Connect with us
Istanbul

Koronavirus

Turecko bez omezení! Země dnes zrušila všechna vstupní opatření

Turecko bez omezení! Země dnes zrušila všechna vstupní opatření

Turecko s platností od 1. června 2022 ruší všechna dosud platná vstupní nařízení týkající se pandemie COVID-19. Novinku, která je posledním krokem ke zmírnění stávajících omezení, oznámilo turecké ministerstvo vnitra.

Reklama

Při vstupu do země už tak nemusíme prokazovat bezinfekčnost. Není tedy nutné absolvovat před cestou test či mít s sebou potvrzení o očkování, případně překonání koronaviru.

Co se týče vnitřních nařízení v Turecku, uvolnění přišlo již začátkem tohoto týdne. Země ruší v reakci na zlepšující se pandemickou situaci nošení roušek v hromadné dopravě. Posledním místem, kde bude překrytí úst a nosu povinné i nadále, jsou nemocnice.

Turecko doufá, že rozvolnění opatření pomůže turistickému sektoru vrátit ztráty za poslední dva roky.

Akční letenky do Turecka

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.3/5 - (3 votes)
1 Comment

Doporučujeme

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru