Connect with us
Thajsko

Koronavirus

Thajsko přehodnotilo situaci a ruší povinnost očkování. Cestujeme opět bez omezení

Thajsko přehodnotilo situaci a ruší povinnost očkování. Cestujeme opět bez omezení

Thajsko před víkendem oznámilo, že od pondělí 9. ledna 2023 začne od cestujících vyžadovat očkovací certifikát před příjezdem. V den zavedení tohoto opatření ovšem rozhodlo o jeho zrušení, a to s odkazem na dostatečnou úroveň imunizace v Číně i ve světě. Opět tak do země cestujeme zcela bez omezení. O změně informuje Bangkok Post.

Reklama

Ministr zdravotnictví Anutin Charnvirakul vysvětlil, že vyžadovat od přijíždějících potvrzení o očkování proti koronaviru by bylo nepohodlné. Skupina odborníků podpořila rozhodnutí s tvrzením, že celosvětově bylo aplikováno dostatečné množství očkování a není to tedy nutné.

Thajsko rovněž loni schválilo delší pobyt bez víz pro turisty. Podle nového schématu se bezvízový pobyt prodloužil z 30 na 45 dní, a to s platností od 1. října do 31. března 2023.

Bangkok

Akční letenky do Thajska

Phuket

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.7/5 - (11 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru