Connect with us
Pevnost Coltesti v Transylvánii v Rumunsku

Koronavirus

Rumunsko nás vnímá jako rizikové. Bude vyžadovat karanténu

Rumunsko nás vnímá jako rizikové. Bude vyžadovat karanténu

Rumunsko včera rozhodlo o zpřísnění opatření týkajících se koronavirové situace. Výsledkem je mimo jiné i seznam rizikových zemí, na kterém vystupuje i Česká republika. Po vstupu na rumunské území bude od zítra vyžadována 14denní karanténa.

Reklama

S účinností od 7. 10. 2020 platí pro cestující, kteří do Rumunska přijíždějí z Česka či jiné země, jež byla Rumunskem označena jako země s vysokým epidemiologickým rizikem, musí podstoupit 14denní karanténu.

Pokud však v Rumunsku nehodláte zůstat déle než 3 dny a předložíte negativní PCR test provedený maximálně 48 hodin před vstupem do země, platí pro vás výjimka a nová opatření zahrnující 14denní karanténu se na vás nevztahují.

Jestliže se na vás bude po vstupu vztahovat nastoupení karantény, je možné si ji zkrátit na 10 dní. Stačí, když se v 8. dni karantény necháte otestovat a obdržíte negativní výsledek.

Tranzit je možný v případě, že při vstupu nahlásíte vaši cílovou zemi, vyplníte tranzitní formulář, dodržíte tranzitní koridory a časový limit na průjezd Rumunskem, který je stanoven na 36 hodin.

Návrat zpět do České republiky

Česká republika vnímala Rumunsko prakticky od počátku rozřazování zemí do tzv. Semaforu jako rizikovou zemi. To se změnilo 14. září, kdy byla označena zelenou barvou jako bezpečná, což platí i nadále.

Po návratu zpět do ČR tak není povinné podstoupit test na COVID-19 nebo předložit jeho výsledek, ani nastoupit karanténu.

Zdroj: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru