Connect with us

Evropa

Hurá k moři! Výprodej letenek po Evropě od 731 Kč

Hurá k moři! Výprodej letenek po Evropě od 731 Kč

Vydejte se po Evropě s letenkami už od 731 Kč! Obnova cestování je na spadnutí a vypadá to, že léto bude veselejší, než jsme očekávali. Aerolinky již nabízejí i letenky do prázdninových a přímořských destinací, čehož jsme využili a přinášíme vám přehled těch nej, co jsou zrovna dostupné, aspoň tedy do půlnoci 11. června.

Reklama

Itálie

Krásná, slunná Itálie má stále své kouzlo. Vždyť kolik tu stojí nádherných měst, památek, soch a umění. Už jen fakt, že hlavním městem je slavný Řím, kolébka západní civilizace, kam vedou všechny cesty. Určitě byste v něm neměli vynechat slavné koloseum, projít si krásné ulice protkané památkami, zavítat na Berniniho Svatopetrské náměstí a posadit se v některé z místních kaváren na dobrou italskou kávu nebo ochutnat zdejší vynikající kuchyni. A jen tak mimochodem, v Itálii najdete jedny z nejkrásnějších pláží na světě.

Zaletět si za akční ceny můžete například do zmiňovaného Říma, nebo třeba do přístavního městečka Bari, co preferujete, je jen na vás.

Itálie

Řecko

Řecko se již pomalinku, ale jistě otevírá turistům. Otevřelo své známé památky, ustanovilo opatření k bezpečné turistice a jeho hranice nám budou otevřené 15. června. V posledních letech se řadilo mezi nejžádanější turistické destinace vůbec a to přeci musí mít nějaký důvod. Lidé sem jezdí za sluncem, čistým mořem, vínem, olivami, skvělou kuchyní a jistě i za místními památkami oplývajícími tajemnem dávných civilizací. Najde se tu prostě každý – milovníci odpočinku na pláži i obdivovatelé kultury.

Čekají vás například slavné Atény, nebo ostrov Rhodos, kde měl stát jeden ze sedmi divů starověkého světa – Kolos Rhodský.

Chorvatsko

Chorvatsko bylo nám Čechům vždy blízké, patří mezi jedny z nejnavštěvovanějších přímořských destinací. Dalo by se říci, že Chorvati už snad berou našince jako součást zdejšího koloritu. A proč by také ne? Vždyť Češi sem jezdí za mořem, krásnou skalnatou přírodou, ale i jinými přírodními úkazy, jako přírodou v národních parcích. A poslední roky se nejedná jen o Čechy – Chorvatsko je v kurzu! Letecky se můžete podívat do takových koutů, jakými jsou třeba Zadar, Dubrovník nebo Záhřeb.

Malta

Vydejte se vstříc Středozemnímu moři! Maltské ostrovy vás okouzlí zejména svou rozmanitostí. Vychutnejte si pohled na krásné chrámy, vápencové útesy tyčící se z hlubin moře a skryté zátoky. Zdejší azurové vody lákají i k důkladnějšímu prozkoumání – zkuste potápění nebo si ostrovy prohlédněte z lodní paluby. Pro místo je typická nevšedně uvolněná a klidná atmosféra. Jestli toužíte po odpočinku, Malta vás jistě nezklame.

Při prohlídce byste neměli vynechat historický přístav v hlavním městě Valletta či město Mdina, kde si vychutnáne nezapomenutelné výhledy na pobřeží.

Letenku teď pořídíte v rámci výprodeje za parádní cenu.

Španělsko

Španělsko je zemí skutečně velkou a stačí si jen vybrat, kam se vydáte. Jestli vás zlákají hory, vnitrozemí nebo raději prozkoumáte území na pobřeží. Na uvolněnou a přátelskou atmosféru, kterou prosakuje všudypřítomný temperament, narazíte všude. Nechte se strhnout a připojte se do každodenních oslav života společně s místními.

Barcelona je podmanivou katalánskou metropolí, kam se lidé sjíždějí kvůli skvostné architektuře, avantgardním parkům, krásným plážím i gastronomickým zážitkům – na ochutnávku zdejších tapas budete vzpomínat ještě dlouho po návratu.

Mallorca je se svými oslnivými plážemi s jemným pískem a klidnými zálivy oblíbeným místem pro rekreaci, ale na své si tu přijdou i fanoušci aktivnější dovolené. Klikaté cesty pohoří Sierra de Tramuntana přímo vyzývají k tomu, abyste si je projeli na kole nebo prošli pěšky. Ovšem i horská městečka, která si zachovala svůj typický ráz, stojí za prozkoumání.

Tak kam se vydáte? Na Mallorcu, do Barcelony nebo zvolíte ještě jinou destinaci?

Bulharsko

Bulharsko je zemí, kde můžete obdivovat fantastická horská pásma i krásná písečná pobřeží a pláže Černého moře. Atmosféru pak dotváří středověká města plná historie.

Burgas je pátým největším bulharským městem, kde budete moci obdivovat množství kaváren a restaurací s tradičními bulharskými dobrotami. Nepřehlédněte ani zdejší kostelíky a muzea. Přes den se ale moc neuvavte, protože město je vyhledáváno zejména pro svůj kvalitní noční život a nejvíce tedy ožívá právě večer.

Letenku do Burgasu pořídíte v rámci výprodeje za akční cenu.

Portugalsko

Jestli jste Portugalsko ještě nenavštívili, tak věřte, že si ho zamilujete. Čekají vás pláže jako malované, nádherné přírodní rezervace a výborná kuchyně. Mezi oblíbené destinace patří samozřejmě Lisabon nebo Porto, ale rovněž Azorské ostrovy a Madeira. Je jenom na vás, který z koutů si vyberete.

Lisabon je městem s příjemnou a uvolněnou atmosférou, kterou dotváří zvuk projíždějící žluté tramvaje s vůní linoucí se z místních pekáren. Vedle paláců a širokých bulvárů najdete kouzelná knihkupectví a kavárničky.

Vydejte se do Portugalska letecky. V nabídce najdete Lisabon, Porto i Faro.

Akční letenky

Mohlo by vás zajímat:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru