Connect with us
SUV v horách

Cestopisy

Ve svém SUV cestuje už dva roky. Fotograf Nathaniel si život na kolech užívá

Ve svém SUV cestuje už dva roky. Fotograf Nathaniel si život na kolech užívá

Nathaniel Wise je Američan s tzv. cestovatelskou závislostí. Začala, když s batohem cestoval po národním parku North Cascades v oblasti pacifického severozápadu. Tato zkušenost mu prý ukázala, že na to, aby byl šťastný, opravdu nepotřebuje mnoho. Dobrodružství ho ovlinilo natolik, že se rozhodl nastěhovat do svého SUV a jako outdoorový fotograf neustále cestuje.

Reklama

„Vybral jsem si tento způsob a ne typický karavan, protože si užívám výzvy malého prostoru a oceňuji manévrovatelnost mého 4 × 4. Vše, co vlastním, mám s sebou a je to opravdu osvobozující pocit,“ řekl Nathaniel pro Lonely Planet. Podle něj je klíčem k alternativnímu životnímu stylu uspořádanost. V autě si sestavil postel, která se po nadzvednutí promění na úložný prostor na oblečení a jiné potřeby, má také malou ledničku na potraviny.

athaniel-wise-lonely-planet-editorial
Zdroj: Nathaniel Wise

Doporučuje lidem život na cestách jednoduše vyzkoušet: „… Zabalte si vše, co potřebujete na rok a uvidíte, jak se budete cítit. Někteří lidé to milují. Někteří si zase uvědomí, že jim chybí komfort tradičního domu …“ Nathaniel zdůrazňuje také důležitost práce na dálku. Takový život je podle něj levný, ale bez příjmu to nejde.

Nathaniel vidí ve svém životním stylu kromě svobody a možnosti objevovat nádhernou krajinu i určité výzvy. Podle jeho slov je například těžké udržet si určitou komunitu a přátel. Někdy je také problém sehnat sprchu, místo na spánek či doplnění vody. Letos mu ještě o něco přitížila situace koronaviru.

nsider-NathanielWise17-editorial
Zdroj: Nathaniel Wise

Překážkou v práci na cestách bývá nesoustředěnost. Nathaniel to často řeší prací v knihovně či kavárně, což je kvůli koronaviru také složitější. Přesto si své cesty užívá. Důkazem jsou krásné fotografie na jeho sociálních médiích i webu.

Zdroj úvodní fotografie: Shutterstock

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru