Connect with us
Letiště Schwechat

Koronavirus

Rakousko ruší zákaz létání do určitých zemí. Od 1. srpna nejsou žádná omezení

Rakousko ruší zákaz létání do určitých zemí. Od 1. srpna nejsou žádná omezení

Rakousko 30. června poprvé informovalo o zákazu letů do některých zemí, následně po dvou týdnech tento seznam aktualizovalo. Nově už však náš jižní soused nezakazuje přílety ze zemí jako Portugalsko, Velká Británie či Švédsko a uvolňuje pravidla. Od 1. srpna tak bude možné létat z Vídně bez omezení.

Reklama

Pro Čechy nadále platí, že po návratu na letiště ve Vídni se nemusí prokazovat testem ani absolvovat karanténu, pokud bezodkladně po příletu odcestují do České republiky.

Platí rovněž, že Rakousko sice umožnilo leteckým společnostem lety do všech destinací, reálně to však neznamená, že ihned od 1. srpna dojde k obnovení všech linek. Aerolinky už však postupně obnovují mnohá evropská i dálková spojení.

Další aktualizace v Rakousku se dočkáme za dva týdny. Země Evropské unie zákazy a uvolnění hranic s jednotlivými státy oznamují v dvoutýdenních cyklech, takže nejdříve dojde k přehodnocení někdy kolem 15. srpna.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Nejlevnější letenky z Vídně

Všechny akční letenky z Vídně

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus9 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus11 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g12 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN14 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky15 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus16 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru