Connect with us
Thajsko

Koronavirus

Thajsko od 11. ledna rozšiřuje program Sandbox o další tři destinace

Thajsko od 11. ledna rozšiřuje program Sandbox o další tři destinace

Program Sandbox se od 11. ledna 2022 rozšiřuje kromě Phuketu na další 3 destinace – Krabi, Phang-Nga, Surat Thani (pouze Ko Samui, Ko Pha-Ngan a Ko Tao).

Reklama

Thajsko sice od 22. prosince 2021 dočasně pozastavilo vydávání potvrzení Thailand Pass v rámci modelu Test & Go a obnovilo povinnou karanténu ve snaze udržet šíření varianty koronaviru omikron pod kontrolou, model Sandbox pro očkované (dovolená bez nutnosti karantény v hotelu) ale funguje i nadále a nově se rozšiřuje.

Opatření od 22. prosince 2021 se nevztahují na žádosti o tzv. Thailand Pass, které již byly schváleny. Těmto cestujícím bude vstup do Thajska umožněn tak, jak byl plánován.

 • Pokud tedy v nejbližších týdnech máte odlétat do Thajska v rámci Test & Go nebo některého ze Sandbox modelů a současně jste již obdrželi QR kód na základě potvrzeného Thailand Passu, cestu můžete uskutečnit.
 • Pokud jste se již registrovali, ale QR kód jste dosud neobdrželi, je třeba počkat, zda bude váš Thailand Pass schválen. Po schválení vám rovněž bude umožněn vstup.
 • Pokud jste plánovali provést registraci do programu Test & Go nebo některého Sandbox modelu (nevztahuje se na Phuket Sanbox), nebude to možné. Thailand Pass bude schválen pouze žadatelům, kteří budou chtít v nadcházejícím období přijet na základě absolvování tzv. Alternativní karantény nebo modelu Phuket Sandbox.
Bangkok

Podmínky vstupu do Thajska

Vstup do Thajska byl dosud povolen na základě jednoho ze tří modelů (Test & Go, Sandbox modely a alternativní karanténa). Cestující, kteří již obdrželi QR kód na základě schváleného Thailand Passu, mohou i nadále přijet na základě modelu, který měli v plánu. Jak ale modely ovlivilo nové opatření?

 • Test & Go – přijímání nových žádostí ke vstupu do Thajska na základě tohoto modelu bylo dočasně pozastaveno
 • Sandbox modely s výjimkou Phuket Sandbox (od 11. ledna i dalších 3 destinací), v rámci něhož je i nadále možné přijet do Thajska, bylo rovněž pozastaveno přijímání nových žádostí ke vstupu
 • Alternativní karanténa – i nadále je možné přicestovat

Stihl/a jsem registraci, jaké jsou podmínky vstupu?

Plně očkované osoby, které žijí nebo posledních 21 dní pobývaly v nízko rizikových zemích (patří sem Česko, Slovensko, Maďarsko, Polsko a téměř celá EU), jsou osvobozeny od povinné 7denní karantény za podmínky, že přicestují s negativním PCR testem, ne starším 72 hodin, a absolvují 1 noc v karanténním hotelu SHA+ nebo AQ a počkají na výsledek PCR testu, který bude proveden po jejich příletu do země.

Nově musí cestující, kteří přijedou na základě Test & Go nebo Sandbox programu, absolvovat v Thajsku ještě druhý PCR test na COVID-19, a to ve vládním zařízení (hrazeno thajskou stranou). O případných dalších změnách budeme informovat.

Při vstupu do Thajska se tedy vyžaduje následující:

 • příslušná víza, pokud cestující do země nepřijíždí v rámci systému osvobození od vízové ​​povinnosti,
 • registrace prostřednictvím aplikace Thailand Pass,
 • negativní PCR test na COVID-19, který není starší 72 hodin,
 • doklad o zabezpečení karanténního ubytování v SHA+ nebo AQ hotelech,
 • zdravotní pojištění v minimální výši 50 000 USD, které pokrývá i všechny náklady spojené s případnou léčbou COVID-19.

Podrobnější informace o podmínkách vstupu lze získat na příslušných velvyslanectvích Thajského království.

Phuket

Nestihl/a jsem registraci, jaké jsou podmínky vstupu?

V současné chvíli je možné přijet s tím, že po vstupu absolvujete tzv. Alternativní karanténu nebo na základě modelu Phuket Sandbox.

Phuket Sandbox – 4 destinace bez karantény

Program Sandbox je určen pro očkované turisty z celého světa, kterým je na základě předem stanovených podmínek umožněn volný pohyb v rámci provincie. Po ukončení jejich pobytu v rámci projektu Sandbox mohou cestovat i po zbytku země na základě zavedených aktuálních opatření. Phuket Sandbox jsme sami vyzkoušeli a tady je kompletní recenze.

Program Sandbox se od 11. ledna 2022 rozšiřuje kromě Phuketu na další 3 destinace – Krabi, Phang-Nga, Surat Thani (pouze Ko Samui, Ko Pha-Ngan a Ko Tao).

V rámci tohoto modelu NENÍ VYŽADOVÁNA HOTELOVÁ KARANTÉNA. Cestovatelé sice bydlí ve vybraných registrovaných hotelech, nicméně se mohou volně pohybovat v rámci Phuketu. V porovnání s modelem Alternativní karanténa není nutné setrvat 7 dní pouze na pokoji.

Turisté v rámci programu Sandbox musí:

 • být plně očkováni (druhá dávka podána 14 dní před vstupem do země),
 • rezervovat 7 nocí v SHA+ hotelu (je vyžadována platba předem),
 • předložit před odletem PCR test ne starší 72 hodin,
 • absolvovat dva PCR testy během pobytu v Sandboxu (jeden po příletu, druhý 5.-6. den pobytu),
 • mít zabezpečené zdravotní pojištění v minimální výši 50 000 USD, které pokrývá i všechny náklady spojené s případnou léčbou COVID-19.

Alternativní karanténa

Od 11. ledna 2022 mohou turisté přicestovat do Thajska prostřednictvím absolvování tzv. Alternativní karantény. Ta má následující pravidla:

 • Osoby bez očkovacího certifikátu nebo ti, kteří nejsou plně očkováni, musí absolvovat povinnou 10denní karanténu v AQ hotelech.
 • Plně očkované osoby z ostatních zemí (druhá dávka podaná 14 dní před vstupem do země) s platným očkovacím certifikátem – platí povinná 7denní karanténa v hotelech AQ nebo SHA+.

Kromě samotné karantény je vyžadován i negativní PCR test (ne starší 72 hodin) před odletem, potvrzení o zaplacení dvou PCR testů provedených v Thajsku (první po příletu a druhý 5.-6. den [7denní karanténa] nebo 8.-9. den [10denní karanténa]) současně s potvrzením o hotelovém pobytu a transferu z letiště na hotel, registrace Thailand Pass a pojištění.

Podrobnější informace o podmínkách vstupu lze získat na příslušných velvyslanectvích Thajského království.

Akční letenky do Thajska

Bangkok

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Exkluzivní nabídka od Pelikána je zpět! Mauricius z Prahy za 11 990 Kč https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
Pelipeckovní roadtrip po USA: 2. díl – Nashville https://t.co/d8eN8NDcsN2 dny dozadu
La Gomera: Neobjevený kout Kanárských ostrovů s vlastním jazykem a deštným lesem https://t.co/frW10wshcd2 dny dozadu
Broadway v New Yorku je zpět! U vstupu vyžadují důkaz o očkování https://t.co/rVr3Guk37D #novinky2 dny dozadu
Broadway v New Yorku je zpět! U vstupu vyžadují důkaz o očkování https://t.co/rVr3Gu2rJ3 #novinky2 dny dozadu
Novoroční výprodej letenek již od 255 Kč pokračuje! https://t.co/SJPdknGR942 dny dozadu
EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny) https://t.co/87immItGvq2 dny dozadu
Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022 https://t.co/xKsEovFYwO #novinky2 dny dozadu
Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022 https://t.co/xKsEovGwmm #novinky2 dny dozadu
Revolut: výběry z bankomatu ZDARMA, výhodné kurzy v zahraničí (recenze + vstupní BONUS od Pelikána) https://t.co/gSgNI2MeyN3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru