Connect with us
Národní park založený kmenem Iowa, USA

Cestopisy

V USA vzniká největší národní park, zakládá jej kmen Iowa

V USA vzniká největší národní park, zakládá jej kmen Iowa

Kmen Iowa v Kansasu a Nebrasce pracuje na vytvoření největšího kmenového národního parku v USA. Park má sloužit k turistice, kempování a pozorování ptactva. Nejdůležitějším úkolem ale bude ochrana krajiny pro budoucí generace, jeho dědictví a historie.

Reklama

Park bude umístěn na hranici mezi Kansasem a Nebraskou s výhledy na řeku Missouri na jihu od městečka Rulo. Národní park bude druhým, ale největším v USA, který vytvořil místní kmen. Táhnout se bude 178 hektarů. Park je součástí rezervace Rulo Bluffs Preserve, kterou zčásti tvoří listnatý les a zčásti step nazvaná Great Plains. Území je ekologickým klenotem, který poskytuje domov migrujícím zpěvním ptákům i lesním ptákům jako datel či slavík.

Návštěvníci národního parku by měli dbát, aby při outdoorových aktivitách za sebou nezanechali žádnou stopu. Nachází se zde také archeologická památka Leary, které dominují 3 tisíce let staré mohyly a obchodní městečko, využívané kmeny lovící bizony v 13. – 15. století.

„Jsme tu už tisíce let a na rozdíl od jiných lidí, kteří si koupí a prodají pozemek a odstěhují se, my se odstěhovat nemůžeme nikdy,“ vysvětlil Lance Foster, místopředseda kmene pro Associated Press. „Toto je naše země navždy. A budeme tu dalších tisíc let.“

Akční letenky do USA

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru