Connect with us
Testování na COVID-19

Koronavirus

Test na COVID-19 už poskytuje i letiště Praha

Test na COVID-19 už poskytuje i letiště Praha

Na přítomnost onemocnění COVID-19 je možné se otestovat už i na pražském Letišti Václava Havla v Praze. Na výběr jsou standardní i expresní testy, otestovat se mohou nejen cestující, ale i široká veřejnost. Testování na koronavirus provádí na pražském letišti akreditovaná laboratoř GHC Genetics. Ve čtvrtek o tom informovalo letiště Praha.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Expresní testy budou stát 7 500 Kč, standardní 1 750 Kč. Pražské letiště poskytuje komplexní test (RT-PCR) a realizuje i vyšetření protilátek IgG a IgM.

„Věříme, že testování nejen posílí bezpečnost cestujících a přispěje ke snížení rizika šíření nákazy při překračování státních hranic, ale i výrazně usnadní cestování,“ uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Gregor.

Jak a kde se na letišti Praha otestovat na COVID-19?

Zdravotníci laboratoře budou provádět testy na třech různých odběrových místech v rámci prostor letiště Praha. Jedno z nich je ve veřejné části letiště ve spojovací chodbě mezi oběma terminály. Určeno bude zejména pro veřejnost a rovněž cestující, kteří odcházejí do destinace, kde je vyžadováno předložení negativního testu na koronavirus.

Testování na koronavirus je na letišti Praha dostupné každý den od 4.00 ráno do půlnoci, provozní doba odběrových míst se však může upravovat dle aktuálního letového provozu. Analýzu vzorků budou zdravotníci provádět ve vzdálené laboratoři, výsledky budou mít testovaní do 12 hodin.

Výsledek testu na COVID-19 na letišti Praha do tří hodin pouze u dražší varianty

V případě expresního testování na koronavirus jsou výsledky známy do tří hodin, stejně jako na letišti ve Vídni. Tato možnost bude vhodná zejména pro cestující, kteří odlétají do destinací s požadovaným testem nebo naopak přiletěli z míst, u nichž Česká republika nebo Slovensko vyžaduje při vstupu do země negativní test. Na výsledky mohou cestující počkat přímo na letišti.

Akční letenky z letiště Praha

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru