Connect with us

Novinky

Test na COVID-19 už poskytuje i letiště Praha

Test na COVID-19 už poskytuje i letiště Praha

Na přítomnost onemocnění COVID-19 je možné se otestovat už i na pražském Letišti Václava Havla. Na výběr jsou standardní i expresní testy, otestovat se mohou nejen cestující, ale i široká veřejnost. Testování provádí akreditovaná laboratoř GHC Genetics. Ve čtvrtek o tom informovalo letiště Praha.

Reklama

Expresní testy budou stát 7 500 Kč, standardní 1 750 Kč. Pražské letiště poskytuje komplexní test (RT-PCR) a realizuje i vyšetření protilátek IgG a IgM.

„Věříme, že testování nejen posílí bezpečnost cestujících a přispěje ke snížení rizika šíření nákazy při překračování státních hranic, ale i výrazně usnadní cestování,“ uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Gregor.

Jak a kde se na letišti Praha otestovat?

Zdravotníci laboratoře budou provádět testy na třech různých odběrových místech v rámci pražského letiště. Jedno z nich je ve veřejné části letiště ve spojovací chodbě mezi oběma terminály. Určeno bude zejména pro veřejnost a rovněž cestující, kteří odcházejí do destinace, kde je vyžadováno předložení negativního testu na koronavirus.

Testování je dostupné každý den od 4.00 ráno do půlnoci, provozní doba odběrových míst se však může upravovat dle aktuálního letového provozu. Analýzu vzorků budou zdravotníci provádět ve vzdálené laboratoři, výsledky budou mít testovaní do 12 hodin.

Výsledek do tří hodin pouze u dražšího testu

V případě expresního testování jsou výsledky známy do tří hodin, stejně jako ve Vídni. Tato možnost bude vhodná zejména pro cestující, kteří odlétají do destinací s požadovaným testem nebo naopak přiletěli z míst, u nichž Česká republika nebo Slovensko vyžaduje při vstupu do země negativní test. Na výsledky mohou cestující počkat přímo na letišti.

Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Do Thajska nejdříve v září? Tak to zatím plánují Thai Airways https://t.co/vqoFuEsIsm #novinky16 hodinami dozadu
Před odletem na Kypr je třeba vyplnit tento dotazník, jinak hrozí pokuta 300 eur https://t.co/gICjz1SkQA #novinky17 hodinami dozadu
Letiště Vídeň zakáže 16. července lety z 18 zemí https://t.co/wkXOGn80nD #novinky18 hodinami dozadu
Atény z Vídně od 814 Kč, podzimní termíny https://t.co/nH7pparzU519 hodinami dozadu
Madagaskar s 5* Qatar Airways za 14 990 Kč, termíny od ledna 2021 https://t.co/TJWfXunmpM20 hodinami dozadu
Nová linka z Bratislavy! Aerolinky AirExplore a Pelikán spouštějí lety do Splitu https://t.co/hBM7Tmj1kN #novinky22 hodinami dozadu
Které země můžete navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Mauricius s termíny od ledna 2021 z Prahy od 13 990 Kč https://t.co/eYVBLWd8F32 dny dozadu
Okružní zaoceánské plavby budou obnoveny nejdříve v září https://t.co/IqCgjCGV9C #novinky5 dny dozadu
Aerolinky LEVEL zřejmě skončí i ve Francii, nabízely levný Karibik https://t.co/FbBcRHOUsK #novinky5 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru