Connect with us
Ryanair

Koronavirus

Irové přišli na to, jak obejít zákaz cestování. Na Kanárské ostrovy létají k zubaři

Irové přišli na to, jak obejít zákaz cestování. Na Kanárské ostrovy létají k zubaři

Tisíce lidí z Irska, kteří si chtějí užít trochu slunce a dovolenou, si našli způsob, jak obejít zákaz cestování za potřebami, které úřady nepovažují za základní. Jednoduše si v zahraničí rezervují termín u zubaře.

Reklama

Policie vyzbrojena hrozbou pokuty ve výši 500 € tvrdí, že nemůže legálně zastavit cestující, kteří v posledních týdnech zaplavili zubní ordinace v Evropě žádostmi o vyšetření. Irská vláda chce změnit maximální výši pokuty na 2000 €.

Například zubaři na španělských Kanárských ostrovech uvádějí, že od Irů denně dostanou až 15 požadavků o termín. Většina z nich se nakonec na vyšetření nedostaví, píše Politico.eu.

Irský národní imigrační úřad potvrdil, že asi třetina z cestujících na Tenerife úředníkům vysvětluje, že musí cestovat za základní zdravotní potřebou a ukazují jim emailová potvrzení termínu u zubaře. Mnozí z nich cestují ve společnosti jiných pasažérů, kteří mají povoleno doprovázet cestující se základní potřebou léčby.

Kvůli nárůstu případů nákazy COVID-19 Irsko obyvatelům nedovoluje cestovat do zahraničí, pokud nejde o základní potřeby z důvodu práce, rodiny či zdravotních problémů. Místní policie zaznamenala, že obyvatelé létají rovněž do destinací jako Barcelona, ​​Turecko či Maroko. Několik zubních ordinací na Kanárských ostrovech přestalo irské pacienty přijímat nebo vyžadují platbu předem.

Dva hlavní irští dopravci na krátké vzdálenosti operují a týdně létají do několika oblíbených prázdninových destinací. Aer Lingus’ létá pravidelně na Tenerife. Ryanair létá z Irska na týdenní bázi do mnoha resortů a destinací v Evropě.

Akční letenky na Kanárské ostrovy

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru