Connect with us
Barcelona

Koronavirus

Katalánsko již zrušilo povinnost používat COVID pasy při vstupu do baru či restaurace

Katalánsko již zrušilo povinnost používat COVID pasy při vstupu do baru či restaurace

Katalánci se od pátku 28. ledna 2022 rozhodli zrušit povinnost používat COVID pasy při vstupu do restaurací, barů a fitness center. Tamní vláda k tomuto kroku přistoupila poté, co odborníci uvedli, že toto opatření nezabrání nárůstu počtu nových případů koronaviru.

Reklama

Opatření, na jehož základě se při vstupu do některých provozů museli lidé prokazovat COVID certifikáty, vstoupilo v platnost koncem listopadu. Jedná se o jedno z posledních protipandemických opatření, která v Katalánsku platila.

Přestanou tak platit nařízení o omezení kapacity na kulturních akcích, ovšem i nadále může být povinné nošení roušek v uzavřených veřejných místech.

Nejen Katalánsko, ale i celé Španělsko má vysokou míru proočkovanosti jak v Evropě, tak na celém světě.

Akční letenky do Španělska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru