Connect with us

Novinky

Aerolinky volají po obnovení linek z USA do EU. Navrhují povinné testování

Aerolinky volají po obnovení linek z USA do EU. Navrhují povinné testování

Vedoucí představitelé velkých amerických a evropských leteckých společností žádají, aby představitelé obou regionů vytvořili společný testovací program na obnovení a podporu transatlantického létání.

Reklama

Dopis podepsaný generálními řediteli společností United Airlines, American Airlines a Lufthansa, jakož i generálním ředitelem skupiny International Airlines Group, vyzývá USA a Evropskou unii, aby spustili program s cílem zahájit „bezpečnou a rychlou obnovu létání“.

Testování je už přece běžné a stoprocentní

V dopise se uvádí, že program by mohl zvýšit důvěru v cestování mezi USA a Evropou bez nutnosti karanténních opatření nebo jiných omezení vstupu. „Testování COVID-19 je na celém světě stále běžnější jako nástroj zabránění jiným rušivější opatřením. List dále poznamenává, že testování představuje množství výzev, ale „nikdo nebude mít užitek z dlouhodobého zavírání nejdůležitějšího koridoru globální letecké dopravy.

Možnost testovat lidi přímo na letišti již od vypuknutí pandemie COVID-19 představilo několik leteckých základen. Jednou z prvních bylo vídeňské letiště Schwechat, později se přidala Praha, a posledními v řadě jsou Frankfurt (díky Lufthansa) či New York.

V Německu se o testování na letištích mluví stále více, občané Bavorska ho například budou mít k dispozici zdarma po návratu z dovolené.

Hranice s USA zatím otevřeli jen Chorvaté

Lety z Ameriky do Evropy a naopak jsou zakázány již několik měsíců a zatím není jasné, kdy dojde k jejich obnovení. Amerika nadále figuruje na seznamu méně bezpečných zemí a tak EU nedoporučuje svým státům otevírat hranice s USA. Jedinou evropskou zemí, která umožňuje vstup americkým občanem je Chorvatsko.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC2 dny dozadu
Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC #novinky2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q2 dny dozadu
Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy! https://t.co/Zg0SxSHHHZ2 dny dozadu
Bali z Prahy od 13 990 Kč: TOP aerolinky a termíny i na rok 2021 https://t.co/AJ46drnQJV3 dny dozadu
New York z Prahy za 8 790 Kč, s termíny až do dubna 2021 https://t.co/Im6FOHezfp3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru