Connect with us
Scenérie aljašské přírody

Amerika

Aljaška z Vídně za 11 490 Kč, termíny na rok 2021

Aljaška z Vídně za 11 490 Kč, termíny na rok 2021

Nejsi příznivcem písečných pláží, nebo snad i jsi, ale prostě v naší době, kdy je tepla stále nějak víc, bys raději vypadl do chladných krajin? Tak vyzkoušej slavnou americkou Aljašku. Nejtepleji je tu v červenci, kdy teplota dosahuje v průměru 20 °C, ačkoliv i zde už padají teplotní rekordy. Nebo nepotřebuješ jiný důvod, než ten, že tě tahle země prostě láká? Pak pro tebe máme prima zprávu – našli jsme ti letenky za příjemné ceny.

Reklama

Jistě ti ale Aljaška nenabízí jen chladnější podnebí. Krásné hory, nádherná příroda lesnatých porostů s medvědy, losy, liškami a dalšími živočišnými druhy. Mimo toho jde o největší stát USA, s hlavním městem Juneau, kam my ti letenky nenabízíme. Našli jsme ti letenky do toho největšího. Do Anchorage se z Vídně s těmihle levnými letenkami dostaneš od března 2020 až do července téhož roku. Letíš se dvěma přestupy v Amsterdamu a v Seattlu.

Aljaška – akční letenka na rok 2020

A co cestovní doklady na Aljašku?

Aljaška je členským státem Spojených států amerických, kam při cestování nemusíš vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas mít elektronickou autorizaci ESTA. (Jak na to zjistíš třeba v našem samostatném článku.)

Tedy pokud se nechystáš v zemi pobývat více než 90 dní, nejedeš tam za prací, studiem a na výměnný pobyt. Víza ale musí vyřizovat ti, kterým nebyla autorizace ESTA schválena.

Aljaška a očkování

Aljaška je v mnoha ohledech považována za jednu z nejbezpečnějších zemí vůbec. Chytit tu jistě můžeš rýmu, nastydnout atd., ale co se nějakých nutných očkování týče, žádná tu předepsána nejsou. Do přírody si ale vezmi filtr na vodu a vyhni se ledovcovým řekám. Jinak můžeš pít i kohoutkovou vodu prakticky na celé Aljašce.

Aljaška, počasí a nadmořská výška

Pamatuj, že Aljaška je zemí s obrovskými rozdíly v nadmořské výšce – nejvyšší bod měří celých 6 190 m. Jedná se nejvyšší bod celých USA Mount McKinley a nejnižším je pak Death Valley, s hloubkou -86 m. Díky těmto výškovým rozdílům se na Aljašce počasí mění rychle a někdy i značně nevyzpytatelně. Pamatuj tedy, že je nutné počítat při plánování cesty hlavně s nadmořskou výškou dané lokality.

Užitečné informace ohledně aljašských zvířat

Aljaška zatím patří mezi země, kde stále žije mnoho volně žijících zvířat. Rozhodně pro turisty není setkání třeba na silnici s medvědem nebo losem ojedinělou záležitostí. Je proto dobré mít na paměti 5 základních pravidel:

  • CHODIT VE SKUPINĚ – údajně nikdy nebyl zaznamenán utok medvěda na skupinu 3 a více lidí
  • NOSIT REPELENT NA MEDVĚDY (BEAR SPRAY) – i kdyby jen kvůli pocitu bezpečí na cestách
  • NEBĚHAT, pokud se do blízkosti medvěda dostaneš – NIKDY NEUTÍKAT! To v medvědovi probudí lovecký instinkt a začne útočit.
  • NECHODIT BLÍZKO – málokoho by to asi u medvěda napadlo, ale stejné pravidlo platí u losů a dalších zvířat. Los dokonce může být mnohem nebezpečnější, než medvěd.
  • NENECHÁVAT JÍDLO VE STANU, ANI V AUTĚ – všichni známe Mládkovu píseň o tom, že medvědi nevědí, že turisti nemají zbraně. Nepokoušej to. I jídlo ve stanu může zvířata přilákat. Doporučuje se nechávat jídlo aspoň 100 metrů od stanu. Pokud zvíře jídlo najde, o tvém stanu vědět nemusí.

Aljaška a levné ubytování

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200 € měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru