Connect with us
Thajsko, skály tyčící se nad vodní hladinou

Novinky

Otevře se nakonec Thajsko už v říjnu? Phuket uvažuje o karanténních hotelích

Otevře se nakonec Thajsko už v říjnu? Phuket uvažuje o karanténních hotelích

Thajské Ministerstvo turismu by chtělo obnovit mezinárodní turismus už v říjnu, na základě nového programu „Safe and Seal“. Pilotní program dovolí vstup do země návštěvníkům z méně rizikových zemí. Navštívit budou moci určené oblasti, za podmínky, že stráví v Thajsku několik týdnů.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Turistický průmysl v Thajsku je obrovský. V roce 2019 přivítala země více než 39 milionů zahraničních turistů. Koronavirus byl pro tuto stránku ekonomiky velkým úderem. Ačkoliv by se něktří hoteliréři, obchodníci či tuk-tuk řidiči chtěli vrátit do starých kolejí, vláda je opatrná. Jen před měsícem oznámila, že se turisté do země nevrátí dříve než v roce 2021, nyní je ale ve hře říjen.

Thajský ministr turismu Phiphat Ratchakitprakarn řekl, že je nakloněn otevřít ostrov Phuket zahraničním turistům na základě zmíněného programu. Pokud by tento krok schválili, malé skupiny turistů by mohly vstoupit na ostrov, přičemž by musely dodržet 14denní karanténu ve vybraných hotelech a resortech. Na plážích u hotelů by byly vyhrazeny karanténní zóny.

Cestující by se také museli dát otestovat na COVID-19 na začátku a konci karantény. Pokud budou tyto testy negativní, mohou se volně pohybovat po ostrově. V případě, že budou chtít opustit Phuket, budou muset podstoupit další testování a karanténu. Když bude tento program úspěšný, mohl by být použit celoplošně na thajských ostrovech.

Ačkoliv od 1. července země zrušila zákaz mezinárodních letů, seznam lidí, kteří ji mohou navštívit, je stále krátký. Zatím jde převážně o studenty, osoby s pracovním povolením, některé turisty ze zdravotních důvodů a ty, kteří jsou manžely/manželkami thajských obyvatel.

Akční letenky do Thajska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru