Connect with us

Asie

Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy!

Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy!

Pokud jste si mysleli, že Thajsko jsou pouze ostrovy Phuket a Ko Samui, mýlili jste se!

Reklama

Ko Lipe

Ostrov Ko Lipe je součástí souostroví Adang-Rawi v jihozápadní části Thajska. Je to maličký ostrov, který bez problémů prozkoumáte i pěšky za hodinu. Nachází se v těsné blízkosti národního parku Tarutao, a právě proto ještě nepodlehl masovému turismu a zachoval si tak svůj jedinečný ráz.

Ko Lanta

Ko Lanta sestává z několika menších ostrovů v provincii Krabi. Nejjednodušší cesta sem je z Bangkoku – dostanete se z něj přímým letem do Krabi a odtud trajektem dál. Ko Lanra je rájem pro všechny milovníky potápění. Pod mořskou hladinou tu na ně čekají korálové útesy, obrovští rejnoci i velryby.

Ko Samet

Blízko Bangkoku se nachází i ostrov Ko Samet, který je oblíbenou destinací pro trávení dovolené, hlavně pro ty cestovatele, kteří hledají něco v těsné blízkosti hlavního města. Ale nejvíce jej navštěvují především sami Thajci. Stejně jako Ko Lipe ani tento ostrov ještě nedostihla vlna turismu, též se totiž nachází v národním parku. Největším lákadlem jsou krásné bílé pláže, sportovní aktivity a noční život.

Ko Tarutao

Ko Tarutao je součástí stejnojmenného národního parku. Turisté se tu ubytovávají v bungalovech a v malých domečcích, navíc za velmi výhodné ceny. Největším pozitivem ostrova je pak pokojná atmosféra a málo turistů. Jen několik metrů od pláže se z vody tyčí i desítky mětrů vysoké skály, které jen dokreslují exotické panorama ostrova. Ko Tarutao vás prostě dostane.

Ko Samui

Ko Samui je jeden z nejnavštěvovanějších thajských ostrovů. Je tu sice už více turistů, ale díky tomu zase najdete i více luxusních rezortů za přijatelné ceny. Ko Samui pak není nutno asi nikomu příliš představovat, možná bychom jen připomněli, že na ostrově se koná mnoho festivalů a na své si přijdou i milovníci jachtingu. A dostat se tam můžete i například tímto letem.

Ko Phangan

Ko Phangan je pak rájem pro všechny baťůžkáře, kteří přicházejí za krásnými plážemi a přírodní scenérií. Ubytování na ostrově je levné a pravidelně se tu konají festivaly elektronické hudby a oslavy měsíce v úplňku. Najdete ho na půl cesty mezi Ko Samui a Ko Tao.

Phuket

Phuket je thajská provincie a stejně se jmenuje i její největší město. Phuket se skládá z jednoho velkého ostrova a vícero malých ostrůvků. Na ostrově potkáte turisty z celého světa, kteří sem jezdí za dokonalým relaxem, jenž podporují z vody tyčící se skalnatá panoramata, pak za nočním životem, ale i levnými nákupy. A dostat se tam můžete pohodlně například tímto letem.

Ko Chang

Ko Chang patří mezi méně známé thajské ostrovy, i když už se o něm v poslední době mluví poměrně často. Je klidný, není přeplněný (zatím) a má dokonalé pláže. Ko Chang je přitom hornatý, takže si i milovníci přírody a hor přijdou na své. Najdete ho u kambodžských hranic.

Ko Tao

Na ostrově Ko Tao získá ročně potápěčskou licenci víc než 7000 turistů. Ko Tao se totiž pomalu vyprofiloval jako nejlepší destinace k potápění na světě a jezdí sem hlavně ti, kteří touží po pokoji a oddychu. Nedotknutá příroda a krásné pláže jsou už jen třenička na dortu.

Ko Phi Phi

Ko Phi Phi je to nejlepší, co v Thajsku zažijete. Souostroví je velmi malé, útulné a velmi exkluzivní. Tsunami v roce 2004 malé ostrovy zasáhlo v plné síle a zdemolovalo téměř všechny budovy, ale už po deseti letech se Ko Phi Phi opět pyšnilo titulem „nejkrásnější thajský ostrov“. Ko Phi Phi tak nabízí nové luxusní hotely, i laciné hostely pro turisty s omezeným rozpočtem, a to vše v nezapomenutelném přírodním prostředí. Ko Phi Phi je zkrátka nádherný!

Akční letenky do Thajska

Autor článku Patrik Vas.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
1 Comment

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Prozkoumej jarní Maltu s letenkami z Prahy! Poslední místa máš od 3 290 Kč https://t.co/dGbtwNEaCf23 hodinami dozadu
UŽ JEN DNES: Výprodej letenek do exotiky s Etihad od 12 790 Kč (Maledivy, Srí Lanka a další) https://t.co/mcpadgvpcT1 dnem dozadu
Vydej se z Vídně do Benátek. Spousta termínů na jaro od 959 Kč https://t.co/mHdhfwNJwj1 dnem dozadu
Slunné Korfu. Zpáteční letenky na duben od 1 060 Kč https://t.co/FxSVZGuWOV1 dnem dozadu
Jarní výlet do Itálie od 1 280 Kč? Leť z Prahy do Rimini https://t.co/7Lpvm2Ii6q1 dnem dozadu
AKČNÍ LETENKY: Zadar, Řím, Korfu a další od 705 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T1 dnem dozadu
Saúdská Arábie rozjíždí 10 megaprojektů. V zemi má být nová nejvyšší budova světa https://t.co/DALa21VXkF #novinky2 dny dozadu
Saúdská Arábie rozjíždí 10 megaprojektů. V zemi má být nová nejvyšší budova světa https://t.co/DALa21Wvad #novinky2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit italské Lago di Garda https://t.co/0vJaQKLkB02 dny dozadu
Dubrovník nebo Split? Přímé lety z Prahy s Croatian Airlines od 3 790 Kč https://t.co/ApzhsTjrxX2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru