Connect with us
New York

Amerika

Legendární vánoční stromek je již v New Yorku. Zúčastní se rozsvícení i veřejnost?

Legendární vánoční stromek je již v New Yorku. Zúčastní se rozsvícení i veřejnost?

Přestože kvůli koronaviru bude vánoční období vypadat trochu jinak asi v každém městě, panedmie v New Yorku nezastavila ten nejdůležitější symbol – vánoční stromek pro Rockefellerovo centrum.

Reklama

Tradiční rozsvícení stromu na Rockefellerově náměstí je zároveň začátkem sváteční sezóny v USA. Poprvé bylo odvysíláno v televizi v roce 1951. Letošní strom už byl převezen do New Yorku a měří téměř 23 metrů. Na náměstí ho daroval jistý Al Dick, majitel obchodu Daddy Al’s General Store. 11tunový norský smrk postaví na jeho pověstné místo jeřáb.

Vánoční stromek v New Yorku v roce 2017, zdroj: Shutterstock/ Pe Dra

Většinou je rozsvícení naplánováno na začátek prosince a doprovází ho různá zábavná vystoupení. Na vrcholu stromečku je každý rok zasazena hvězda vážící více než 400 kilogramů. Vyrobila ji společnost Swarowski Crystal a napočítali byste na ní až 3 miliony křišťálů.

K letošní ceremonii ještě nevydali oficiální pravidla a restrikce týkající se koronaviru a možného omezení účastníků, píše Lonely Planet.

Akční letenky do USA

Zdroj úvodní fotografie: Shutterstock/DiegoMariottini

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru