co/cw0oBwXCkW #novinky10 hodinami dozadu
Estonsko zavádí víza pro digitální nomády https://t.co/F3NwAWr2Cq #novinky10 hodinami dozadu
Od dnešního dne do Anglie i Skotska bez karantény https://t.co/SpXPvr1J41 #novinky11 hodinami dozadu
Hotel Srdiečko. Jižní svahy Nízkých Tater vás obklopí srdečností https://t.co/AM7QGr349D13 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru