Connect with us
Roadtrip po USA

Cestopisy

Pelipeckovní roadtrip po USA: 5. díl – Monument Valley

Pelipeckovní roadtrip po USA: 5. díl – Monument Valley

Z Holiday Inn Express ve Farminghtonu, který byl mimochodem super a stál nás na osobu jen 24 dolarů, jsme vyrazili směr Monument Valley. Od jedné Američanky, kterou jsme potkali na pumpě, jsme se dozvěděli o místě zvaném Four Corners Monument. Je to místo, kde se střetávají čtyři americké státy – Nové Mexiko, Arizona, Utah a Colorado. Takže v podstatě můžete být ve čtyřech státech najednou. Zní to bezva, ale ve skutečnosti zaplatíte 5 dolarů na osobu za to, že se na betonu vyfotíte s ilustrací oněch států. Kolem jsou stánky, kde Indiáni prodávají ručně vyráběnou bižuterii, magnetky apod. Pokud chcete nakoupit jiné suvenýry než kýčovité přívěsky na klíče, určitě se tu porozhlédněte.

Reklama
Five Corners Monument.

Pokračování po cestě číslo 160 nám znovu a znovu otevíralo ústa od úžasu. Mezi rudými horami s korytami vyschlých řek se na křovinatých planinách proháněli koně a osli. Benzínových pump tu není mnoho, ale nemusíte se bát, že byste si museli vozit benzín v autě v kanystrech.

Kůň volně pasoucí se v křovinatých prériích.

Dechberoucí zážitky a Forrest Gump

Monument Valley bylo ohromující. Člověk nevěděl, kam se dívat dřív. Před příjezdem nám to vychvalovalo tolik lidí, že jsme se báli, že když budeme čekat mnoho, odejdeme zklamaní. Opak byl pravdou. Dlouhá prašná cesta nás táhla kolem sytě rudých útvarů, které vypadaly jako z jiného vesmíru. Měli jsme tendenci se zastavovat na všech zastávkách, které byly vyznačeny v mapě. Tu dostanete i vy při vstupu do areálu, až zaplatíte 20 dolarů za auto se čtyřmi lidmi. Za dodatečného člověka (v našem případě pátého) se doplácí 6 dolarů navíc. Nezapomeňte, že na oblasti, které patří Navahům se nevztahuje vstup v rámci Annual Passu. Ten platí vždy jen na Národní parky.

Navajo Nation Sign.
Výhled na Monument Valley.
Three Sisters.

Jeden drobný tip – pokud patříte mezi fanoušky Forresta Gumpa, jeďte se podívat na místo, kde se natáčela ona slavná scéna, kde ukončil svůj běh napříč Spojenými státy. Najdete to snadno. Pokračujte asi 24 km na sever po silnici 163. Tam narazíte na oficiální Forrest Gump Point.

Forrest Gump Point.

Jak se nám změnily plány

Na tento den jsme měli kromě Monument Valley v plánu stihnout i Antelope Canyon a po cestě na ubytování ve Flagstaffu i krátkou pauzu u Horseshoe Bend. Zjevně jsme při plánování měli nasazené růžové brýle. Přesto, že sme z Farminghtonu vyjeli v osm ráno, s projížďkou po Monument Valley jsme skončili až ve dvě odpoledne. Z Monument Valley je to pak do Antelope Canyon něco přes dvě hodiny. Bohužel jsme vygooglili, že tam poslední prohlídka začíná v pět, což nám úplně nevycházelo. Takže jsme zase jednou změnili plán. Kvůli tomu, že se další den stejně budeme muset vracet kvůli Antelope Canyon jsme oželeli i Horseshoe Bend. Ke Grand Canyonu se nám tak přidaly další dvě zastávky, jejichž návštěva je možná stejně bláhový nápad, jako byl ten dnešní.

Cesta z Monument Valley.

* Uvedené ceny odpovídají roku 2017, takže počítejte s jejich případnou změnou.

Akční letenky do USA

Předchozí díly a další pokračování:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru