Connect with us

Asie

Bangkok: 7 tipů na atrakce v thajské metropoli

Bangkok: 7 tipů na atrakce v thajské metropoli

Tvá návštěva Thajska by nebyla úplná bez zastávky v hlavním městě. Bláznivý Bangkok působí chaoticky, ale má své jedinečné kouzlo! Davy lidí, pouliční stánky s jídlem, buddhistické chrámy, loďky na řece i všudypřítomné troubící tuk-tuky si nakonec přeci jen zamiluješ. Akční letenky do Thajska si navíc rezervuješ velmi levně!

Reklama
 Vítej v Bangkoku!
Vítej v Bangkoku!

1. Začni u Královského paláce

Ubytuješ-li se v okolí ulice Khao San Road, dojdeš k největší památce Bangkoku bez problémů pěšky. Pokud je tvůj hotel nebo hostel dále od centra, můžeš sis zaplatit tuk-tuk. Na řidiče si dávej pozor a cenu si vždy domluv předem. Připrav se na každodenní smlouvání, které je součástí většiny asijských kultur. Ceny jídla se zpravidla nesmlouvají.

Vstup do Královského paláce tě bude stát cca 500 bahtů. Muži i ženy musí mít v chrámu zahalená kolena a ramena. Dovnitř tě nepustí ani v sandálech, a proto si oblečení dobře připrav. Největším lákadlem areálu je nefritová soška Smaragdového Buddhy. Najdeš jí v chrámu Wat Phra Kaeo, který poznáš podle jeho zlatých střech. Architektura komplexu chrámů a parků je úžasná! Asi 10 minut pěší chůze od Královského paláce objevíš další skvost, kterým je chrám Wat Pho s obří sochou zlatého ležícího Buddhy. Socha, která zobrazuje Buddhu vstupujícího do nirvány, měří na délku téměř 50 metrů.

Bangkok ukrývá úchvatné buddhistické památky
Bangkok ukrývá úchvatné buddhistické památky

2. Zajeď si na plovoucí trh

Plovoucí trhy v Bangkoku rozhodně stojí za pozornost, přestože jsou velkým turistickým cílem. Uvidíš, jak kdysi vypadala výměna zboží, když v Thajsku ještě neexistovalo mnoho aut a silnic. O víkendech je otevřený trh Taling Chan, který se nachází přímo ve městě. Na tento trh je lepší jet taxíkem nebo autobusem, protože řidiči tuk-tuku tě často odvezou do obchodu svého známého nebo na jiné místo. Je to takový jejich trik na turisty.

Plovoucí trhy jsou v Thajsku velmi zábavné
Plovoucí trhy jsou v Thajsku velmi zábavné

Mnoho lidí se vydává autobusem na vzdálenější a větší plovoucí trhy Amphawa nebo Damnoen Saduak mimo Bangkok. Asi 10 kilometrů od komerčního Saduaku nalezneš další vodní trh Tha Kha. Toto místo je klidnější a nesoustředí se jen na turismus. Lidé tu skutečně obchodují mezi sebou. Dej si nějaké typické thajské jídlo a pozoruj barevný život kolem. Zážitek na tebe čeká i na klasickém trhu mimo vodní plochy! Jedním z největších trhů v Asii je Chatuchak market, kde můžeš strávit spoustu hodin a nakoupit nejrůznější věci!

3. Projdi se po Ram Buttri a Khao San Road

V oblasti slavné ulice Kaho San Road uvidíš věci, o kterých se ti ani nesnilo. Je to místo, kde naplno propuká hlavní zábava v Bangkoku. Restaurace, bary a kluby jsou všude, kam se podíváš. Alkohol tu teče proudem. Na jiné drogy však zapomeň, neboť za jejich držení je v Thajsku i trest smrti! Korupce v zemi je velká a drogové mafie často spolupracují přímo s policií. Cizincům prodají drogy, informují policii a pak společně vymáhají peníze s hrozbou thajského vězení. V Bangkoku se proto měj na pozoru, aby ses nějakým nedopatřením nedostal do problému. Na Khao San Road to zkrátka žije! Potkáš tu prostitutky, transvestity, falešné výrobce studentských průkazů, masérky i zápasníky thajského boxu. Nebudeš věřit vlastním očím, co se v místních klubech odehrává. Můžeš si být jistý, že Bangkok nikdy nespí!

Bangkok nikdy nespí!
Noční život v Bangkoku

Mrkni se na výhodné ceny leteckých pobytů v Thajsku.

4. Navštiv moderní čtvrť Silom a park Lumphini

Do finanční čtvrti Silom se jednoduše dopravíš metrem nebo nadzemní dráhou Skytrain. Žije a pracuje zde mnoho bohatých lidí. V Silomu narazíš na mnoho velkých obchodních center, kam se můžeš vypravit za nákupem levné elektroniky. Zajdi se podívat např. do nákupního střediska Siam Mall. Od mrakodrapů a kanceláří snadno utečeš do nedalekého příjemného parku Lumphini. Všudypřítomná zeleň a jezírka jsou oázou klidu rušného Bangkoku. Z výškových budov v okolí budeš mít skvělý výhled na město! Pokud se neubytuješ v jednom z luxusních hotelů, zajdi si aspoň na drink do střešních barů. Oblíbený je zejména Red Sky Bar nebo Vertigo Grill and Moon Bar s 360˚ výhledem.

Mrakodrapy v Bangkoku
Mrakodrapy v Bangkoku

5. Objev čínskou čtvrť China Town

Večer se vydej na jídlo do čínské čtvrti. Na ulici Yaowarat Road se odjakživa servírují ty nejlepší pouliční speciality. V čínské čtvrti uvidíš také spoustu obchůdků, kde si nakoupíš zajímavé čínské suvenýry. Jestli jsi ještě v Asii nevyzkoušel milovaný i nenáviděný durian, tak máš nyní jedinečnou možnost. Toto tropické ovoce má velmi silnou vůni a jeho přeprava je proto zakázaná např. ve veřejné dopravě. Nezapomeň nahlédnout ani do čínských chrámů. Doporučujeme ti též svatyni Erawan, kam místní lidé nosí květiny.

Pouliční jídlo v Bangkoku
Pouliční jídlo v Bangkoku
Vydej se do čtvrti China Town!
Vydej se do čtvrti China Town!

6. Pravá thajská masáž

Thajsko bys neměl opustit bez vyzkoušení thajské masáže. Bangkok je samozřejmě centrem všech možných služeb. Cena by se měla pohybovat do 250THB. Velmi nás překvapilo, že je thajská masáž trochu bolestivá, neboť masérka ti do těla “boří” lokty i kolena. S několika výkřiky se to však dalo vydržet a po hodině masáže jsme se nakonec cítili skvěle. Na ulici Rambuttri se můžeš nechat po masáži zkrášlit a dopřát např. manikúru, pedikúru nebo nejrůznější čištění pleti. Při pedikúře jsem dostal zdarma masáž zad a hýždí. Nevím, zda to byla normální součást procedury, ale bylo to příjemné.

Thajská masáž je poměrně bolestivá záležitost
Thajská masáž je poměrně bolestivá záležitost

7. Na výlet do města Ayutthaya

Město Ayutthaya se nachází asi 80 kilometrů od Bangkoku. Snadno si tam lze udělat pěkný jednodenní výlet. Starodávné ruiny, buddhistické chrámy a sochy vytváří jedinečný historický komplex. Chrámu Wat Lokkayasutha se pyšní sochou ležícího Buddhy. Součástí areálu jsou i krásné parky a palác Bang Pa-In umístěný na jezeře. Velké pozornosti se těší známá hlava Buddhy v kořenech stromu. Mezi památkami se budeš nejlépe pohybovat na kole nebo tuk-tukem. Máš-li více času, zůstaň v Ayutthaya přes noc. Místo je v porovnání s Bangkokem mnohem klidnější a dýchne na tebe skvělou energií!

Nádherné thajské památky
Nádherné thajské památky

Bangkok je samozřejmě známý i jídlem! Thajská kuchyně je po zásluze vyhlášená po celém světě. Můžeš se zúčastnit i mnoha nabízených kurzů vaření a naučit se připravovat třeba výborné zelené kari!

Už máš letenky do Bangkoku?

Napsal cestovatel Karel Štěpánek

Podívej se také na články:
Austrálie už dávno není tak daleko! Jak se připravit na cestu?
New York: 9 tipů, co dělat ve slavném velkoměstě
Kompletní průvodce po Islandu. Jak si cestu užít a finančně přežít!
Pizza, pasta, cappuccino! Krásy severní Itálie
Průvodce po Bali! Jak ovládnout tento kouzelný ostrov

Klikněte pro komentář

Karel už je 5 let na cestách. Uskutečnil dvouletou cestu kolem světa, na rok odjel do Indie a Nepálu a nyní se oženil v Argentině :-) Sleduj jeho dobrodružství na FB a IG @travel4ever.cz

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Airbnb nabízí ubytování zdarma doktorům a záchranářům bojujícím s COVID-19 https://t.co/kq6BfNJ9re #novinky15 hodinami dozadu
Namísto skvělé práce a hypotéky si vybrali cestování. MatoVeve have gone mad! https://t.co/j0Uk1AkhDD18 hodinami dozadu
Za sedmero jezery: Okouzlující Národní park Rila v Bulharsku https://t.co/5xvT1ZtwEd20 hodinami dozadu
Stýská se Vám po cestování? Připomeňte si své zážitky a uspořádejte je https://t.co/AU1TbLX8Ss #novinky21 hodinami dozadu
Den v Tokiu sólo: Takhle si jej užiješ nejvíc! https://t.co/kdGb1pAhku21 hodinami dozadu
AKTUALIZOVÁNO: Qatar Airways na let lekářské osvědčení nevyžadují https://t.co/FnCg5TzE9z #novinky22 hodinami dozadu
Emirates od 6. dubna obnoví některé lety. Zatím jen jedním směrem https://t.co/ZJmrXZvKWf4 dny dozadu
Airbnb nabízí ubytování zdarma doktorům a záchranářům bojujícím s COVID-19 https://t.co/kq6BfO0KPO #novinky4 dny dozadu
Vyjádření CEO Pelikána Tatiany Ondrejkové k aktuální situaci (Covid-19) https://t.co/td5hT7a5aK #novinky4 dny dozadu
Zážitek na celý život: 10 nejkrásnějších treků na světě https://t.co/n6z9tp1DoK4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru