Connect with us
Disneyland

Cestopisy

Disneyland slaví 30. Jak ošéfovat nejšťastnější místo na zemi?

Disneyland slaví 30. Jak ošéfovat nejšťastnější místo na zemi?

Nejšťastnější místo na zemi (nebo minimálně v Evropě) letos slaví kulaté narozeniny. Pařížský Disneyland si ke své třicítce pro návštěvníky připravil bohatý program na celý rok a také novinku, kterou bude tzv. Avenger Campus. Disneyland se dnes v Evropě neodmyslitelně pojí s Paříží, opravdu se ale jeho návštěva vyplatí? U příležitosti kulatin jsme se to vydali otestovat a odpovědět hned na dvě otázky – je Disneyland jen dobrým marketingem nebo skutečně stojí za návštěvu? A pokud ano, jak ho ošéfovat?

Reklama

Základní informace

Disneyland Paris tvoří dva parky (*v tomto článku se budeme věnovat primárně prvnímu zmíněnému):

 • Disneyland Paris
 • Walt Disney Studios Park

Otevírací hodiny Disneylandu:

Otevírací hodiny se u parku liší podle sezóny a také konkrétního dne v týdnu. Před návštěvou je proto třeba ověřit otevírací dobu přímo na webové stránce parku.

Disneyland

Tematické části Disney parku:

 • Adventureland – kombinace Karibiku, Indie a Blízkého východu
 • Discoveryland – inspirováno velikány jako Leonardo da Vinci či Jules Verne
 • Fantasyland – pohádková vesnička inspirovaná evropskou architekturou
 • Frontierland – americký starý západ
 • Main Street, U.S.A. – americké město ze začátku 20. století

Novinkou letošního roku bude Avengers Campus – otevře se v létě 2022, konkrétně 20. července.

Disneyland

Jak vypadá pařížský Disneyland?

Pařížský Disneyland je jediným Disney parkem v Evropě – otevřen byl ještě v roce 1982 a za 30 let jej navštívilo více než 200 milionů návštěvníků. Zařadili jsme se mezi ně i my – park jsme navštívili ještě koncem března, a to během dvou dnů.

Naše mise byla jasná – zažít v Disneylandu co nejvíce a za co nejkratší dobu. Naši úlohu ztížil faktor, který jsme bohužel ovlivnit nemohli, o to lepší recenzi vám však můžeme nabídnout – oba dny nám pršelo.

Disneyland tvoří dva parky – samotný Disney a následně Walt Disney Studios, který byl otevřen v roce 2002. My jsme navštívili první zmíněný.

Disneyland

Cesta začíná u Disneyland Hotelu, který je jediným hotelem přímo v parku a zároveň funguje jako brána do tohoto magického světa. Ještě před samotným vstupem naleznete velké množství obchodů se suvenýry, kavárny či restaurace.

Disneyland
Disney Hotel

Dominantou celého parku je zámek Šípkové Růženky, který se stane vaším důležitým orientačním bodem. Celý park je rozdělen na několik tematických částí, které jsou rozmístěny právě v okolí zámku.

Disneyland
Zámek Šípkové Růženky

Hned za vstupní branou se ocitnete na tzv. Main Street U.S.A., jejíž název přesně vypovídá o tom, jak se tam budete cítit – malé domky, ve kterých se nachází restaurace či obchody. Kolem nich jednou za čas projede zástup alegorických vozů, na nichž tančí nejoblíbenější postavičky z dílny Walta Disneyho.

Disneyland
Cesta přes Main Street U.S.A.
Disneyland

Disneyland

Následuje zmiňovaný zámek, kolem kterého se nachází takříkajíc Disneyho klasiky – najdete zde atrakce spojené s Popelkou, Sněhurkou či novými pohádkami jako Na vlásku a Ledové království. Jejím středem je kolotoč Carrousel s typickými zdobenými koníky.

Disneyland

V areálu se nachází čtyři části – Discoveryland, Fantasyland (zmíněná Princeznovská), Adventureland a Frontierland. Každá část je rozdělena na menší, které se věnují jiným pohádkám či filmům z dílny Disneyho a samozřejmě jinému tématu.

Jak jsme již zmínili, během naší návštěvy většinu času pršelo, ovšem máme pro vás dobrou zprávu – většina atrakcí je krytá. Disneyland tak můžete navštívit i během horšího počasí. Bonusem bude méně lidí a zejména menší fronty na jednotlivé atrakce.

Nejvíce času jsme strávili ve Frontierlandu a Adventurelandu. Centrem Frontierlandu je horská dráha (tu se nám nepodařilo navštívit). Tu obklopuje několik atrakcí a také restaurací ve stylu divokého západu.

Disneyland
Disneyland

Naší nejoblíbenější zastávkou v této části se stala atrakce Phantom Manor, strašidelný dům. Netřeba se obávat, vrátili jsme se sem dvakrát a v obou případech jsme si prohlídku/jízdu užili naplno. Strašení je založeno zejména na atmosféře.

Disneyland
Phantom Manor
Disneyland

Cesta do sousedního Adventurelandu začíná Aladinovou pasáží. V ní se lze procházet a prohlédnout si předměty či animace z pohádky. Následně pokračujete do Adventurelandu, jehož centrem jsou piráti – ti z Karibiku. Sem jsme se rovněž vrátili dvakrát – jde také o interaktivní jízdu s velmi dobře připravenou show. Určitě se tady zastavte.

Disneyland

Disneyland

Na opačné straně parku najdete Discoveryland a pokud jste milovníky Star Wars (podobně jako moje společnost), přijdete si na své. Speciálně bych vypíchla dvě atrakce této části – Star Tour: The Adventures Continue a Star Wars Hyperspace Mountain.

Na druhé zmíněné doporučujeme jet dvakrát, první jízdu jsme prodýchávali, na druhé jsme už vychytali mouchy – všem doporučujeme dát si na tuto atrakci dolů brýle, pokud o ně nechcete přijít. Za sebe můžu, milé dámy, říct, prosím, věnujte pozornost tomu, jak dobře si přichytíte kabelku. I naše první jízda měla šťastný konec – přežily brýle i kabelka. Jízda trvá krátce, což je důležitá informace, pokud se vám na kolotočích zvedá žaludek.

Disneyland
Star Wars Hyperspace Mountain

Star Tour atrakce je velmi příjemná zábava, nicméně pozor, berete si na ni 3D brýle a právě z nich se některým dělává po čase těžko (my vám ale návštěvu určitě doporučujeme).

Disneyland
Star Tour: The Adventures Continue

Fantasyland (alias Princeznovská část) jsme oba dny prošli jen zběžně, nevynechali jsme však jízdu vláčkem – ten vás vezmeme kolem celého areálu. A jestli vás už bolí nohy, můžete si vybrat, ve které části vystoupíte.

Disneyland

Pokud plánujete návštěvu Disneylandu, určitě ji zkuste absolvovat letos během jeho narozenin. Park je výbornou destinací pro rodiny s dětmi, ale i pro dospělé milovníky pohádek. My jsme si návštěvu vychutnali i v ošklivém počasí a můžeme ji jen doporučit.

Kolik stojí lístek?

Vstupenky do Disneylandu na konkrétní datum:

Lístky do obou parků začínají na cenovce 89 eur na den (cca 2 200 Kč). Lístek do jednoho parku na cenovce 62 eur (v přepočtu zhruba 1 530 Kč). Konečná částka závisí na datu, na které svůj lístek koupíte, a rovněž na tom, zda kupujete lístek pro dospělého nebo dítě. Děti do tří let mají vstup zdarma.

Disneyland

Vstupenka do Disneylandu bez data:

Jízdenka bez konkrétního data začíná zhruba na cenovce 120 eur (asi 2 970 Kč) pro dospělého člověka. Lístek v tomto případě platí pouze pro vstup do jednoho parku, je platný po dobu jednoho roku. Zároveň je nutné jej zaregistrovat na konkrétní den, v němž se ho rozhodnete využít – jako první si vytvoříte svůj Disney profil a následně zaregistrujete lístek.

Disneyland

Kolik stojí letenky do Paříže

Naše cesta do Paříže byla na křídlech aerolinek Air France a byl to právě zpáteční let, kdy jsme vyzkoušeli návrat Airbusu A220 na lince do Vídně. Samozřejmostí je i během krátkého letu malé občerstvení a nápoje (do Paříže doletíte z Vídně za zhruba dvě hodiny).

Air France

Za redakci i naši dvoučlennou skupinu vám jednoznačně doporučujeme právě francouzské aerolinky. Let byl pohodlný, příjemný a mně se poprvé podařilo v letadle i usnout – lepší recenzi vám snad ani nemohu poskytnout.

Air France

Air France

Jak se dostanu do parku?

Pokud bydlíte přímo v areálu, vhodnou volbou pro přepravu je autobusový spoj s názvem Magical Shuttle – poznáte ho podle červené barvy a velkého nápisu.

Přímo při rezervaci dopravy si můžete zvolit zastávku, na které nastupujete, a následně konkrétní hotel, před který vás autobus doveze. Cesta z letiště Charles de Gaulle trvá přibližně jeden a půl hodiny a časy odjezdů z letiště naleznete přímo na stránce přepravce. Dospělí cestují za 23 eur, děti pod 12 let za 10 eur.

Disneyland

Možností je i přeprava vlakem – využijete vlak RER A, z letiště Charles de Gaulle například vlak TGV.

Kde mohu bydlet?

Dobrou zprávou je, že pokud bydlíte přímo v areálu, odpadá vám otázka transferu. Součástí Disneylandu je jeden hotel, ikonický Disneyland Hotel, v areálu se jich však nachází dalších šest (a následně vesnička Less Villages). Každý hotel je něčím jiný a pokud cestujete s dětmi, dobře se před výběrem ubytování zamyslete nad tím, která pohádka je jejich oblíbenou.

Mezi hotely a samotným parkem jezdí bezplatný kyvadlový autobus, který vás dopraví přímo před vstupní bránu do parku. Pokud se chystáte do parku hned ráno, avšak ubytovat se můžete až odpoledne, přímo v hotelu je k dispozici úschovna zavazadel.

5* Disneyland Hotel

Ikonický zámek Disneyland Hotel vítá návštěvníky parku přímo u vstupu do areálu. Aktuálně v něm probíhá rekonstrukce a ubytování tak není možné. Tento pětihvězdičkový hotel bude po renovaci královstvím pohádek, které ocení zejména milovníci klasiky a slavných Disney princezen z filmů jako Kráska a zvíře, Popelka či Ledové království.

Téma: Disney princezny (Kráska a zvíře, Popelka, Šípková Růženka, Na vlásku apod.)

Disneyland

Disneyland

4* Hotel New York, The Art of Marvel

Milovníci superhrdinů, toto je hotel přímo pro vás. Čtyřhvězdičkový hotel si dal za cíl přesunout návštěvníky do New Yorku, a to ve spojení se slavnými Avengers. Nejmenší návštěvníci si mohou pořídit fotku například se Spidermanem, pokusit se o zvednutí slavného Thorova kladiva či vytvořit svůj vlastní komiksový příběh.

Téma: Superhrdinové ve spojení s New Yorkem (Spiderman, Thor, Captain America apod.)

Hotel New York, The Art of Marvel
Hotel New York, The Art of Marvel

4* Newport Bay Club

Hotel s vlastním přístavem, majákem a zařízením ve stylu nejoblíbenějšího myšáka Mickey Mouse. Čtyřhvězdičkový hotel je laděn ve stylu přímořské vily z roku 1920 – nezapomnělo se ani na ty nejmenší detaily. Samozřejmostí je v tomto případě vnitřní i venkovní bazén.

Téma: Námořnictvo a Mickey Mouse s kamarády

Disneyland

Disneyland

3* Sequoia Lodge

Tříhvězdičkový relax v prostředí hor a lesa – to se snaží navodit Hotel Sequoia Lodge. Jako jeden z mála hotelů je kompletně obklopen stromy a jeho interiér využívá zejména přírodních materiálů s velkým důrazem na dřevo. Je výbornou volbou pro rodiny s dětmi. Hotel Sequoia momentálně rovněž prochází rekonstrukcí, což se odrazilo na dostupnosti bazénu – znovu se otevře na podzim 2022. V tomto hotelu jsme během naší návštěvy pobývali. Určitě ho doporučujeme zejména milovníkům snídaní – shodli jsme se, že tak široký výběr jsme nikdy nikde neviděli.

Téma: Příroda a zvířátka (Bambi apod.)

Disneyland
Disneyland

Davy Crockett Ranch

Ubytování uprostřed lesa ve vlastním plně vybaveném bungalovu. Stavba si zachovává svoji pohádkovou atmosféru a rodinám poskytuje maximální soukromí a odpočinek v obklopení přírody. Bonusem je možnost pobytu s domácím zvířátkem a také velké množství aktivit ve společném vodním světě. Ubytování je přibližně 15 minut autem od parku, shuttle bus k němu nejezdí.

Téma: Ranč uprostřed lesa

Disneyland
Disneyland

3* Hotel Cheyenne

Divoký západ ve spojení se slavným Woodym z pohádky Toy Story. Celý areál je laděn do stylu starého westernového městečka s typickým Saloonem či detaily jako stolní lampa ve tvaru kovbojské boty.

Téma: Kovboji, Divoký západ a Toy Story

Disneyland

Disneyland

2* Hotel Santa Fe

Hotel Santa Fe potěší zejména milovníky pohádky Auta. Je laděn do stylu amerických motelů typických pro slavnou Route 66. To vše doplňuje oblíbená postavička Bleskového McQueena či Matera. Hotel patří do kategorie budget friendly, je však třeba počítat s tím, že je umístěn na začátku areálu. Do parku se proto budete pěšky přesouvat zhruba 20 minut (nebo shuttle busem).

Téma: Americká Route 66 a Auta

Disneyland

Disneyland

Les Villages Nature Paris

Kousek od parku se nachází také přírodní vesnička, která je rovněž únikem v centru přírody. Přesto v areálu najdete bohaté možnosti vyžití – ať už vodní park nebo tzv. Forest of Legends.

Disneyland

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru