Connect with us
Bešeňová

Cestopisy

Hotel Bešeňová: Země tisíců bazénů v srdci Liptova

Hotel Bešeňová: Země tisíců bazénů v srdci Liptova

Hotel Bešeňová se sice nenachází na vrcholcích Vysokých Tater ani přímo v lese, má však jiné zbraně, díky kterým si ho mnozí vybírají jako svoji cílovou destinaci. Například množství bazénů a atrakcí na jednom místě, velmi příjemný personál a skvělou výchozí pozici na výlety nejen na Liptově. Nejmenší mají postaráno o zábavu na celý den díky vnějším i vnitřním tobogánům, bazénu s vlnami či animátorem. Rodiče si zase mohou odpočinout v nekonečném saunovém světě, který je v sezóně okořeněn speciálními aktivitami, nebo například na romantické masáži. A když vám bude areál málo, stačí vyběhnout na sousedící Liptovskou Maru. My jsme Bešeňovou pojali jako líbánky a pořádně jsme si zde odpočinuli.

Reklama

Bazény, všude samé bazény

Resort Bešeňová je podle naší zkušenosti ideálním místem zejména pro rodiny s dětmi. Možností zábavy je zde opravdu nepočítaně. S restauracemi v areálu byste v podstatě nemuseli ani opustit resort. Byla by to ovšem trochu škoda, protože hotel se nachází v krásném prostředí Liptova.

Hotel Bešeňová - venkovní bazény a tobogány

Jak ubytovaný host hotelu Bešeňová máš neomezený nárok na aquapark v areálu. Co tě tedy vlastně čeká? Venku se nachází několik bazénů s horkou termálním vodou, ze které budeš mít pořádně odpočaté tělo. Jeden z venkovních bazénů je plavecký, v některých jsou i tobogány i čirá voda a pro dospělé je většinou centrálním stanovištěm ten s barem. Drinky všech druhů, alko i nealko, si můžeš objednat rovnou z bazénu, což je ideální zejména za chladnějšího počasí. Voda v bazénech má od 26 do 40 stupňů.

Hotel Bešeňová - budova s venkovními bazény a tobogány

Uvnitř je rovněž několik menších bazénů s teplou vodou i malými tobogány, takže zima ti určitě nebude. Na konci dlouhé chodby je velký stan s bazénem s oblíbeným vlnobitím i relaxační zónou s lehátky. Pro okořenění se na jeho konci nachází lezecká stěna. V interiérové ​​i exteriérové ​​části je restaurace, ve které si můžeš kromě nápojů objednat například pochoutky z grilu.

Hotel Bešeňová - wellness

Pokud máš rád(a) sauny, nebudeš litovat

Když jsi hotelový host, součástí tvého pobytu je 3hodinový vstup do wellness & spa centra Harmónia na každý den, kromě dne odjezdu. A právě při tomto měla milá recepční mou plnou pozornost! Na odpočinek v sauně jsem se těšila a, díky bohu, moje očekávání byla naplněna. Wellness & spa Harmónia je jedno z největších na Slovensku. Jejich saunový dům je prý dokonce největší v Československu. Je to sauna s velkou kapacitou, která je přizpůsobena například i na saunové rituály. My jsme se zúčastnili mystického rituálu, během kterého nás zaměstnanec saunového světa provedl unikátním zážitkem s různými vůněmi. Kardamon, citrus a levandule v kombinaci s ledovými koulemi, kterými rozpálil saunové kameny ve velké kádi uprostřed, byly maximálním relaxem. Rituál doprovázený mystickou hudbou trval asi 17 minut, pak jsme se ochladili v ledové jeskyni.

Hotel Bešeňová - saunový dům, pohled do sauny

Kromě saunového domu byla velmi příjemná rovněž mentolová sauna, sauna s bylinkami a brouzdaliště na masáž chodidel. Najdeš zde i saunu Chopok, ve které se při relaxaci díváš na panoramatický obrázek Chopku. Milé. Spa centrum Harmónia má také vnější zónu, kde můžeš odpočívat na lehátkách nebo v horké vířivce. Při vstupu do centra dostaneš dvě prostěradla, vstup v plavkách je zakázáný. U vchodu do spa centra je i malý bar, ve kterém si můžeš vychutnat nějaký ten drink.

Očipují tě, recyklují i ​​dezinfikují

Praktickým a neodmyslitelným doplňkem se během tvého pobytu v resortu Bešeňová stane čipový náramek. Skvělé je, že díky němu tak u sebe nemusíš mít kromě plavek a ručníku opravdu nic. Při koupi nápojů, jídla i extra procedur stačí, když ho přiložíš k terminálu. Vše pak doplatíš při odjezdu. Dalším plus, které ode mě hotel má, jsou odpadkové koše na recyklaci. Nachází se na každém rohu, venku i uvnitř. Kromě toho jsou všechny kelímky zálohované, takže se ti při koupi nápoje odečte euro navíc. Když kelímek vrátíš, vrátí se ti i peníze.

Hotel Bešeňová - čipový náramek

Pro tvoji bezpečnost je hotel při vstupu do jednotlivých bloků i restaurace vybaven dezinfekčním gelem. Praktickou radou ode mě je mít u sebe vždy pantofle nebo být schopen přejít naboso, protože v areálu se přechodům přes bazénky na nohy nevyhneš. Na pokoji máš k dispozici kromě extra ručníků do wellness i župany, které jsou v aquaparku opravdu praktické, pokud si jich nevšimneš až v den odjezdu, jako my. ????

Hladový(á) nezůstaneš, ani když si bezlakto

V pobytu jsme měli zahrnutou i polopenzi. Mile mě překvapila zejména bohatá snídaně. Na výběr byla celá spousta sladkého i slaného pečiva, cereálie, šunka, sýry, zelenina… Dokonce se našel i koláček bez laktózy. Ke kávě jsem po požádáni dostala i bezlaktózové mléko. Za to si ode mě hotel Bešeňová zaslouží malou hvězdičku navíc. Večeře formou švédských stolů nabízela masitá i bezmasá jídla, jako dezert například i zmrzlinu.

Hotel Bešeňová - snídaně
Hotel Bešeňová - jídelna

Odpočinek i romantika

Jelikož byl pro mě s manželem pobyt v resortu Bešeňová prvním výletem od naší svatby, byly to takové malé líbánky. Dopřáli jsme si tedy i romantickou thajskou masáž. Dívky z Thajska nám provětraly všechny svaly i kosti. Nešetřily nás, ale bylo to super. ???? Masážní salon se nachází na patře ve vnitřní části aquaparku Bešeňová. Na výběr je množství klasických i thajských masáží, různých zábalů a procedur. Vyzkoušeli jsme i známé rybičky, které kromě přirozené potravy doplňují jídelníček odumřelou lidskou kůží. Přiznám se, stále jsem v rozporu, zda je tato procedura v souladu s přírodou, ale pracovnice (jinak velmi vtipná a ochotná) masážního salonu nám řekla, že rybičky se na lidi velmi těší. Nuže, chci tomu věřit.

Hotel Bešeňová - vstup do masáží

Toulky po Liptově

Liptov jsme samozřejmě chtěli využít i jako základnu pro výlety, kterých se dá v okolí vymyslet nepočítaně. Vydali jsme se například ke Keltskému archeologickému nalezišti – skanzenu Havránok. Malá, ale unikátní zastávka pro nás byla i v Lúčkách, u Lúčanského vodopádu. Je vyhlášen za národní památku a zajímavostí je, že nikdy nezamrzá. Mohou za to teplé lázeňské prameny. V jezírku, do kterého ústí, se dokonce můžeš vykoupat.

Okolí Liptova - skanzen Havránok
Skanzen Havránok
Lúčanský vodopád
Lúčanský vodopád

Po cestě domů jsme si udělali menší zajížďku, která se však jednoznačně vyplatila. V Liptovském hrádku jsme navštívili hrad se zámečkem. Jsou sice stále v rekonstrukci, ale už nyní se tu dělají prohlídky s průvodcem. Naše Ester byla velmi profesionálním a informovaným průvodcem. Unikátní prostory hradu, který chátral do roku 2002, kdy ho odkoupila jistá Dagmar Machová, nás opravdu překvapily. Před hradem se nachází krásné jezírko s lavičkami a kachnami. V okolí se prohánějí koně na své pravidelné procházce.

Liptovský hrádek - pohled na jezero

Zrekonstruované prostory už nyní vypadají krásně. Majitelka si očividně dává záležet na tom, aby se zachovala historická hodnota stavby. V zámečku se dá ubytovat v krásných pokojích a je zde i fungující restaurace.

Liptovský hrádek - hrad

Výlet do Bešeňové jsme ukončili o něco větší objížďku – v Čičmanech. Zase se však jednou vyplatilo. ????

Zdroj foto: tmrhotels.com, Hana Hudson

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru