Connect with us
Srí Lanka

Novinky

Srí Lanka prodloužila platnost víz při příjezdu na 180 dní. Chce podpořit turismus

Srí Lanka prodloužila platnost víz při příjezdu na 180 dní. Chce podpořit turismus

Srí Lanka chce po globální pandemii i nadále podporovat turismus v zemi. Určité období během pandemie udělovala tzv. volná víza. Nyní chce turistům pobyt usnadnit pomocí víz po příjezdu prostřednictvím autorizace ETA.

Reklama

Tzv. Visa on arrival budou platná s prodloužením až po dobu 180 dní. Toto rozhodnutí platí od 11. října 2022 do 25. června 2023. Poplatek za víza je 35 dolarů.

Cestovní ruch na Srí Lance tvořil v roce 2018 třetí největší a nejrychlejší zdroj cizí měny – téměř 4,4 miliardy dolarů, což představuje 4,9 procenta tamního HDP za rok 2018. V prvním pololetí roku 2019 cestovní ruch poklesl o 13,4 procenta.

Akční letenky na Srí Lanku

Cestuj na jistotu s pojištěním

  • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
  • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
  • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru