Connect with us
Lisabon

Afrika

Black Friday s TAP Air Portugal! To nejlepší z Evropy, Afriky a Ameriky od 2 990 Kč

Black Friday s TAP Air Portugal! To nejlepší z Evropy, Afriky a Ameriky od 2 990 Kč

Black Friday akce si necháme líbit! Aerolinky TAP Air Portugal si pro nás připravily pořádnou nálož výhodných letenek od New Yorku přes Madeiru, Lisabon až po Kapverdy, a to s cenami začínajícími na parádních 2 990 Kč. V článku najdeš kromě samotných letenek i něco málo o jednotlivých destinacích a službách TAP Air Portugal. Vybírej, dokud výprodej trvá.

Reklama

Letenky z výprodeje TAP Air Portugal

Evropa v podání portugalských a španělských pecek

Portugalsko je zemí s jedinečnou atmosférou. Je jedno, jestli se vydáš na sever nebo na jih, jestli vyrazíš do přírody nebo do města, případně jestli zvolíš pevninu nebo ostrovy, dobře se budeš cítit všude. V nabídce najdeš letenky do Lisabonu, Fara, Porta, na Madeiru a Azorské ostrovy s termíny od ledna až do října 2023. Vybíráš mezi odlety z Vídně nebo Prahy.

Kdyby tě ale více lákaly Kanárské ostrovy, máš je mít. Ve výprodeji TAP Air Portugal najdeš letenky z Prahy na Tenerife nebo ostrov Gran Canaria. Vybíráš z termínů na začátek nového roku.

Madeira

Severní Amerika s TAP Air Portugal

Je libo legendární New York, Chicago, Washington nebo exotický Cancún? TAP Air Portugal mají v nabídce od každého něco. Prozkoumej jejich nabídku severoamerických destinací s odlety z Mnichova nebo Prahy. Co se týče termínů, je k dispozici období od ledna do října 2023.

New York

Afrika s TAP Air Portugal

Jestli tě ze všech kontinentů nejvíce láká právě ten africký, vybíráš mezi Kapverdami, Marokem a Senegalem. V nabídce jsou letenky z Mnichova s termíny od prosince do června.

Kapverdy

Proč letět s TAP Air Portugal?

Transportes Aéreos Portugueses, běžně známá jako TAP Air Portugal, je portugalská národní letecká společnost založena roku 1945. TAP Air Portugal je v úplném vlastnictví státu a základnu má na letišti Portela Airport in Santa Maria dos Olivais v Lisabonu. 14. března 2005 společnost oslavila 60. výročí založení a od stejného dne je členem největší letecké aliance Star Alliance.

Síť linek TAP Air Portugal zahrnuje více než 100 destinací v 79 městech 34 zemí po celém světě. Její hlavní letiště v Lisabonu slouží jako křižovatka do Afriky, Jižní Ameriky a Severní Ameriky.

TAP rovněž sdílí kódové označení na letech s několika společnostmi, mezi jinými i s LOT Polish Airlines.

Tap Air

Nová letadla, nová kabina, nové zážitky

Aerolinky TAP Air Portugal se mohou chlubit tím, že do flotily přidaly nová letadla typu A330neo a A321LR. TAP byla také první společností na světě, která provozovala pohodlnější, efektivnější a ekologičtější Airbus A330neo.

Tap Air

S novou kabinou Airspace toto letadlo nabízí vysoce komfortní lety s menší hlučností, systémem Moodlight LED, který by měl redukovat jet lag pasažérů, a další moderní technologie. Nechybí ani nový multimediální zábavní systém a další zajímavá inovace pro všechny pasažéry letu: TAP Air Portugal jsou první evropskou leteckou společností, která na dálkových letech poskytuje bezplatné webové zprávy.

Ekonomická třída Tap Air Portugal

Letecká společnost TAP Air Portugal nabízí tradiční cestování ve třídách Economy Business, přičemž první jmenovaná garantuje pohodlí, zábavu na palubě a výběr chutných jídel a let v byznys třídě je komfortnější a oddychovější. Pro lepší představu doporučujeme tuto videorecenzi:

Ekonomická třída je rozdělena na zelenou oblast se standardními sedadly a červenou oblast, která nabízí prostor na nohy, extra sklápěcí sedadla a speciální přihrádky nad hlavou v tišší zóně kabiny.

Například sedadla v letadle A330 se dají roztáhnout do lůžkové podoby a jsou vybavena elektrickými zásuvkami pro notebooky. Pasažéři mají k dispozici i velkou vlněnou přikrývku, antialergické polštáře, moderní elektronická sluchátka redukující hluk, klapky na oči, špunty do uší, ponožky či kosmetiku. Kromě toho jsou některá další letadla s třídou byznys vybavena satelitními telefony.

Zásuvka v letadle

Let je jen částí zážitku

V duchu hesla „let je jen částí zážitku“ nabízí aerolinie TAP svým cestujícím v obou třídách chutné menu sestávající z teplých i studených pokrmů, nealko nápojů či vína. Nabídka jídel závisí nejen na cestovní třídě, ale i na letové trase nebo aktuálním času. Pokud cestující trpí alergiemi, intolerancí různého druhu, případně žádají speciálně upravená jídla a pokrmy pro děti a kojence, je možné své požadavky nahlásit v dostatečném předstihu.

Jídlo v Tap Air Portugal

jidlo-Tap-Air Portugal
Teplé jídlo Tap Air Portugal

Letadla flotily aerolinií jsou na dlouhých letech vybavena interaktivním multimediálním systémem. Díky němu mají cestující přístup k celovečerním filmům, dokumentům, seriálům, aktuálním zprávám, hrám, hudbě či rádiu. Některé stroje portugalského dopravce jsou vybaveny externí kamerou, prostřednictvím které je možné na monitorech sledovat start, klesání nebo samotné přistávání letadla. Navíc jsou během letu na interaktivní mapě k dispozici předběžné informace o letových podmínkách, teplotě, plánovaném čase příletu či o cílové destinaci.

TAP Ait Portugal jako jedna z prvních leteckých společností v Evropě spustila placenou Wi-Fi komunikační službu, díky které mohou cestující během letu surfovat na internetu, sociálních sítích a odesílat a přijímat e-maily. Tato služba je dostupná na letech z Evropy do Ameriky.

Zábavní servis během letu Tap Air Portugal

Bezplatný online check-in od 72 hodin

Na letech s portugalskými aerolinkami je možné využít online check-in už 72 hodin před plánovaným odletem. Tato časová lhůta se však nevztahuje na lety do USA – v tomto případě je online check-in k dispozici 24 hodin před odletem. Další výjimkou jsou lety z Frankfurtu, Mnichova, Záhřebu, Ženevy a Curychu, na kterých se online chceck-in spouští 23 hodin před plánovaným odletem.

Nejdůležitější letiště v regionu jižní Evropy

Lisabonské letiště, známé jako Mezinárodní letiště Lisabon-Portela, není jen nejdůležitějším a největším letištěm v Portugalsku, ale v celém regionu jižní Evropy. Nachází se jen 7 kilometrů od centra hlavního města – jde o jedno z mála letišť starého kontinentu, které leží téměř v samém centru města. V prostorách letiště najdou cestující množství restaurací, barů, kaváren, obchodů či autopůjčoven, stejně tak i místa s přístupem na internet.

Domy v Portugalsku

Bezplatný stopover v Lisabonu či v Portu

Aerolinky TAP Air Portugal uvedly nový stopoverový program pro pasažéry, kteří chtějí během své dlouhé cesty vidět krásy Portugalska. Mohou si vybrat, jestli se chtějí zastavit v Lisabonu nebo v Portu. Za stopover se neplatí nic navíc.

Lodě Portugalsko

Jedna z nejmladších flotil na světě

TAP Air Portugal se umístily vysoko v žebříčku nejlepších dvaceti nejbezpečnějších leteckých společností světa AirlineRatings.com za rok 2022.

Dnes je letecká společnost provozovatelem výhradně Airbusu s věkem flotily pouhých 8,1 let.

Letadlo A 330 Tap Air Portugal

V průzkumu AirlineRatings.com pro rok 2022 se TAP Air Portugal umístily na 5. místě.

Při hodnocení nejbezpečnějších leteckých společností na světě bere AirlineRatings.com do úvahy komplexní škálu faktorů, mezi které patří:

 • pád letecké společnosti za 5 let,
 • záznam o závažných incidentech během dvou let,
 • audity od řídících a průmyslových orgánů letectva,
 • vládní audity,
 • přední bezpečnostní iniciativy v tomto odvětí,
 • věk flotily,
 • bezpečnostní protokoly COVID-19.
Letadlo Tap Air Portugal detail

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru