Connect with us

Tipy

Zapomeňte na směnárny. Ušetřete s kartou Revolut!

Zapomeňte na směnárny. Ušetřete s kartou Revolut!

Dnes pro vás máme malý ale za to velice užitečný tip na platební službu Revolut. Využijí ji jak nároční cestovatelé, tak také lidé, kteří cestují jen občas, nebo minimálně.

Pokud jste o Revolutu nikdy neslyšeli, tak se jedná o britský 🇬🇧 fin-techový (finanční technologie) startup, který se v posledních letech těší extrémní popularitě. A to dokonce v takové míře, že Evropská Unie udělila Revolutu bankovní licenci.

A o co vlastně jde? Ve zkratce jde o aplikaci pro iOS, nebo Android s názvem Revolut (název už službu celkem slušně charakterizuje – Revolut je opravdu revoluční a nic podobného zde nikdy nebylo). Tu si stáhnete, zaregistrujete se a po pár dnech vám do vaší poštovní schránky dorazí klasická platební karta MasterCard, nebo Visa. Karta bude vypadat tak, jak byste čekali – naleznete na ní klasické číslo karty, platnost, vaše jméno a CVV kód.

Celý princip funguje jako „předplacenka“ a v aplikaci si na váš Revolut účet můžete poslat libovolnou částku z vašeho bankovního účtu (buďto vložíte vaší debetní kartu od banky přímo do aplikace, nebo si do Revolutu pošlete peníze klasickým převodem). Tím se mimochodem dostávám k tomu, že po zaregistrování budete mít k dispozici klasický IBAN, takže z Revolutu můžete posílat a nebo také přijímat platby z klasických bankovních účtů. Geniální 🤩

V čem je kouzlo?

Kouzlo aplikace ale spočívá v tom, že Revolut nabízí více než 20 světových měn a k tomu všemu středové kurzy pro převody 💵. Pokud se podíváte, jaké kurzy mají směnárny, nebo vaše banka, tak vám možná i garantuji, že kurzy se Revolutu ani nepřiblíží. Aktuálně není prakticky pro převody měn nic výhodnějšího, než Revolut. V aplikaci si tak stačí otevřít další účty v požadovaných měnách a během vteřiny si převést požadovanou částku.

Pokud bych chtěl být konkrétnější, tak k 6.6.2019 dostanete u Revolutu za 1 euro 25,65 Kč 😮 (2 565 Kč za 100 euro). A jak to mají ostatní bankovní instituce v ČR?

Air Bank 25,05 Kč (na 100 eurech ušetříte 60 Kč)
Česká spořitelna 25,02 Kč (na 100 eurech ušetříte 63 Kč)
Komerční banka 24,9 Kč (na 100 eurech ušetříte 75 Kč)
Fio Banka 25,03 Kč (na 100 eurech ušetříte 62 Kč)
Equa Bank 25,09 Kč (na 100 eurech ušetříte 56 Kč)

Z tohoto rychlého výtahu si můžete celkem lehce spočítat, že Revolut umí ušetřit nemalé peníze 🤯🤑.

Základní tarif zdarma, platí se za lepší podmínky

Revolut je v základu zdarma, pokud byste chtěli vyšší limity pro převod, nebo výběry z bankomatů, tak si můžete platit prémiovější účty, ve kterých mimochodem dostanete i kovovou kartu, což je hodně stylové a určitě uděláte dojem. Nesmím také zapomenout na to, že služba podporuje Apple Pay i Google Pay 📱, takže si kartu můžete nahrát do vašeho iPhonu či Android telefonu a fyzickou kartu tak můžete nechat doma.

Velká přidaná hodnota je také v tom, že pokud si Revolut založí i vaše rodina či kamarádi, tak jim během zlomku vteřiny můžete poslat jakoukoli částku, což se v zahraniční může hodit (dělení účtů atd.) Nemusí se tak čekat den, jako v případě klasických bank. Benefitem je dále výběr ze všech bankomatů na světě zdarma a to do výše 4 500 Kč měsíčně (po překročení limitu si bere Revolut 2 % poplatek ⚠️).

Pokud vás služba zajímá více, tak navštivte oficiální stránky, a dozvíte se prakticky vše, co potřebujete vědět. Za doručení karty se platí asi 5 euro (cca 120 Kč), ale Revolut nabízí celkem časté akce, při kterých je doručení zdarma. I tak se ale služba rozhodně vyplatí 😉

Na závěr ale ještě pár bodů, v čem je aplikace výjimečná:

  • Středový kurz pro převod měn
  • Okamžité platby v rámci Revolut aplikace
  • Apple Pay a Google Pay 📱
  • Možnost nákupu a prodeje kryptoměn
  • Detailní grafy a statistiky 📈
  • Kompletní ovládání účtu přes aplikaci
  • Online podpora na chatu 24/7
  • Nastavení karty v aplikaci (lze vypnout výběry z bankomatů, bezkontaktní platby atd.). Zkrátka co chcete.
  • Tvoření virtuálních karet pro větší bezpečnější platby na internetu
  • Možnost cestovního pojištění a vstupů do letištních salónků ✈️

Proč to nezkusit? Je to přeci zdarma

Je rok 2019 a není důvod platit více peněz bankám a směnárnám za převody měn 🤷‍♂️. Pokud tedy alespoň trochu cestujete, Revolut se rozhodně vyplatí. Už minimálně proto, že finance máte oddělené od vašeho primárního účtu a pokud vám někdo v zahraniční Revolut kartu zneužije, nebude to takový problém, jako kdyby zneužil vaši primární kartu k bankovnímu účtu. Přes aplikaci „Revolutku“ jen zablokujete, zažádáte si o novou a během pár dní jste opět ready 💪. Opatrnosti totiž není nikdy dost 👮. Revolut toho každopádně nabízí daleko více, než je výše napsáno a každý si určitě najde to své.

Klikněte pro komentář
Nahoru