Connect with us

Asie

Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy!

Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy!

Pokud jste si mysleli, že Thajsko jsou pouze ostrovy Phuket a Ko(h) Samui, mýlili jste se!

Reklama

Ko Lipe

Ostrov Ko Lipe je součástí souostroví Adang-Rawi v jihozápadní části Thajska. Je to maličký ostrov, který bez problémů prozkoumáte i pěšky za hodinu. Nachází se v těsné blízkosti národního parku Tarutao, a právě proto ještě nepodlehl masovému turismu a zachoval si tak svůj jedinečný ráz.

Ko Lanta

Ko Lanta sestává z několika menších ostrovů v provincii Krabi. Nejjednodušší cesta sem je z Bangkoku – dostanete se z něj přímým letem do Krabi a odtud trajektem dál. Ko Lanra je rájem pro všechny milovníky potápění. Pod mořskou hladinou tu na ně čekají korálové útesy, obrovští rejnoci i velryby.

Ko Samet

Blízko Bangkoku se nachází i ostrov Ko Samet, který je oblíbenou destinací pro trávení dovolené, hlavně pro ty cestovatele, kteří hledají něco v těsné blízkosti hlavního města. Ale nejvíce jej navštěvují především sami Thajci. Stejně jako Ko Lipe ani tento ostrov ještě nedostihla vlna turismu, též se totiž nachází v národním parku. Největším lákadlem jsou krásné bílé pláže, sportovní aktivity a noční život.

Ko Tarutao

Ko Tarutao je součástí stejnojmenného národního parku. Turisté se tu ubytovávají v bungalovech a v malých domečcích, navíc za velmi výhodné ceny. Největším pozitivem ostrova je pak pokojná atmosféra a málo turistů. Jen několik metrů od pláže se z vody tyčí i desítky mětrů vysoké skály, které jen dokreslují exotické panorama ostrova. Ko Tarutao vás prostě dostane.

Ko Samui

Ko Samui je jeden z nejnavštěvovanějších thajských ostrovů. Je tu sice už více turistů, ale díky tomu zase najdete i více luxusních rezortů za přijatelné ceny. Ko Samui pak není nutno asi nikomu příliš představovat, možná bychom jen připomněli, že na ostrově se koná mnoho festivalů a na své si přijdou i milovníci jachtingu. A dostat se tam můžete i například tímto letem.

Ko Phangan

Ko Phangan je pak rájem pro všechny baťůžkáře, kteří přicházejí za krásnými plážemi a přírodní scenérií. Ubytování na ostrově je levné a pravidelně se tu konají festivaly elektronické hudby a oslavy měsíce v úplňku. Najdete ho na půl cesty mezi Ko Samui a Ko Tao.

Phuket

Phuket je thajská provincie a stejně se jmenuje i její největší město. Phuket se skládá z jednoho velkého ostrova a vícero malých ostrůvků. Na ostrově potkáte turisty z celého světa, kteří sem jezdí za dokonalým relaxem, jenž podporují z vody tyčící se skalnatá panoramata, pak za nočním životem, ale i levnými nákupy. A dostat se tam můžete pohodlně například tímto letem.

Ko Chang

Ko Chang patří mezi méně známé thajské ostrovy, i když už se o něm v poslední době mluví poměrně často. Je klidný, není přeplněný (zatím) a má dokonalé pláže. Ko Chang je přitom hornatý, takže si i milovníci přírody a hor přijdou na své. Najdete ho u kambodžských hranic.

Ko Tao

Na ostrově Ko Tao získá ročně potápěčskou licenci víc než 7000 turistů. Ko Tao se totiž pomalu vyprofiloval jako nejlepší destinace k potápění na světě a jezdí sem hlavně ti, kteří touží po pokoji a oddychu. Nedotknutá příroda a krásné pláže jsou už jen třenička na dortu.

Ko Phi Phi

Ko Phi Phi je to nejlepší, co v Thajsku zažijete. Souostroví je velmi malé, útulné a velmi exkluzivní. Tsunami v roce 2004 malé ostrovy zasáhlo v plné síle a zdemolovalo téměř všechny budovy, ale už po deseti letech se Ko Phi Phi opět pyšnilo titulem „nejkrásnější thajský ostrov“. Ko Phi Phi tak nabízí nové luxusní hotely, i laciné hostely pro turisty s omezeným rozpočtem, a to vše v nezapomenutelném přírodním prostředí. Ko Phi Phi je zkrátka nádherný!

Přeloženo Pelipecky.sk, autor původního článku Patrik Vas.

Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Okružní zaoceánské plavby budou obnoveny nejdříve v září https://t.co/IqCgjCGV9C #novinky2 dny dozadu
Aerolinky LEVEL zřejmě skončí i ve Francii, nabízely levný Karibik https://t.co/FbBcRHOUsK #novinky2 dny dozadu
Etihad Airways příští týden spustí novou nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/BBvrjvbN0s #novinky2 dny dozadu
Ryanair má 35 let. Začínal s jedním letadlem a 25 zaměstnanci! https://t.co/I2PjhZYuWj #novinky2 dny dozadu
Na Islandu staví oceánskou lagunu. Nechybí geotermální vody a wellness https://t.co/bZibwEMCkh #novinky2 dny dozadu
Chile se tak brzy neotevře. Země prodlužuje výjimečný stav do 14. září https://t.co/bpVlwipQVB #novinky2 dny dozadu
Řecko nabízí turistům slevy na letenky a rodinné akce https://t.co/cw0oBwXCkW #novinky2 dny dozadu
Estonsko zavádí víza pro digitální nomády https://t.co/F3NwAWr2Cq #novinky2 dny dozadu
Od dnešního dne do Anglie i Skotska bez karantény https://t.co/SpXPvr1J41 #novinky2 dny dozadu
Hotel Srdiečko. Jižní svahy Nízkých Tater vás obklopí srdečností https://t.co/AM7QGr349D2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru