Connect with us
New York

Novinky

Silvestr na Times Square: New York letos umožní vstup plně očkovaným

Silvestr na Times Square: New York letos umožní vstup plně očkovaným

New York po loňské přestávce umožní domácím a také turistům zažít silvestrovské oslavy na slavné Times Square. U vstupu budou vyžadovat doklad o očkování.

Reklama

Loni vrcholila silná zimní vlna epidemie a tradiční velkolepé vítání nového roku se nekonalo. V minulosti bylo běžné, že nový rok z tohoto místa vítalo více než milion obyvatel a návštěvníků velkoměsta.

New York

Newyorčané slaví Nový rok tradičním spouštěním světoznámé křišťálové koule na náměstí Times Square. Koule vážící téměř 500 kilogramů se začne spouštět vždy minutu před půlnocí. Tento rituál zvaný ball drop se v centru Manhattanu pořádá od roku 1907.

Turisté ze Schengenu mají od 8. listopadu opět volný vstup do USA. Před vstupem do letadla se musí prokázat potvrzením o kompetním očkování na COVID-19 a rovněž PCR testem.

Akční letenky do New Yorku

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru