Connect with us
Saudia

Asie

Špičkový servis, nízké ceny, zajímavé destinace. 10 důvodů, proč si oblíbíš blízkovýchodní aerolinky Saudia

Špičkový servis, nízké ceny, zajímavé destinace. 10 důvodů, proč si oblíbíš blízkovýchodní aerolinky Saudia

Saudi Arabian Airlines nebo zkráceně Saudia sice nejsou nové aerolinky, ale zřejmě je ještě mnoho českých cestujících nezná. Nastal však čas to napravit. Tato letecká společnost toho totiž nabízí opravdu mnoho a často za méně peněz, než bývá u konkurence zvykem. Zní ti to jako klišé? Pojďme si tedy blíže představit aerolinky, které létají z Vídně a kromě nepoznaných destinací jako Džidda nebo Rijád tě zaujmou i letenkami do celé Asie či špičkovými službami na palubě.

Reklama

1. Nová letadla s krásnými a sofistikovanými kabinami

Saudia patří mezi špičkové blízkovýchodní aerolinky. Nás na první pohled zaujala zejména nová letadla, dostatek prostoru na nohy již v ekonomické třídě včetně opěradel nohou, famózní jídlo a několik dalších detailů, jako například bezplatný amenity kit (komfortní balíček s kosmetikou).

Někoho sice nepotěší, že aerolinky na palubě nepodávají alkoholické nápoje, ale tato letecká společnost to brilantně nahrazuje nabízenými gastronomickými zážitky a výborným servisem během celé cesty.

Saudia

Sedadla v ekonomické třídě Saudia patří mezi nejpohodlnější a nejprostornější ve vzduchu. Rozteč sedadel 34 palců je více, než ve svých ekonomických třídách umožňuje většina jiných leteckých společností. Opěrky hlavy mají polstrovaná křídla, která lze nastavit pro maximální pohodlí.

Sedadla nabízí také funkce jako „Articulated Movement“, jedinečné pro aerolinky Saudia, které umožňují automatické přizpůsobení sedadla pohybu těla.

Saudia
Saudia

2. Menu, které si lze vyskládat podle představ

Jídlo je samostatnou kapitolou. Saudia nabízí arabská, západní, jídla z cílové destinace a rovněž množství vegetariánských pokrmů. Nabídka patří mezi to nejpestřejší na trhu, takže gurmáni se jistě potěší. Čeká tě sada předkrmů a salát s dresinkem s možností výběru ze tří hlavních jídel s přílohami. A konečně dezerty – zmrzliny nebo tradičnější dezert plus čaj nebo káva, včetně espressa a cappuccina. Samozřejmostí je neomezené množství nápojů a snacků.

Saudia

Pro děti mladší 12 let jsou během letu k dispozici dětské tašky obsahující knihy, hry a jiné předměty, které je během dlouhých letů zabaví.

Saudia

3. Čtyři tisíce hodin zábavného obsahu

Všechna sedadla jsou vybavena multimediálními displeji, která mohou v některých letadlech dosahovat velikosti až 9 palců. Dálkové ovládání systému ti během cesty poskytne naprostou flexibilitu pro tvou osobní zábavu. Zábavní systém nabízí velký výběr video a audio obsahu, což už je ale dnes samozřejmostí pro většinu aerolinek létajících dálkové lety. Potěší také pohled na letadlo během letu, kdy můžeš vidět několik úhlů a podívat se na svět stejně, jako ho mají možnost vidět i piloti.

Zajímavostí je, že Saudia poskytuje největší knihovnu islámského obsahu ze všech leteckých společností. Obsahuje například i úplný Korán v hlase mnoha recitátorů.

V zábavním systému se nachází 4 000 hodin obsahu a tak si mezi filmy, televizními pořady, sadami boxů, kreslenými pohádkami a hudbou přijde každý na to své.

Saudia

4. Palubní Wi-Fi zdarma není samozřejmostí

Internet na palubě většinou nebývá zdarma. Bezplatná palubní Wi-Fi je však v případě aerolinek Saudia samozřejmostí. Hostům se tak nabízí nový způsob, jak se zabavit během letu na palubě vybraných letadel Airbus 330 a Airbus 320 zdarma.

Stačí si do svého chytrého zařízení iPad nebo iPhone stáhnout aplikaci a užít si širokou škálu zábavy. Aplikaci Saudia Skyfi lze použít vždy, když letíš v letadlech speciálně vybavených touto možností. Podle našich informací se to už týká většiny letů a nová letadla s touto alternativou stále přibývají.

Saudia

5. Mimořádně zajímavá nabídka letenek do Asie

Letecká společnost Saudia provozuje vnitrostátní i mezinárodní lety, ale cestující z Vídně budou zajímat zejména ty vzdálenější kouty naší Země. Aerolinky obsluhují Blízký a Střední východ, Afriku, Asii a dokonce i Severní Ameriku.

Společnost létá mezi Vídní a metropolemi Džidda a Rijád opět od 1. července 2021, kdy obnovila letecké spojení se Schwechatem. Aerolinky na tyto cesty používají zbrusu nové Airbusy A320, případně supermoderní Boeingy 787 Dreamliner a společně létají až 4krát týdně vždy v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli. Podrobný rozpis letů i s časovými údaji:

Saudia

Navíc, Saúdská Arábie je stejně jako Dubaj, Dauhá či Abú Dhabí ideální přestupový bod na cestě do daleké Asie. V případě přestupu v Saúdské Arábii na jiný dálkový let si pak cestující užívají komfortu oblíbeného Boeingu 777.

A co je úplně super – na těchto trasách se nyní objevují poměrně často i zajímavé akční ceny. Bangkok se Saudia lze aktuálně rezervovat z Vídně za 9 990 Kč. Indonésii zase za 14 490 Kč a Maledivy či Malajsii s cenovkou nepřesahující 15 000 Kč.

Akční letenky aerolinek Saudia

Stručná historie a zajímavosti o Saudi Arabia Airlines

Společnost Saudia (celým názvem Saudi Arabia Airlines) je národní letecká společnost Saúdské Arábie založená v roce 1945. Hlavní základna těchto blízkovýchodních aerolinek se nachází na mezinárodním letišti krále Abdulaziza ve městě Jeddah (česky Džidda). Aerolinky ovšem létají i z letišť ve městě Riyadh (Rijád) a Dammán. Zajímavostí je, že Saudia je po Emirates a Qatar Airways třetí největší leteckou společností na Arabském poloostrově. Saúdskoarabské aerolinky jsou také členem Organizace arabských leteckých dopravců a 29. května 2012 se připojily k prestižní alianci SkyTeam.

Saudia

6. SKYTRAX: Saudia jsou nejpokrokovější aerolinky

Saudi Arabian Airlines vyhrály v roce 2021 prestižní ocenění od agentury SKYTRAX. Díky tisícům recenzí od cestujících a kritiků se Saudia staly aerolinkami, které během pandemie učinily největší pokrok v nabízených službách a implementovaly nejvíce vylepšení ze všech leteckých společností na světě. Je to obdivuhodné zejména v době, kdy leteckým průmyslem a cestováním otřásla pandemie.

Saudia

7. Výrazné slevy na byznys letenky

Už jsi někdy letěl/a první nebo byznys třídou? Nabídka luxusních aerolinek Saudia ti to umožní vyzkoušet. Jak to? Prostor pro cestujícího v byznys třídě Saudia totiž samotné aerolinky nazývají jako First Class seats in Business Class – tedy sedadla první třídy v byznys třídě. A skutečně, míra komfortu, kterou Saudia v byznys třídě nabízí, je srovnatelná s mnoha jinými aerolinkami v jejich nejvyšších třídách.

Saudia

Jak vypadá takový let ve vyšší třídě? Po příchodu na místo se s tebou seznámí personál byznys třídy, který ti bude plně k dispozici během celého letu. Na uvítanou ti nabídne famózní arabskou kávu ochucenou kardamomem a čerstvou ovocnou šťávu.

Každé místo pro cestujícího je vybaveno plně nastavitelným elektrickým sedadlem, které se jednoduše přemění na dlouhé a široké sedadlo. Sedadlo lze kdykoli změnit na plnohodnotnou postel. Velký 17palcový širokoúhlý monitor HD poskytuje více než 3500 hodin video zábavy. Dotykový panel poskytuje cestujícímu úplnou kontrolu nad sedadlem. Nechybí ani rozdělovač osvětlení a soukromí s odkládacím prostorem pro uložení osobních věcí.

Saudia

Čtyřchodové hlavní menu od Saudia je opravdu výjimečné. Naservírují ti ho podobně jako v drahé pětihvězdičkové restauraci. Mezinárodní kuchyně je rozmanitá jako destinace letecké společnosti. Vyznačuje se mixem arabské a západní kuchyně a vždy je do toho zakomponováno i jídlo z cílové země. Výběr potěší i vegetariány.

Saudia

8. Stopover, krátká zastávka v metropoli Džidda

Letenku přes Saúdskou Arábii do jiné exotické destinace můzeš využít i pro multicity dovolenou. Stačí si udělat kratší stopover, tedy krátkou zastávku v metropoli Džidda. Je to snadné. Jen si pořídíš letenku s delším přestupem, tedy stopoverem v Džiddě, požádáš o tzv. tranzitní víza a je to.

Stopover lze provést už i na stávající letence od společnosti Saudia. Stačí se ozvat našim peliagentům a zadat konkrétní požadavek.

Tranzitní vízum lze získat v bezproblémovém a jednoduchém procesu, který cestujícímu umožní jedinečný pobyt s trváním až 96 hodin v Saúdské Arábii. Během něj můžeš nahlédnout do zcela nové kultury, poznat jedinečnou metropoli a vychutnat si perlu Blízkého východu, kterou tato země nepochybně je.

Saudia

9. Saúdská Arábie se stále více otevírá světu

Saudi se už před vypuknutím pandemie otevřeli turismu a snaží se přilákat více rekreantů z Evropy. Země výrazně zjednodušila vstup a zavedla tzv. turistická víza (i pro Čechy). Létání do a přes saúdskoarabské hlavní město Džidda je tak mnohem jednodušší než kdysi.

Navíc, získat víza do Saúdské Arábie je mnohem jednodušší než v případě některých jiných exotických zemí. Vše lze jednoduše vyplnit online, povolení ke vstupu přijde nejpozději do 60 minut. Pokud si to aktuálně porovnáme například s Thajskem, které je miláčkem Čechů, vidíme velký rozdíl v rychlosti vyřízení a vstupních podmínkách. Na povolení ke vstupu do Thajska nyní čekáš minimálně týden + je třeba splnit spoustu dalších podmínek. U Saúdské Arábie vše trvá pár minut.

I to je znakem toho, že Saudi to s turismem myslí vážně a chtějí být novým oblíbencem cestujících, kteří mají rádi exotickou dovolenou v málo probádané resp. pro Evropana dosud nepoznané zemi.

Saúdská Arábie

10. Víza do Saúdské Arábie vyřídíš raz dva

Vízové ​​poplatky do Saúdské Arábie vyjdou cestujícího na 480 SAR, což je v přepočtu přibližně 2 900 Kč. Zahrnují však také komplexní zdravotní pojištění, které pokrývá například i léčbu COVID-19. Jednovstupové vízum ti umožňuje zůstat v celkové délce jeden měsíc, zatímco vízum pro více vstupů ti umožňuje zůstat v Saúdské Arábii až tři měsíce.

Vízum pro více vstupů je platné maximálně tři měsíce bez ohledu na to, zda v tomto období zemi opustíš a znovu se vrátíš.

Při tranzitu přes Saúdskou Arábii nejsou nutná víza.

Saúdská Arábie

BONUS: Miluješ F1? Pak ti Saúdská Arábie nesmí ujít

Velká cena Saúdské Arábie je na poli formule 1 nováčkem. Grand Prix, která se jezdí kompletně v noci, měla ve světovém šampionátu premiéru loni. Tehdy však přišla na řadu až v závěru ročníku, letos se jela na jeho začátku.

Pokud jsi milovníkem motorismu a chceš zažít F1 ​​živě, Saúdskou Arábii ti můžeme jen doporučit. Spojíš krásnou dovolenou s oblíbeným sportovním zážitkem. Naplánuj si dovolenou v Saúdské Arábii v předstihu, super letenky už máme.

Formule 1

Zdroj fotografií: Saudia, Unsplash.com, Shutterstock

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.2/5 - (6 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru