Connect with us
Letiště Brandenburg

Novinky

Zaměstnanci nového letiště v Berlíně dostávají elektrostatické šoky

Zaměstnanci nového letiště v Berlíně dostávají elektrostatické šoky

Zaměstnanci nového letiště Brandenburg v Berlíně si stěžují na elektrostatické šoky. Někteří z nich dokonce museli být ošetřeni zdravotníky. Odbory proto žádají o uzavření Terminálu 1, dokud se situace nevyřeší. Letiště už na výzvy reagovalo.

Reklama

Přístroje a výbava na letišti způsobuje elektrostatické šoky, například ze skenovacích zařízení. Dohromady už vzniklo 60 takových případů, uvádí Simple Flying. Některé nebyly oficiálně nahlášeny.

Počet incidentů se zvyšoval zejména v posledních dnech, někteří zaměstnanci dostali šok údajně několikrát denně během jejich směny. Několik zaměstnanců muselo jít do nemocnice s bolestí, pocitem ospalosti či necitlivostí.

Vedení letiště Berlin Brandenburg prohlásilo, že Terminál 1 se zavírat nebude. Namísto toho, jako prevenci podobných úrazů, navrhuje několik změn. Zaměstnanci dostanou ochrannou výbavu jako boty a antistatické rozlišovače klíčů. Jiná preventivní opatření by mohla zahrnovat vodivé podlahy a podklady. Zaměstnancům se doporučuje nosit méně vodivé materiály, pokud jde o oblečení.

Mluvčí berlínského letiště pro portál Simple Flying v návaznosti na vzniklou situaci vysvětlil: „Letiště Brandenburg (FBB) je v úzkém kontaktu s policií od zaznamenání zvýšeného výskytu elektrostatických výbojů během bezpečnostní kontroly. Víme, že odpovědné autority z policie podnikly několik opatření, která již nyní vedla k významnému poklesu nehod spojených s elektrostatickými výboji. FBB předpokládá, že se takovým incidentem v budoucnu dokáže vyhnout.“

Elektrostatické výboje nejsou prvním problémem, které nové letiště v Berlíně má. Nejprve se mělo otevřít už před téměř 10 lety, čelilo ale manažerským a korupčním skandálům. Pandemie koronaviru v říjnu 2020 způsobila, že nové letiště muselo pozastavit činnost z důvodu nízké poptávky.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru