Connect with us
Thajsko

Novinky

Thajsko v říjnu prodlouží bezvízový styk na 45 dní

Thajsko v říjnu prodlouží bezvízový styk na 45 dní

Thajsko schválilo delší pobyt bez víz pro turisty. Podle nového schématu se bezvízový pobyt prodlouží z 30 na 45 dní, a to s platností od 1. října 2022. Změní se rovněž systém obdržení víz při příjezdu.

Reklama

Tzv. visa-on-arrival se budou udělovat na 30 dní, dosud to bylo 15 dní. Změna vízových pravidel souvisí se snahou thajské vlády o podporu ekonomiky cestovního ruchu. Podle místních autorit do země letos v období od ledna do července přijelo 3,3 milionu turistů. V říjnu se také Thajsko chystá prohlásit COVID za endemické onemocnění, píše Thaiger.

Aktuálně má „vízovou výjimku“ při vstupu do Thajska 64 zemí, mezi nimi i Česko. Změny v délce bezvízového pobytu či platnosti víz by měly být trvat do března 2023.

To znamená, že bezvízový styk na 45 dní se týká cest do Thajska v termínu od 1. října do 1. března 2023. tedy během hlavní turistické sezóny.

Akční letenky do Thajska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru