Connect with us
Pláž v Kalifornii v USA

Cestopisy

Angličanka vesluje sólo z Kalifornie na Havaj. Příští rok se chce stát první ženou veslující přes Tichý oceán

Angličanka vesluje sólo z Kalifornie na Havaj. Příští rok se chce stát první ženou veslující přes Tichý oceán

Lia Ditton je profesionální veslařka a motivační řečnice. Pochází z Anglie, za svůj domov však aktuálně považuje Kalifornii. Ráda posouvá své schopnosti přes nové hranice. Aktuálně se nachází v polovině své cesty na Havaj, kterou začala v San Francisku. Neopakovatelné dobrodružství už přineslo mnoho překážek v podobě převrhnutí, silných proudů a odvátí špatným směrem. Pro Liu je ale tato cesta pouze zahřátím před ambicióznější plavbou plánovanou příští rok.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Na sólo-veslařskou cestu vyrazila Lia 17. června. Aby se připravila na více než 4000km plavbu, musela Angličanka strávit týdny bezpečnostními kontrolami a balením jídla, které má vystačit 75 dní. Během překonávání Tichého oceánu má po ruce tým na pevnině, který řeší počasí a zdravotnickou pomoc.

View this post on Instagram

Big wave weekend It never fails to amaze me how quickly waves can build in height. Around 19:30 this evening, the wind ratcheted up and the waves began to whiten their teeth. Swells from the ENE, SE, SSW and NW are currently colliding in a sloppy mess, a melting pot of ripples from storms far away. The ENE wave train is the dominant one, aligned with the direction of the wind. I have spent a lot of time on this boat rowing like a downhill skier, an oar licking a wave to port, my other oar a wave to starboard as the boat rocks. ???? Archive footage Lia Ditton #adventure #oceanrowing #femaleadventurer #education #rowing #fishing #silence #waves #bigwaves #surf #rowingworkout #Pacific #rowingmotivation #rowers #discovery #ocean #pacific #hawaii #sanfrancisco #liaditton #recordattempt #guinnessworldrecord #education #FindItFilm

A post shared by LIA DITTON (@rowliarow) on

Pro Lonely Planet člen jejího týmu prozradil, že Lia chtěla původně podniknout 53denní plavbu, ovšem věděla, že to by vyšlo jen za ideálních povětrnostních podmínek, které neměla. Nyní by chtěla zvládnout plavbu za méně než 99 dní, což je rekord, o který se zasadila Ros Savage, jediná žena veslující na tomto úseku.

V den číslo 19 musela Lia překonat obrovskou vlnu, která převrhla její člun. Lia se poprala s několika nepříjemnými situacemi. Je to pro ni dobrý trénink, protože se příští rok chystá veslovat přes Tichý oceán, z Japonska do San Francisca. Angličanka se chce stát první ženou, která převesluje Tichý oceán a zároveň prvním člověkem, který převesluje z pevniny na pevninu bez asistence.

View this post on Instagram

Faith This voyage continues to be the greatest psychological challenge of my life – rowing the boat from which I was thrown into the sea, the boat in which I woke upside down water gushing in through the exit door. I spend my days climbing out of a mental hole, only to find myself back in the hole the next morning. When wind, wave and current conditions are favourable, I am buoyant. When they're not, everything feels futile. 'Why are you still out here? 'Why didn't you get off when you had the chance?' The voice in my head is insidious. My body ignores my mind. My body just rows. ???? archive @reeves_media #adventure #oceanrowing #femaleadventurer #education #rowing #fishing #silence #stillness #rowingworkout #Pacific #rowingmotivation #rowers #discovery #ocean #pacific #hawaii #sanfrancisco #liaditton #recordattempt #guinnessworldrecord #education #FindItFilm

A post shared by LIA DITTON (@rowliarow) on

Lia ráda během jejích plaveb zvdělává ostatní pomocí blogu a videí. Na její aktuální cestě nedávno zemřela veslařka Angela Madson, během pokusu o sólo plavbu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru