Connect with us
Saúdská Arábie

Novinky

KONEČNĚ: Saúdská Arábie zavedla bezplatná 4denní tranzitní víza

KONEČNĚ: Saúdská Arábie zavedla bezplatná 4denní tranzitní víza

Skvělá zpráva ze Saúdské Arábie. Země se od 30. ledna 2023 rozhodla zavést BEZPLATNÁ 4denní tranzitní víza. To znamená, že pokud je Saúdská Arábie tvou přestupní destinací, nově ti postačí i taková víza. Ty s okamžitou platností usnadnily vstup do země pro lidi, kteří v ní chtějí strávit jen několik dní. Pokud letíš aerolinkami SAUDIA nebo Flynas, tranzitní víza máš v ceně letenky. První zmiňovaná společnost ti rovněž poskytne noc v hotelu zcela zdarma.

Reklama

Tranzitní víza Saúdská Arábie: jak je získám?

 • Tranzitní víza získávají (od 30. ledna 2023) bezplatně cestující aerolinek SAUDIA a Flynas
 • Víza jsou platná po dobu 96 hodin od vstupu do země (aerolinky je při zakoupení letenky vystavují na 3 měsíce)
 • Tranzitní víza jsou bezplatná, administrační poplatek je 10 eur (cca 240 Kč)
 • Tranzitní víza platí pro jakékoli město/letiště v Saúdské Arábii (Rijád, Džidda, Dammám) – avšak pouze za předpokladu, že cestující z téhož letiště odletí do finální destinace. Pokud cestující přestupuje na dvou různých místech v rámci jedné cesty – například Vídeň – Džidda – Rijád – Bangkok – v takovém případě tranzitní víza neplatí a je nutné mít standardní turistická víza

Letenky s aerolinkami SAUDIA

 • Upozorňujeme, že pokud je Saúdská Arábie finální destinací a nejedná se pouze o tranzit, je nadále třeba zakoupit standardní turistická víza.

Článek budeme dále aktualizovat.

Saúdská Arábie: přibývají spojení, země se stále více otevírá

Saúdskoarabské ministerstvo zahraničních věcí zavedlo vízum s cílem podpořit cestovní ruch v rámci strategie Vize 2030.

Cílem království je přilákat do roku 2023 do odvětví cestovního ruchu investice v hodnotě 220 miliard saúdských rijálů a 500 miliard saúdských rijálů pak do roku 2030. To vyplývá z předchozích prohlášení ministra turismu.

Podle statistik z roku 2019 přesahují roční příjmy saúdského turistického sektoru 211 miliard saúdských rijálů.

Podle Světové organizace cestovního ruchu překonala Saúdská Arábie v roce 2022 země G20 v počtu mezinárodních turistických příjezdů.

Očekává se, že země bude podnikat další kroky, které budou do destinace lákat turisty. Poslední měsíce jsou přitažlivá zejména nová lowcostová spojení do království na křídlech maďarských aerolinek Wizz Air. Ty létají do Saúdské Arábie z Vídně a Budapešti.

Saúdská Arábie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru