Connect with us
Machu Picchu

Koronavirus

Soukromá prohlídka Machu Picchu? Japonec ji zažil díky uvíznutí v Peru

Soukromá prohlídka Machu Picchu? Japonec ji zažil díky uvíznutí v Peru

Peru otevřelo jinak ještě nepřístupné Machu Picchu pro japonského turistu, který na návštěvu památky čekal 7 měsíců. Dostal speciální povolení od Ministerstva kultury.

Reklama

Ztracené město Inků bylo důvodem, kvůli kterému Japonec Jesse Katayama navštívil v březnu Peru. Země však zavřela hranice a místo pár dní tu strávil už více než půl roku, píše BBC.

Pan Katamaya dostal povolení ke vstupu s vedoucím parku, aby světový úkaz stihl vidět ještě před odjezdem domů. Pro ostatní zahraniční návštěvníky by se Machu Picchu mělo oficiálně otevřít v listopadu.

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru