Connect with us
Ras Al Khaimah

Cestopisy

10 důvodů, proč je i Ras Al Khaimah hvězdou Spojených arabských emirátů (tipy redakce)

10 důvodů, proč je i Ras Al Khaimah hvězdou Spojených arabských emirátů (tipy redakce)

Díky Dubaji, stálici oblíbených arabských destinací, vnímáme Emiráty jako místo výhradně pro fanoušky luxusu. Na tento pocit při čtení článku ale zapomeňte – byť tvrzení, že vás v Ras Al Khaimah nemůže přepadnout záře třpytivého přepychu, by bylo nepravdivé. Kromě prvoplánové krásy vás zde ovšem čeká i zajímavá historie, adrenalin na nejdelší zipline nebo horská túra.

Reklama
Ras Al Khaimah

1. Nejdelší lanová dráha světa

Jak jsme slíbili výše, vrátíme se na chvilku na horu Jebel Jais. Nachází se zde lanová dráha (zipline) dlouhá 2,8 km, což z ní momentálně činí nejdelší dráhu tohoto typu na světě. Můžeme ji jednoznačně zařadit mezi nejpopulárnější turistické atrakce Ras Al Khaimah. Zejména pro adrenalinové maniaky je logicky cestovatelským magnetem. Pokud milujete zběsilé jízdy, tento „let“ rychlostí 120 km/h vám jistě dodá slušnou dávku euforie.

Ras Al Khaimah

2. Nejdelší bobová dráha v Emirátech

Bobová dráha, na níž se řítíte nad pohořím Hajar s panoramatickým výhledem na pobřeží, dosahuje rychlosti 40 km/h. Ale nebojte se, jízda je bezpečná a trvá asi 8 minut.

Ras Al Khaimah

Akční letenky do Emirátů

3. Na hory k moři

Může to znít paradoxně, ale krajinu Ras Al Khaimah definují monumentální hory. Pohoří Hajar leží na východní hranici Emirátů a jeho nejvyšším vrcholem je větrem ošlehaný Jebel Jais s výškou 1934 metrů. Je skutečnou bouřlivou výšinou, která je domovem divoké přírody starající se o rozmanitou tvář tohoto emirátu. Může se pochlubit i jedním světovým prvenstvím, ale o tom více pod následujícím nadpisem…

Nedávno zde vybudovali 30 km dlouhou cestu. Návštěvu pohoří tak můžete spojit i s roadtripem. Z hlediska ročních období jde o univerzální místo. V létě si udělejte piknik s pozadím malebné scenérie a v zimě se vydejte na procházku nebo trek. O Hajar jinak projevují intenzivní zájem rovněž geologové, protože se zde nachází největší ofiolitový komplex, tedy oceánská zemská kůra.

Ras Al Khaimah

4. Pláže na každém kroku

Ras Al Khaimah sice nabízí několik možností pro aktivní odpočinek, kulturní vyžití i turistiku, nelze ovšem popřít to, že drtivá většina turistů sem přijíždí na exotickou dovolenou za sladkým letním nicneděláním. Tomu je přizpůsobena i nabídka pláží – to znamená, že je jich opravdu hodně.

Na dlouhém pobřeží se vedle sebe střídají luxusní resorty, z nichž všechny mají své soukromé pláže. Ty jsou však za poplatek dostupné i široké veřejnosti, nejsou pouze pro ubytované. Většinu z nich můžete využívat s denním průkazem. Pokud jste zatíženi na dokonale udržované pláže s lehátky, slunečníky, sprchami, gastronomickými zařízeními a čistým pískem, rozhodně se do toho vyplatí investovat. Některé nabízí také různé vodní sporty s pronájmem vybavení (kajaků, vodních skútrů apod.).

Ras Al Khaimah

5. Perlová farma

Suwaidi Pearls, jediná perlová farma ve Spojených arabských emirátech, nabízí náhled do místního perlového dědictví. Emiráty a zejména Ras Al Khaimah mají úžasnou historii lovu perel, která se datuje více než 7 tisíc let do minulosti. Archeologové zjistili, že perlový průmysl zde vzkvétal ve 12. století. Na farmě v Ras Al Khaimah uvidí návštěvníci jedinečné techniky, jež se při lovu perel používají a nakouknou do ústřice. Šťastlivci si nalezenou perlu mohou vzít domů.

Ras Al Khaimah

6. Legendární pevnost Dhayah

Historické památky bývají součástí každé pořádné sbírky nejlepších turistických atrakcí daného místa. Jinak tomu není ani v případě Ras Al Khaimah. Pevnost Dhayah je krásným pozůstatkem dávných dob a bohužel také jediným svého druhu. V podstatě i jí hrozil podobný osud, protože v roce 1819 byla zničena při britském útoku, ale naštěstí byla ve 30. letech zrekonstruována. Až do 1964 byla sídlem šejka, později sloužila jako vězení a od roku 2001 je turistickou památkou.

Ras Al Khaimah

7. Ostrov s megalomanskou aurou

Pokud milujete ostrovy s pohádkovými dary přírody a dobrodružná místa s důrazem na udržitelný turismus, tak na Al Marjan se nevydávejte. Toto souostroví vzniklo uměle a patří mezi nejdražší soukromé ostrovy světa. Momentálně se jeho cena pohybuje kolem 450 milionů dolarů.

Představuje skupinu 4 korálových ostrovů v Perském zálivu, 36 km od mezinárodního letiště Ras Al Khaimah. Historické památky zde nehledejte, spíše luxusní resorty a pláže a několik zvědavých turistů vyhledávajících světová přepychová místa.

Ras Al Khaimah

8. Národní muzeum Ras Al Khaimah

Národní muzeum Ras Al Khaimah naleznete asi na každém seznamu nejpopulárnějších turistických atrakcí tohoto místa. Sídlí v pevnosti, ve které až do začátku 60. let žila vládnoucí rodina. Muzeum může být právem hrdé také na svou sbírku archeologických a etnografických exponátů.

Jednou z obzvlášť zajímavých místností je pokoj Qawasim s dokumenty, rukopisy a smlouvami z komunikace mezi Ras Al Khaimah a Velkou Británií. Najdete zde jak tradiční zbraně, tak archeologické nálezy od nejstarších osadníků po období pozdního islámu. Etnografická část muzea je obrazem tradičního emirátského života včetně architektury, zemědělství a rybolovu.

Ras Al Khaimah

9. Tisíce let stará vesnice

Přibližně 12 km od města Ras Al Khaimah se nachází tradiční vesnička s názvem Shimal. Mezi turisty není až tak populární, přesto je jedním z nejdůležitějších archeologických pozůstatků Spojených arabských emirátů. Jako exponáty tohoto exteriérového muzea slouží stovky předislámských hrobek u samotné osady Shimal, která pochází z let 2000 1300 př. n. l.

10. Jazirat al-Hamra, vesnice duchů

Po historických hrobkách přejděme na další tajemné místo, a to do opuštěné rybářské vesnice Jazirat al-Hamra. Tzv. městem duchů se stala v 60. letech minulého století, kdy ji původní obyvatelé – rybáři a lovci perel – definitivně opustili. Budovy postavené z korálových bloků se však díky místnímu klimatu zachovaly ve vynikajícím stavu. Proto dostanete docela slušný přehled o tom, jak se zde kdysi žilo.

Ras Al Khaimah

+ tipy na nejoblíbenější hotely

Slunečné Ras Al Khaimah představuje klidnou tvář Spojených arabských emirtů. Je ideální na plážovou dovolenou, kterou si fanoušci aktivnějších programů mohou doplnit o poznávání metropolí v poušti, golf či návštěvu léčivých minerálních pramenů. Známé je rovněž pro svoji luxusní nabídku hotelů, z níž si vyberou rodiny s dětmi, páry i skupiny přátel.

5* Doubletree by Hilton Resort & Spa Marjan Island

Hotel najdete přímo na dlouhé soukromé pláži, na oblíbeném ostrově Marjan Island. Patří mezi častou volbu rodin s dětmi, za což může i jeho skvělá vybavenost – nechybí několik restaurací, bazény, lehátka na pláži, wellness centrum a zázemí pro děti jako dětský bazén, hřiště a mini klub.

Co obsahuje kompletní balíček od Pelikána?

 • Zpáteční letenku z Prahy nebo Vídně (pouze přímé lety)
 • Příruční zavazadlo
 • Ubytování v 5* hotelu
 • Polopenzi
 • Transfer z letiště na hotel a zpět

Doubletree by Hilton Resort & Spa Marjan Island*****

Doubletree by Hilton Resort & Spa Marjan Island*****

4* Hampton by Hilton Marjan Island Resort

Tento jen nedávno otevřený hotel se pyšní 750 metrů dlouhou sokromou pláží a rovněž je ideální volbou také pro rodiny s dětmi. Leží na uměle vybudovaném ostrově Marjan Island a hostům nabízí výběr z několika restaurací, bar včetně pool baru, infinity i dětský bazén, wellness a fitness centrum a dětský klub s hřištěm.

Co obsahuje kompletní balíček od Pelikána?

 • Zpáteční letenku z Prahy nebo Vídně (pouze přímé lety)
 • Příruční zavazadlo
 • Ubytování ve 4* hotelu
 • All Inclusive
 • Transfer z letiště na hotel a zpět

Hampton by Hilton Marjan Island Resort****

Hampton by Hilton Marjan Island Resort****

5* Rixos Bab Al Bahr

Plážový resort s působivou architekturou je součástí známé a mezi českými cestujícími velice oblíbené sítě Rixos. Není divu, že patří mezi žádané hotely, neboť je zárukou špičkových služeb. Kromě restaurací, pláže a několika bazénů poskytuje zázemí i pro nejmenší hosty.

Co obsahuje kompletní balíček od Pelikána?

 • Zpáteční letenku z Prahy nebo Vídně (pouze přímé lety)
 • Příruční zavazadlo
 • Ubytování v 5* hotelu
 • All Inclusive
 • Transfer z letiště na hotel a zpět

Rixos Bab Al Bahr

Rixos Bab Al Bahr

Zdroje: Trawell.in, PlanetWare, OTP Travel

Zdroj fotografií: Unsplash, Shutterstock

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru