Connect with us

Austrálie a oceánie

Tasmánie na téměř celý rok 2020 z Mnichova od 21 990 Kč

Tasmánie na téměř celý rok 2020 z Mnichova od 21 990 Kč

Tasmánie vám učaruje! Sice patří formálně k Austrálii, ale jako by byla téměř samostatnou planetou. Je jedinečná, velmi rozmanitá a například i ideální variantou pro ty, kteří se nedostanou na Nový Zéland – v určitých místech nabízí podobné scenérie. A stejně jako Austrálie zase poskytuje domov zcela unikátním druhům.

Reklama

Čekají vás dva přestupy v Adú Dhabí a Melbourne, navíc v ceně máte zahrnuto i 30kg odbavené zavazadlo. Našli jsme letenky hned do 2 lokalit – do hlavního města Hobartu, na jihu země, a do Launcestonu na severu.

 • Odkud? Z Mnichova
 • S kým? Letecké společnosti Etihad Airways, Virgin Australia International
 • Kdy? Únor – listopad 2020
 • Termín? Příklad 4. – 19. května 2020 (do Hobartu)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 30kg odbavené zavazadlo
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

Tasmánie a doklady

Tasmánie je spolkovou zemí Austrálie. Platí zde i stejné podmínky vstupu. Do Austrálie potřebujete platný cestovní pas (minimálně 6 měsíců od plánovaného odjezdu z Austrálie) a australské vízum v podobě autorizace ETA.

Tasmánie a očkování

Doporučená jsou základní cestovatelská očkování – proti žloutence typu A i B, proti tetanu a břišnímu tyfu. Zkontrolujte si pak platnost pravidelných očkování (tetan, záškrt, spalničky, příušnice atd.). Při cestování letadlem se doporučuje zvážit očkování proti meningokokovým a pneumokokovým nákazám, chřipce, spalničkám, případně planým neštovicím.

Při turistice pak pamatujte na to, že pokud se cokoliv stane, nejbližší civilizace bývá vzdálená desítky kilometrů, pokud ne víc. Buďte tedy opatrní.

Co v Tasmánii zažít a vidět?

 • Co se týče přírody, nemáte nouzi o různorodé zážitky. Tasmánie je totiž skutečně rozmanitá, a tak tu můžete najít ostře tvarovaná skalnatá pobřeží, majestátní hory, ale i například husté pralesy nebo ledovcová jezera. Setkáte se tu také s mnoha unikátními druhy, jako s ptakopyskem, tasmánským čertem a nemůžete se divit, že na vás v pralese vyskočí malý klokan. Mimochodem na vás může vyskočit z též unikátních druhů kapradin a zpod borovic Kauri.
 • Zkuste zavítat do národního parku Freycinet na východě. Najdete tu slavnou pláž Wineglass Bay (ve tvaru sklenice od vína), kde se můžete kajakem svézt podél zátok.
 • Určitě se vám vybavuje Tasmánský poloostrov. Také stojí za to – jedná se o oblast porostlou hustými lesy. V 19. století se stal vězením pro australské nenapravitelné trestance. S tím souvisí i věznice Port Arthur, kterou tu můžete navštívit, ale můžete tu i rybařit nebo trekovat národním parku.
 • Ochutnejte zdejší červené víno, které si získalo obdiv a stouplo v oblibě už u mnoha milovníků vín. A mnohem a mnohem víc!

Tasmánie a doprava

Řeknete si: Tasmánie, to je taková ta malá země pod Austrálií. No vůči Austrálii malá opravdu je, ale rozlohou se vyrovná České republice, takže ony ty vzdálenosti až tak blízké nejsou.

Nezapomeňte, že v Austrálii se jezdí po levé straně cesty, zde také! A navíc pozor na zvířata, která vám mohou zkřížit cestu – obvykle vycházejí za úsvitu a za soumraku, ale nejedná se o pravidlo. Je nutné dávat tu při jízdě pozor.

Tasmánie a počasí

Nejvhodnější je navštívit Tasmánii mezi prosincem a dubnem. v období pozdního léta (v únoru a březnu), které je většinou slunečné, bez dešťů.

Hodí se mít s sebou teplé oblečení, hlavně, pokud se chystáte zamířit do hor. Stejně tak si přibalte i repelent – ve chladnějším počasí štípou komáři ještě víc.

Naše tipy

Levné ubytování

Výhodné ubytování můžete rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistrujte se a penízky ve formě kreditu jsou vaše.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Soukromá dovolená za koronaviru? Pronajměte si chatu! https://t.co/riTJagRLDn2 hodinami dozadu
Halloween: jak to všechno začalo a jak se dnes slaví https://t.co/tlj4Gsb57o2 hodinami dozadu
Nejstrašidelnější hrady na světě https://t.co/lpf7HbnAq13 hodinami dozadu
Mauricius nabízí víza k dlouhodobému pobytu. Zde jsou podmínky https://t.co/93I32lOgcz #novinky3 hodinami dozadu
Michelinská restaurace v Budapešti podává luxusní jídlo na kolotoči https://t.co/V8ScgNeUcr #novinky3 hodinami dozadu
Vánoční trhy v Norimberku patří mezi nejstarší v Německu. Letos se nekonají https://t.co/6vJTQMC9Yj #novinky3 hodinami dozadu
Vánoční trhy v Norimberku patří mezi nejstarší v Německu. Letos se nekonají https://t.co/6vJTQMC9Yj #koronavirus3 hodinami dozadu
Letiště v New Yorku budou za nenošení roušek rozdávat pokuty https://t.co/w5O9yi22Vu #koronavirus4 hodinami dozadu
Letiště v New Yorku budou za nenošení roušek rozdávat pokuty https://t.co/w5O9yi22Vu #novinky4 hodinami dozadu
Mallorca: Na vlnách moře a historie https://t.co/icBmtvmpfg4 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru