Connect with us
Cestování do USA

Amerika

Cestování do USA: od 26. ledna je ke vstupu potřeba negativní COVID test

Cestování do USA: od 26. ledna je ke vstupu potřeba negativní COVID test

Před letem do USA budou muset mít cestující od 26. ledna negativní test na koronavirus, ne starší 72 hodin. Oznámilo to americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí.

Reklama

Aktualizace: Cestování do USA bude znovu možné od listopadu.

PCR test na přítomnost koronaviru musí být proveden do tří dnů před odletem do USA. Při nástupu do letadla musí cestující předložit písemnou dokumentaci o výsledku zkoušky v anglickém jazyce. Může být v papírové nebo v elektronické formě. Osoby, které již virus překonaly budou muset předložit dokumentaci o zotavení se z viru.

Pokud cestující neposkytne dokumentaci nebo se rozhodne neabsolvovat test, aerolinky musí odmítnout nástup do letadla. USA se snaží novými pravidly reagovat na novou mutaci koronaviru, všímá si portál SimpleFlying.

Nadále platí zákaz vstupu osobám z Evropy do USA a naopak obejít ho lze jen tak, že se budete dva týdny před odletem nacházet mimo zónu EU resp. Schengenského prostoru. Očekává se, že ještě letos dojde k uvolnění cestovatelských pravidel. Na urychlení řízení už apelují i aerolinky, které autoritám v USA a Evropě zaslaly dopis. Hranice mezi USA a Kanadou zůstávají zatím uzavřené.

Akční letenky do USA

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru