Connect with us
Logo Thai Airways na letadle

Asie

Thai Airways již nebudou létat z Vídně. Koncem roku zrušily rakouskou pobočku

Thai Airways již nebudou létat z Vídně. Koncem roku zrušily rakouskou pobočku

Thajské národní aerolinie Thai Airways se po skončení koronakrize do Vídně už nevrátí. Rakouská pobočka aerolinek je od konce roku 2020 uzavřena a aerolinky už vypověděly smlouvy se všemi vídeňskými zaměstnanci. Informuje o tom Aerotelegraph.com.

Reklama

Thai Airways tak už z Vídně odešly a není známo, zda se ještě vrátí. Létat z Vídně začaly v roce 1988, později letecká spojení v roce 1993 pozastavily. Znovu se k přímé lince vrátily opět v roce 2017.

Žádná jiná evropská metropole nedostala Dreamliner

Přímá linka Vídeň – Bangkok byla poslední roky mezi nejoblíbenějšími dálkovými spojeními z Rakouska. I Češi si zvykli na velmi pohodlné a rychlé spojení do Thajska, ještě v roce 2019 létali do Bangkoku v houfech. Vše ale nakonec poznamenala koronakrize.

Od dubna 2018 thajské aerolinky zvýšily frekvenci linky z Vídně do Bangkoku na čtyři lety týdně, později létaly 5x týdně a v sezóně 2019/2020 dokonce už 7x týdně.

Economy Thai Airways sedadla

Thai Airways původně do Vídně létaly modely Boeing 777-300 ER s 348 sedadly, později přešly na Boeing 787-8 Dreamliner s 256 sedadly. Vídeň byla jedinou metropolí v Evropě, kterou Thai Airways obsluhovaly bez přestávky z Bangkoku na křídlech super výkonného a ekologického Dreamlineru.

Poslední letadlo Boeing 787-8 odletělo z Vídně do Bangkoku dne 23. března 2020.

Thai Airways

Důvod? Pandemie a přísné podmínky vstupu do Thajska

Thai Airways jsou momentálně pod ochranou soudu před věřiteli. Aerolinky v prvním čtvrtletí 2020 dosáhly čisté provozní ztráty 22 676 milionů bahtů a ve druhém čtvrtletí čistou provozní ztrátu 5 353 milionů bahtů.

Poptávka po Thajsku nestoupá z důvodu přísných podmínek vstupu. Země se rozhodla zavést 14denní karanténu pro všechny cestující ve státních zařízeních. Dále je třeba mít i poměrně vysoké finanční krytí na účtu až 6 měsíců, pojištění a splnit další podmínky.

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY1 dnem dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus1 dnem dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT1 dnem dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI1 dnem dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf1 dnem dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD1 dnem dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID2 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru