Connect with us
New York má nové molo

Cestopisy

New York má nové místo pro veřejnost. Reprezentuje pokoj a biodiverzitu v centru města

New York má nové místo pro veřejnost. Reprezentuje pokoj a biodiverzitu v centru města

New York má nové místo na pořádný chill. V Hudson River Park otevřeli nové ekologické molo pro veřejnost. Hudson River Park byl původně navržen se záměrem vyrovnat se s tragickým 11. zářím.

Reklama

V části města Tribeca postavili malou oázu s lehátky, na kterých se dá krásně pozorovat zapadající slunce, se sportovním hřištěm a s velkými dřevěnými houpačkami. V budoucnu má přibýt hřiště pro děti s vědeckou tématikou. Návštěvníci parku se mohou dokonce zúčastnit ekologických prohlídek s průvodcem.

Molo v New Yorku

Park navrhla oceněná architektonická firma. Molo s názvem Pier 26 je novým rekreačním prostorem, který zdůrazňuje biodiverzitu přímo v centru New Yorku. Je prvním svého druhu na Manhattanu.

Křesílka na novém molu v New Yorku
Molo v New Yorku

Nad molem vede vyvýšená stezka, která nabízí krásné výhledy na město. Pokud mají návštěvníci trochu štěstí, uloví si jedno z oddechových křesílek. Designová promenáda slouží nejen k procházkám, ale i pro běžce.

Molo v New Yorku

Zdroj informací: Lonely Planet
Zdroj foto: Lonely Planet/Max Guliani

Akční letenky do New Yorku na rok 2021

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru