Connect with us

Novinky

10 důvodů, proč se do Jasné vracíme každý rok

10 důvodů, proč se do Jasné vracíme každý rok

Ráj všech lyžařů, snowboardistů, začátečníků či pokročilých, freeriderů i rodin s dětmi. Tak lze podle nás charakterizovat nejlepší lyžařské středisko na Slovensku – Jasnou v Nízkých Tatrách. Dostupnost z obou stran moderními lanovkami, špičkové služby, široká nabídka aktivit i pro nelyžaře – zkrátka do Jasné se rádi vracíme každý rok. Proto vznikl tento článek, který mimo jiné mluví také o novinkách na sezónu 2020.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


1. Největší lyžařské středisko

Padesát kilometrů perfektně upravených sjezdovek, 23 vleků a lanovek, 12 freeride zón. Přepravní kapacita více než 28 000 osob za hodinu, moderní lyžařský výtah Twinliner, 24místná kabina Funitel odolná vůči větru a 15místné gondoly propojující severní a jižní stranu Chopku. 35,5 km technicky zasněžovaných sjezdovek až na vrchol Chopku s garancí kvalitního lyžování minimálně 5 měsíců v roce. Tolik k číslům o Jasné.

Ale lyžování v Jasné není samozřejmě o číslech. Důležité je mít z toho všeho dobrý pocit a ten máme v Jasné vždy.

2. Ubytování přímo u sjezdovky

Radost nám určitě dělá i fakt, že spousta výborných hotelů stojí přímo u sjezdovky. Za všechny zmiňme zejména Hotel Grand Jasná ****, Hotel Pošta ****, luxusní apartmány Chalets **** nebo bydlení přímo na vrcholu Chopku v Hotelu Rotunda (2 004 m.n.m)

Přímo na svazích lyžaře a snowboardisty čekají horské restaurace s panoramatickými výhledy, Après ski bary s dobrou hudbou, či kultovní horská diskotéka. Ikonickou Rotundu na Chopku ve výšce 2004 m. n.m. doplňuje panoramatická A la carte restaurace, Hotel Rotunda se třemi De luxe pokoji, sluneční střešní terasa stanice lanovek a samoobslužný bar v přízemí. Je to unikátní místo, které spojuje oba lyžařské svahy z jižní a ze severní strany Chopku do jedinečné architektonické stavby. Návštěvníci Hotelu Rotunda se do zimního rána probouzejí s nejkrásnějším slovenským výhledem.

Společnost Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) vlastní a provozuje i síť lukrativních tatranských hotelů. Náročnější klientelu zaujmou čtyřhvězdičkové hotely Hotel Grand Jasná, Hotel Tři Studničky – Adult Friendly, Hotel Pošta nebo stylové Chalets Jasná Collection ****.

Pohodlí přímo v srdci střediska, moderní horský styl, vkusné elegantní pokoje, čisté linie, wellness přímo pod širým nebem a kvalitní služby nabízí vyhledávaný čtyřhvězdičkový „kids friendly“ Hotel Grand Jasná, který leží přímo v srdci doliny a je top ski-in a ski-out hotel. Hotel s certifikátem „Zařízení přátelské k dětem a rodinám“ s 5. stupněm přátelskosti od Unie mateřských center poskytuje kromě příjemné rodinné atmosféry, nadstandardně vybaveného dětského koutku i centra pro rodiče a jejich dětičky relax ve wellness. Výhledy na Chopok nebo okolní lesy, všechny služby a aktivity ve středisku doslova na dosah ruky, poloha hotelu přímo u kabinkové lanovky Grand Jet, která dopraví rodinu na nenáročnou modrou trasu Vrbická, jsou k nezaplacení.

Při vstupu do Demänovské doliny stojí Hotel Tri studničky – Adult Friendly. Tento hotel je právě naopak určen pro lidi, kteří si chtějí odpočinout bez dětí. Zaujme i skvělou kuchyní, wellness centrem s originální horskou pláží, atraktivními konferenčními prostory s výhledem přímo na horský potok.

Přímo na Chopku ve výšce 2 004 m n.m. je Hotel Rotunda – nejvýše položený hotel se třemi De luxe pokoji ve střední Evropě.

Pozornost poutá i 4hvězdičkový exkluzivní Hotel Pošta v blízkosti Centra Jasná. Hotel s 24 pokoji a 14 apartmány vedle nástupní stanice lanovky Grand – Brhliská zaujme avantgardním, nápaditým a moderním designem. Vysokou úroveň služeb, silně personalizovaný servis orientovaný na individuální potřeby a přání poskytuje i těm nejnáročnějším klientům. Ubytovaní hosté si užijí restauraci ANGUS se sluneční terasou inspirovanou moderní kuchyní a steakovou kulturou. Wellness vybavení tvoří relaxační masážní bazén, ochlazovací bazén, infra, finská, parní sauna, turecká lázeň, vital bar a masérské pokoje. Punc exkluzivity nabízejí concierge služby.

3. Ranní prašan, fun zóna, freeride

Ve středisku, které je zastávkou světové Freeride World Tour si přijdou na své všichni milovníci divoké jízdy v dvanácti rozlehlých freeridových zónách. Jako v jednom z mála středisek jsou zóny pohodlně dostupné kabinkovými lanovkami, což přidává na jejich výjimečnosti. Vylepšený trendový snowpark navrhovaný pro začátečníky i zkušené jezdce, zábavná lyžařská trať Fun Zone s nenáročnými sněhovými překážkami, vhodnými pro malé i velké dovádějící lyžaře, či ranní Fresh Track s nedotčenými sjezdovkami ještě před oficiálním spuštěním provozu.

4. First class lyžování a jiné novinky

Ve středisku Jasná přibylo v sezóně 2019/2020 několik, zejména infrastrukturních novinek.

Více než 100 lůžek přibude v luxusních apartmánech Chalets Jasná Collection **** v lokalitě Centrum, nedaleko sjezdovky Vrbická a kabinové lanovky Grand Jet. Součástí apartmánových domů jsou lyžárny a parkovací místa přímo před Chalety.

V hotelu Srdíčko byly během léta 2019 zrekonstruované pokoje a restaurace. Návštěvníci se mohou těšit i na několik novinek, které zvýší komfort jejich lyžování. Během top sezony středisko zkusí i strojovou údržbu sjezdovky Turistická – v průběhu dne v době od 12:30 – 13:30 bude sjezdovka krátkodobě uzavřena a s nasazením 4 sněžných pásových vozidel upravenáa pro komfortnější lyžování návštěvníků.

Zejména pro ubytované hosty je určen produkt FIRST CLASS skiing, který v Jasné umožní lyžování bez čekání. Zimní premiéru bude mít SKY PICNIC – zážitek z piknikování ve speciálně upravené kabině na lanovce Kosodrevina- Chopok Jih.

Další novinkou je Večeře při úplňku. Milovníci dobrého jídla a lyžování si budou moci vychutnat zážitkovou večeři v restauraci Habarka a zároveň v netradičním večerním čase sjet k údolní stanici Lúčky po sjezdovce osvětlené úplňkem.

Svůj design změní i dosud samoobslužná restaurace Rotunda, která vstoupí do zimní sezóny 2019/2020 jako A la carte restaurace. V servisu Tatry Motion u lanovky Grand Jet přibude nový servisní stroj (Tunning centre TFT aU), který zvládne servis až 45 párů lyží nebo 20 snowboardů.

Užitečnou novinkou je určitě i mobilní aplikace na skibusy, kterou TMR připravilo ve spolupráci s OOCR Liptov.

5. Zážitkové večeře s rolbou

Bonbónkem je A la carte restaurace VON ROLL ve výši 1 670 m. n.m. nabízející gurmánskou extázi i během neopakovatelné Tatranské večeře zážitků, spojené s trochou adrenalinu při noční jízdě na sněžném pásovém vozidle – Tatraku.

6. Přes den lyžování, večer wellness

Celodenní vstup do Aquaparku Tatralandia, nebo do vodního parku Bešeňová je zahrnut ve všech 2 a vícedenních skipasech. Výhodou při rodinné dovolené je, že nevylyžovaný den u dvou a vícedenních skipasů je možné v případě nepříznivého počasí využít jako celodenní vstup právě do zmiňovaných liptovských aquaparků. V Tatralandii vzdálené jen 15 minut autem je skutečné léto i během třeskutých mrazů.

Šest celoročních tobogánů, deset bazénů s mořskou, termální nebo čirou vodou, šnorchlovací bazén s živými rybičkami a množství atrakcí pro děti – to vše v tropické teplotě +30 °C bez ohledu na vnější počasí. Pro děti od 4 let je k dispozici dětská BIO sauna.

V Bešeňové mohou návštěvníci relaxovat v termálních bazénech, v pravých mořských vlnách nebo na nejrychlejších a nejdelších tobogánech na Slovensku. Bližší informace i na www.tatralandia.sk a www.besenova.com.

7. Párty jak se patří

Oficiální start lyžování ve středisku Jasná spojený s hudební party Winter Jasná Opening proběhl v sobotu 30. listopadu 2019. Uvítací párty je vždy velkolepá, ale stejně tak i další program na celou sezónu.

Atraktivní hudební klub Happy END – funguje během dne jako restaurace s terasou přímo na svahu, s ideální polohou u vstupu do střediska Biela Púť. Ve večerních hodinách se mění na místo aprés ski zábavy s diskotékou, čímž středisko výrazně získalo i na atraktivnosti u mladých lidi.

8. Myslí ve velkém i na děti a začátečníky

Dětského návštěvníka ve třech lokalitách střediska potěší Maxilnad (Biela Púť, Lúčky a Krupová). Největší dětský zimní areál na Slovensku o ploše více než 7 000 m2 s 5 pohodlnými pásovými přepravníky je ideálním místem pro první zkušenosti s lyžemi či snowboardem. Ohrazené arény nabízejí bezpečnou lyžovačku bez kolizí s lyžaři na sjezdovce. Zatímco si rodiče užívají pohodovou lyžovačku na širokých a dokonale upravených sjezdovkách, o jejich malé ratolesti je profesionálně postaráno.

I během nové lyžařské sezóny se děti, ale i dospělí mohou naučit lyžovat ve skupinových kurzech Winter Passion. Kromě toho v Jasné máte profesionální lyžařskou školu i školku, půjčovnu lyžařské výstroje spolu s depotem, úschovnu zavazadel, půjčovnou přímo u stanic lanovek kompletně vybavené pro lyžaře i snowboardisty, ať už freeride nebo freestyle lyžemi, širokou síť prodejen sportovního oblečení a potřeb po celém středisku, nebo profesionální servis lyží a snowboardů.

9. Skipasy koupíte jako letenky

Zimní sezóna 2018/2019 přinesla do tatranských středisek zásadní a revoluční novinku v podobě moderní cenotvorby skipasů, a to prostřednictvím nové funkce webu GOPASS. Ceny skipasů již nejsou fixní, ale zobrazují se dynamicky online, podle řízeného manažování počtu prodaných lístků a vytíženosti střediska v daném termínu. Tuto sezónu tomu nebude jinak.

Na www.gopass.sk tak jde o živý proces, kde ceny přepočítává program, jehož cílem je rovnoměrně rozptýlit lyžaře do středisek během celé sezóny. Proto budou ceny skipasů během exponovaných termínů vyšší a během neobsazení střediska naopak nižší. Aktuální cena skipasu se bude odvíjet nejen od obsazenosti střediska, ale také od počasí a jiných externích faktorů – vliv těchto faktorů se promítne do různých cenových hladin, které mohou mít vyšší slevu z maximální ceny v daný moment, a to do 30%. Jelikož se zájem ze strany lyžařů během celé sezóny mění vzhledem k termínu lyžování, je nezbytné plánovat si lyžování předem, pro dosažení co nejlepší ceny tzn. „Čím dříve koupíš, tím výhodněji lyžuješ“.

Tím se dává šance klientům, kteří dokáží naplánovat své časové možnosti i jsou za to odměněni formou výhodnějších cen, než jsou běžné pro daný jednodenní skipas dostupný na kamenné pokladně.

Ti lyžaři, kteří se nebojí nakupovat skipasy online si mohou „ulovit“ ceny skipasů už při napadnuní prvního sněhu nebo během jarního lyžování i od 19 €, během Vánoc od 25 € a během Silvestra od 34 €. V nejsilnějších termínech se skipasy budou dát koupit online mnohem levněji než tomu bylo loni. Velkou novinkou jsou ve středisku i dynamické ceny na kamenných pokladnách. Více informací na www.gopass.sk.

10. Pět měsíců lyžování!

V Jasné se od léta 2019 pracuje na rozšíření zasněžování, které by mělo pomoci výrazněji zkrátit čas celkového zasněžení sjezdovek. V této lyžařské sezóně garantuje sníh na Chopku systém technického zasněžování. Spolu je na Chopku již 617 sněžných bodů.

I letos je pro všechny milovníky lyžování připravena profesionální závodní trať Skiline aréna, která je situována na sjezdovce č. 10 Vrbická (Grand – Brhliská). Vstup do Skiline arény je bezplatný.

Dále využívá inovaci při úpravách sjezdovek v podobě profesionálního softwaru SNOWsat se systémem řízení a měřením hloubky sněhu i satelitního navádění polohy tatraku. Pro rychlou distribuci důležitých střediskových informací je na vybraných lanových drahách v Jasné zaveden centrální hotelový rozhlas.

GOPASS – jak ho získáš?

Pro rekreanty, kteří lyžují v Tatrách, je vstupenkou na svah GOPASS – osobní personifikovaný skipas, který je zároveň multifunkční věrnostní kartou. Lyžaři se z pohodlí domova bezplatně zaregistrují v e-shopu na www.gopass.sk zakoupí si svůj e-skipas a po příjezdu do lyžařského střediska jdou z auta přímo přes turniket na lyžařský svah.

GOPASS šetří lyžařům čas, protože nemusí čekat na svůj skipas na pokladně v dlouhé řadě, místo toho si jako první užívají ranní manšestr (pozn. redakce: tak se označují stopy po pásech rolby, která upraví sjezdovku k ideálnímu lyžování). Za každý jeden nákup se klientovi připisují věrnostní body, které může následně využít k dalším službám v provozech TMR. U vícedenních skipasů nebo vícedenních pobytů se skipasy mohou lyžaři vyměnit svůj nevylyžovaný den z vícedenního skipasu za návštěvu Aquaparku Tatralandia nebo vodního parku Bešeňová.

Více informací i na www.gopass.sk. S GOPASS kartou si mohou lyžaři i letos v zimě užít lyžařské středisko Špindlerův Mlýn v České republice nebo polské středisko Szczyrk.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru