Connect with us
Řím

Novinky

Nová antická památka v Římě: Prozkoumej místo, kde zavraždili Caesara

Nová antická památka v Římě: Prozkoumej místo, kde zavraždili Caesara

Mohli bychom si myslet, že ve městě jako Řím se toho moc nemění, pokud jde o starověké ruiny. Opak je ale pravdou. Minulý týden se veřejnosti otevřel „nový“ kout města. Místo, kde došlo k vraždě jednoho z nejmocnějších vládců Římské říše Julia Caesara.

Reklama

Starořímské pozůstatky Acra Sacra di Largo Argentina jsou patrné z ulice Largo Argentina, rušného a frekventovaného náměstí vzdáleného jen několik minut chůze od Piazza Navona.

Řím
Zdroj: Sovraintendenzaroma.it

Historie ukrytá v podzemí

Nyní po rekonstrukci mohou návštěvníci sestoupit přibližně 20 metrů pod povrch moderního města na úroveň antického Říma a projít se kolem ruin, které byly po staletí neprobádány.

Přestože byla toto oblast po staletí přehlížena, je jedním z nejdůležitějších historických míst Říma. Právě zde byl 15. března 44 př. n. l. údajně zavražděn Julius Caesar, čímž fakticky skončila republikánská éra starověkého Říma a připravila se půda pro Římskou říši. Tu založil Caesarův nástupce, císař Augustus.

Řím
Zdroj: Sovraintendenzaroma.it

Přístupnost pro každého

Tento komplex je přístupný každému. Výstavba je sponzorována módním domem Bulgari a obklopují ji bezbariérové stezky kolem ruin, popisy v Braillově písmu a dokonce i 3D skeny dvou archeologických nálezů. Díky nim se mohou návštěvníci, kteří jsou nevidomí nebo slabozrací, zorientovat v lokalitě.

Jean-Christophe Babin, generální ředitel módní značky Bulgari, uvedl: „V Area Sacra je cítit, jak dýchá historie. Tyto majestátní ruiny, které budeme moci obdivovat zblízka, hovoří o velikosti říše, která formovala naši civilizaci.“

Řím
Zdroj: Sovraintendenzaroma.it

Claudio Parisi Presicce, správce římského kulturního dědictví, ve svém prohlášení zmínil: „Otevření vrátilo městu velmi důležitou oblast, která každému umožňuje obdivovat průřez dějinami trvajícími více než dvě tisíciletí: od republikánského Říma po císaře, od opětovného využití staveb jako rezidencí aristokratických rodin, kostelů a klášterů až po jejich zbourání ve 20. letech 20. století.“

Vstupné pro turisty stojí 5 eur a historické ruiny budou otevřeny každý den kromě pondělí a některých svátků.

Zdroj: Lonely planetTravel and Leisure

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru