Connect with us
New York

Amerika

New York už má letošní stromek u Rockefellerova centra. Má 24 metrů a 12 tun

New York už má letošní stromek u Rockefellerova centra. Má 24 metrů a 12 tun

Rockefellorovo centrum už má svůj tradiční vánoční stromek, který by se zřejmě nevešel do většiny našich obýváků. Přivezli jej s policejním doprovodem z Marylandu. Norský smrk je vysoký 24 metrů, 14 metrů široký a váží 12 tun. Na své místo, kde nemůže chybět už od roku 1931, se dostal v sobotu.

Reklama

Z Marylandu si do New Yorku vybrali stromek poprvé. Jeho přesun trval dva dny a nebyl zrovna nejjednodušší. Policejní doprovod byl nutný z bezpečnostních důvodů. Kromě toho museli mít k převozu povolení ze všech států, kterými stromek projížděl, protože šlo o nadrozměrný náklad.

Na jeho tradiční místo před Rockefellerovým centrem v New Yorku ho nakonec dostal jeřáb. Ozdoben bude 50 000 LED světýlky na více než 8kilometrovém kabelu. Nahoře nesmí chybět Swarovského hvězda, která váží asi 408 kilo a je poseta 3 miliony křišťálů, píše CNN.

Vánoční stromek před Rockeffelerovým centrem má dlouholetou tradici. Začala v roce 1931, kdy pracovníci z Rockefellerova centra dali dohromady peníze a koupili si vánoční stromek. Muži ozdobili 20metrovou jedli girlandami, které ručně vyráběly jejich rodiny. Rockefellerovo centrum se o dva roky později, v roce 1933, rozhodlo učinit z vánočního stromku každoroční tradici a uspořádalo vůbec první ceremoniál rozsvícení stromku. Od té doby jej zde mohou domácí i turisté obdivovat každý rok.

Akční letenky do New Yorku

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY1 dnem dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus1 dnem dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT1 dnem dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI1 dnem dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf1 dnem dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD1 dnem dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID2 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru