Connect with us

Letenky

Madeira a Azorské ostrovy z Prahy nebo Vídně od 4 690 Kč

Madeira a Azorské ostrovy z Prahy nebo Vídně od 4 690 Kč

Země tzv. Makaronésie, kterou tyto ostrovy tvoří (spolu s Kapverdami a Kanárskými ostrovy), si můžeš nyní dopřát za hezké ceny. Letíš z Vídně nebo Prahy, u všech letenek tě čeká jeden přestup v Lisabonu. Na Madeiru si vybereš mezi termíny mezi červnem a listopadem, na Azory pak od července do prosince 2020. Čili na plánování dovolené máš dost času.

Reklama
  • Odkud? Z Prahy nebo Vídně
  • S kým? Letecká společnost TAP Portugal
  • Kdy? Červen – prosinec (v souhrnu všech letenek)
  • Termín? Příklad 5. – 10. prosince (do Funchalu z Vídně)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, odbavené zavazadlo za příplatek
  • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

Azory a Madeira – cestovní doklady

Obě území jsou součástí Portugalska, takže jako do dalších zemí EU ti sem bude stačit občanský průkaz, nebo cestovní pas.

Azorské ostrovy

Že exotika existuje jen v Asii nebo třeba v Africe a Evropě se vyhnula? Ale kdepak. Například těmto ostrovům se přezdívá Havaj středního Atlantiku. A co tu najdeš? Hlavně přírodu! Zastaveno je tu totiž pouze 5 % celkového území. A pokud nám nevěříš, že se o exotiku jedná, tak věz, že si tu pochutnáš i na pravém evropském ananasu. Též tu můžeš pozorovat delfíny i velryby. A určitě nevynechej návštěvu místních geotermálních pramenů. Takhle bychom mohli jmenovat všechny přírodní památky, historické stavby a kouty, které prostě stojí za návštěvu, ale byly bychom tu dlouho. Tyhle „malé“ ostrovy totiž nabízí spousty příležitostí a zážitků.

Madeira

Madeira je sice malebná, ale přitom velmi rozmanitá. Doletíš do hlavního města Funchalu, které začínalo jako malá osada roku 1425 – dnes v něm žije celkem 224 tisíc obyvatel. Tomuto ostrovu se zase přezdívá ostrov věčného jara. Díky jeho ideální poloze je tu v létě příjemných 25 °C a v zimě teplota obvykle neklesne po 15 °C, což z něj dělá úžasnou celoroční destinaci. I zde můžete ochutnat místní speciality, jako například zajímavého křížence ananasobanán, třeba na ovocném trhu ve Funchalu. Ten se trhy obecně jen hemží. Tak jistě na některý zavítejte.

Levné ubytování na Azorech a Madeiře

Nezapomeň si prohlédnout naši nabídku pobytů, Madeiru máme zrovna v nabídce – kde máš v ceně jak letenku, tak ubytování a leckdy i stravu. A pokud výhodné ubytování teprve hledáš, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí zejména, když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru