Connect with us
Zanzibar

Afrika

PECKA DNE: Vlakem do Vídně a hurá na Zanzibar už od 12 790 Kč

PECKA DNE: Vlakem do Vídně a hurá na Zanzibar už od 12 790 Kč

Zanzibar nejsou jenom nádherné bělostné pláže s jemným pískem a tyrkysovou vodou. Je to třeba i zdejší autentická atmosféra či osvěžující vůně oceánu, kterou za rohem střídá netradiční vůně místního koření. Jestli máš chuť poznat tento exotický ráj, máme pro tebe aktuálně nejvýhodnější nabídku. Zkombinuj vlak z Prahy nebo Brna a letenky z Vídně a vydej se na Zanzibar už od skvělých 12 790 Kč.

Reklama

Jak to celé funguje?

V nabídce najdeš varianty s již zmiňovanými kombinacemi vlaku, který vyráží z Prahy nebo z Brna, a letenky z Vídně. Pokud se chceš ale vydat do Vídně po vlastní ose, je zde pro tebe i samotná letenka z Vídně za 14 490 Kč.

Součástí letenky jsou dvě odbavená zavazadla s maximální hmotností do 23 kg. Termíny pokrývají období od února až do června.

 • Odkud? Vlak vyráží z Prahy nebo Brna, odlet z Vídně
 • S kým? AccesRail a Ethiopian Air Lines
 • Kdy? Únor – červen 2021
 • Termín? Příklad 10. – 18. květen 2021 (cesta z Prahy za 12 790 Kč)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 2 kusy 23kg odbaveného zavazadla

Akční kombinace vlaku a letenky na Zanzibar

Podmínky vstupu na Zanzibar a návrat zpět

Co se týká pandemie koronaviru, tak Zanzibar je jednou z exotických destinací, kam se dostaneš bez testu a karantény (testy pro lety na Zanzibar nevyžaduje ani Ethiopian Airlines). Pro vstup platí stejná pravidla jako pro celou Tanzanii, během cesty letadlem akorát vyplníš registrační formulář.

Dále potřebuješ cestovní pas vízum, které vyřídíš za letu. V letadle vyplníš dokumenty s informacemi o cestě, po příletu zaplatíš 50 dolarů. Pak tě ještě čeká pasová kontrola a vyzvednutí zavazadel.

Návrat zpět do České republiky se od 5. února 2021 řídí podmínkami CESTOVATELSKÉHO SEMAFORU. Vzhledem k tomu, že Zanzibar je podle semaforu ČR považován za oblast s velmi vysokým rizikem nákazy (tmavě červená barva), bude třeba před vstupem do ČR předložit písemné potvrzení o negativním výsledku PCR testu (pozor, antigenní test není možný), ne staršího než 72 hodin od odběru, a vyplnit příjezdový formulář. Následně je nutné absolvovat 5denní karanténu, kterou je možné ukončit nejdříve 5. den dalším PCR testem. Do předložení negativního výsledku je vyžadována samoizolace. Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov a to po dobu 10 dní od příjezdu.

Zanzibar a očkování

Zanzibar je považován za bezpečnou zemi, kde jsou doporučena základní cestovatelská očkování (proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu). Dále si zkontroluj platnost očkování proti záškrtu, tetanu, dětské obrně a spalničkám.

Zanzibar – co vidět a zažít?

 • Navštiv Stone town. Jedná se o město, kde se narodil Fredie Mercury a je zde i jeho dům, kde jistý čas žil. Čeká tu na tebe ale i katedrála, pevnost, mešity, muzea a historické budovy, nebo třeba místní tržiště Drajami.
 • Zanzibaru se přezdívá „ostrov koření“, nejen proto nezapomeň navštívit některou z místních farem, kde se koření pěstuje. Ochutnat tu můžeš i různé druhy exotického ovoce.
 • Zavítej do maličkého pralesa Jozani forest, kde se to hemží přátelskými opicemi Guarézami černými. Nikde jinde na světě je nepotkáš. Na Zanzibaru žijí i želvy sloní.
 • Můžeš si také zaplavat s delfíny na Doplphin tour, kam vyrazíš z vesničky Kizimkazi.

Inspiruj se našimi cestopisy:

Zanzibar a levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Nebo sáhni rovnou po dovolené, kde máš ubytování už zařízené.

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4.3/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru