Connect with us
New York

Novinky

New York má letošní stromek u Rockefellerova centra. Má téměř 25 metrů a 12 tun

New York má letošní stromek u Rockefellerova centra. Má téměř 25 metrů a 12 tun

Rockefellorovo centrum už má svůj tradiční vánoční stromek, který by se zřejmě nevešel do většiny našich obýváků. Přivezli ho ze státu New York. Norský smrk je vysoký 24,39 metrů a váží 12 tun, tedy o 2 tuny méně než ten loňský.

Reklama

Stromek slavnostně rozsvítili ve středu 29. listopadu. Tak bude k vidění vždy od 5:00 do půlnoci každý den, a to až do 13. ledna. Na Štědrý den bude svítit 24 hodin. Na slavnostním otevření na Manhattanu vystoupili mimo jiné Cher, Barry Manilow a Kelly Clarkson. Stejně tak se představili rovněž Radio City Rockettes.

Strom je ozdoben 50 000 LED světýlky umístěnými na více než 8kilometrovém kabelu. Nahoře nesmí chybět Swarovského hvězda, která váží asi 408 kilo a je poseta 3 miliony křišťálů.

Vánoční stromek před Rockeffelerovým centrem má dlouholetou tradici. Začala v roce 1931, kdy pracovníci z Rockefellerova centra dali dohromady peníze a koupili si vánoční stromek. Muži ozdobili 20metrovou jedli girlandami, které ručně vyrobily jejich rodiny. Rockefellerovo centrum se o dva roky později, v roce 1933, rozhodlo učinit z vánočního stromku každoroční tradici a uspořádalo vůbec první ceremoniál rozsvícení. Od té doby ho zde mohou domácí i turisté obdivovat každý rok.

Akční letenky do New Yorku

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru