Connect with us
Testování na Koronavirus

Koronavirus

Test na COVID-19 na letišti Vídeň: cena od 99 eur, netřeba se objednávat

Test na COVID-19 na letišti Vídeň: cena od 99 eur, netřeba se objednávat

Vídeňské letiště spustilo ještě v květnu minulého roku mezi prvními velkou novinku pro odlétající i přilétající pasažéry. Soukromá firma tam totiž začala provozovat testy na COVID-19 a důležitou novinkou je, že nejde o rychlotest s nízkou přesností, ale o regulérní real-time PCR test.

Reklama

Platný na letišti i na hranicích

Výsledek testu je dostupný v průběhu 2-3 hodin. Jeho výsledkem se můžete prezentovat přímo na letišti. Letiště Schwechat totiž podle pravidel rakouského krizového štábu vyžaduje negativní test pro přilétající cestující, který není starší než 72 hodin = 3 dny.

Jak se objednat na test COVID-19?

Testování vykonává přímo na letišti Schwechat společnost Confidence DNA Analysen GmbH, která v jedné z nedalekých letištních budov na letišti (Office Park 3) zřídila provizorní laboratoř. Dostanete se tam pohodlně pěšky je nedaleko od hlavního vchodu, a rovněž od autobusových zastávek.

Rezervace resp. registrace na test není možná. Stačí přijít během otevíracích hodin: 8:30 – 16:30 přes pracovní týden a v sobotu v čase 9:30 – 11:30. Výsledek je potom dostupný přibližně o 4 hodiny později. Výsledky budou dostupné i v ten stejný den, pokud se PCR test stihne provést do 14:30. V opačném případě to už laboratoř negarantuje.

COVID test na letišti Schwechat není zadarmo. Zde jsou ceny:

 • 99,00 EUR – pro deti, studenty, důchodce, navrátilce ze zahraničí
 • 155,00 EUR – běžná cena pro dospělé (pokud cestujete do jakékoliv země a potřebujete ke vstupu PCR test na počkání)
 • ANTIGEN TEST 35 EUR, ale S PCR testem společně 120,00 EUR

V případě otázek můžete laboratoř kontaktovat telefonicky nebo e-mailem:

 • +43 1 368 45 54 (pracovníci mluví německy nebo anglicky)
 • office@confidence.at

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
1 Comment
Nahoru