Connect with us
New York

Koronavirus

Aerolinky volají po obnovení linek z USA do EU. Navrhují povinné testování

Aerolinky volají po obnovení linek z USA do EU. Navrhují povinné testování

Vedoucí představitelé velkých amerických a evropských leteckých společností žádají, aby představitelé obou regionů vytvořili společný testovací program na obnovení a podporu transatlantického létání.

Reklama

Dopis podepsaný generálními řediteli společností United Airlines, American Airlines a Lufthansa, jakož i generálním ředitelem skupiny International Airlines Group, vyzývá USA a Evropskou unii, aby spustili program s cílem zahájit „bezpečnou a rychlou obnovu létání“.

Testování je už přece běžné a stoprocentní

V dopise se uvádí, že program by mohl zvýšit důvěru v cestování mezi USA a Evropou bez nutnosti karanténních opatření nebo jiných omezení vstupu. „Testování COVID-19 je na celém světě stále běžnější jako nástroj zabránění jiným rušivější opatřením. List dále poznamenává, že testování představuje množství výzev, ale „nikdo nebude mít užitek z dlouhodobého zavírání nejdůležitějšího koridoru globální letecké dopravy.

Možnost testovat lidi přímo na letišti již od vypuknutí pandemie COVID-19 představilo několik leteckých základen. Jednou z prvních bylo vídeňské letiště Schwechat, později se přidala Praha, a posledními v řadě jsou Frankfurt (díky Lufthansa) či New York.

V Německu se o testování na letištích mluví stále více, občané Bavorska ho například budou mít k dispozici zdarma po návratu z dovolené.

Hranice s USA zatím otevřeli jen Chorvaté

Lety z Ameriky do Evropy a naopak jsou zakázány již několik měsíců a zatím není jasné, kdy dojde k jejich obnovení. Amerika nadále figuruje na seznamu méně bezpečných zemí a tak EU nedoporučuje svým státům otevírat hranice s USA. Jedinou evropskou zemí, která umožňuje vstup americkým občanem je Chorvatsko.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Kam se vydat v Dominikánské republice? 11 TOP pláží https://t.co/M2A9BgcjbB1 dnem dozadu
Letiště v Mnichově bude aerolinkám nabízet možnost natankovat udržitelné palivo https://t.co/xJhat2RjQH #novinky1 dnem dozadu
Korsika: 10 důvodů proč se určitě vrátíme https://t.co/Z69NbkOmZI1 dnem dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Kanáry v hotelu na pláži od 19 890 Kč https://t.co/JWAeRGoHAi1 dnem dozadu
Mamma mia! Zaleť si z Prahy v létě do Pisy již od 798 Kč. https://t.co/s2l7OQzXxg1 dnem dozadu
Projdi si nejkrásnější slovenské vodopády https://t.co/f93KSF2jHd1 dnem dozadu
Itálie chce vítat turisty od 15. května. Ke vstupu postačí test, imunita nebo očkování https://t.co/dZ1QasZAcu #koronavirus1 dnem dozadu
Cestování do Švýcarska: Vstup možný bez testu i karantény https://t.co/velJSVhTQZ #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Skiathos: Znáte ho díky filmu Mamma Mia a skvělému vínu https://t.co/yQ7we3DSSl2 dny dozadu
Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie https://t.co/hmYLllcLsY2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru