Connect with us

Evropa

Moře i hory v Albánii, z Prahy od 1255 Kč, termíny od srpna

Moře i hory v Albánii, z Prahy od 1255 Kč, termíny od srpna

Albánie možná stále tak trochu čeká na svůj objev turisty, protože má co nabídnout. Vždyť co tu všechno nenajdeme – moře, krásné hory s nádhernými horskými jezery, malebnou, ale i drsnou přírodu. A z Prahy tam můžeš s levnými letenkami na dovolenou zaletět společností Wizz Air ještě i v srpnu, ale pak až do listopadu 2020. Termínů máš na výběr skutečně mnoho, pravda, u letenky z Vídně je jich o něco víc. Ale v obou případech, ať už z Prahy nebo Vídně, můžeš letět již od 1 255 Kč. Vstup je povolen již od května 2020.

Reklama
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Wizz Air
 • Kdy? Srpen – listopad 2020
 • Termín? Příklad 4. – 11. září 2020 (Podívej se na kalendář)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 10kg příruční zavazadlo
panorama města Tirana v Albánii

Albánie a cestovní doklady

Pro vstup ti stačí platný cestovní pas, nebo i občanský průkaz, jehož platnost musí být minimálně 3 měsíce po plánovaném ukončení pobytu.

Pokud se chystáte zdržet se zde déle, pak pamatujte, že bezvízový vstup je sice povolen na 90 dní, ale po měsíci se již musíte hlásit na cizinecké policii nebo na hranicích.

Albánie a počasí

Albánie je sice malá země, ale jak jsme již zmiňovali, velmi rozmanitá a díky tomu je zde několik klimatických zón. Pobřežní nížiny disponují středomořských klima – nejteplejšími měsíci jsou tu červenec a srpen (teploty se pohybují i kolem 30 °C). Zato hornaté oblasti bývají chladnější a v zimě pokryté pěknou sněhovou bílou pokrývkou.

Albánie – co vidět a zažít

 • Například samotné hlavní a zároveň největší město Tirana, leží něco kolem 25 kilometrů od Jaderského moře a v nedalekém okolí horského masivu Dajti. Určitě tu nevynechej Skadebergovo náměstí, pěkný výhled na město se ti naskytne z hodinové věže a pochopitelně tu můžeš pochopit spousty památek a institucí, jako např. Mauzoleum Envera Hoxhy, mešitu Ethem Bey, Národní historické muzeum a další.
 • Pokud by sis chtěl ale od ruchu velkoměsta odpočinout, navštiv místní Velký park, rozprostírající se kolem jezera. Je tu i Zoo a botanická zahrada.
 • Nezapomeň při toulkách, že podobně, jako v Bulharsku i zde se při souhlasu vrtí hlavou a při odmítnutí přikyvuje.
 • Nebo navštiv blízké hrady Kruja či Petrela.
Hrad Kruja nedaleko Tirany
Hrad Kruja nedaleko Tirany

Levné ubytování v Tiraně

Nezapomeň si prohlédnout naši nabídku pobytů – kde máš v ceně jak letenku, tak ubytování a leckdy i stravu. Třeba tě nadchne i jiná země. A pokud výhodné ubytování teprve hledáš, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí zejména, když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC2 dny dozadu
Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC #novinky2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q2 dny dozadu
Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy! https://t.co/Zg0SxSHHHZ2 dny dozadu
Bali z Prahy od 13 990 Kč: TOP aerolinky a termíny i na rok 2021 https://t.co/AJ46drnQJV3 dny dozadu
New York z Prahy za 8 790 Kč, s termíny až do dubna 2021 https://t.co/Im6FOHezfp3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru