Connect with us

Novinky

Výlet mimo Zemi? První komerční vesmírné letadlo na světě

Výlet mimo Zemi? První komerční vesmírné letadlo na světě

Vesmírný turismus udělal další krůček vpřed. Americká společnost Virgin Galactic totiž odhalila design kabiny komerční kosmické lodi VSS Unity. Měla by být první svého druhu na světě.

Reklama

Původní plán byl spustit 90minutové lety mimo atmosféru Země v roce 2020. To však zatím kvůli pandemii koronaviru nevyšlo. Naděje na brzké odstartování letů do vesmíru nyní opět vzrostla. Společnost zveřejnila virtuální prohlídku kabiny VSS Unity.

Do kabiny se vejde 6 pasažérů a 2 členové posádky. Sedadla jsou nastavitelná a mají se přizpůsobit individuální výšce a váze každého. Cestující budou mít k dispozici i zabudovaný komunikační systém, který je spojí s piloty. Kabina je vybavena kulatými okny, která pasažérům poskytnou nezapomenutelný výhled na modrou planetu.

Fotka virtuální kabiny vesmírného letadla

Na palubě jsou zakázány mobilní telefony. Inženýři však mysleli na všechno. Do stroje přidali 16 fotoaparátů, které zachytí unikátní momenty. Další 2 kamery zachytí let na videu. Do kosmické lodi bude rovněž umístěno velké kulaté zrcadlo, které má cestujícím umožnit vidět se ve vesmíru způsobem, jaký tu ještě nebyl. Pro Lonely Planet to řekl hlavní vesmírný důstojník George Whitesides ze společnosti Virgin Galactic.

Zrdcadlo ve virtuálním interiéru vesmírného letadla

Whitesides potvrdil, že si pasažéři v jistém okamžiku budou moci odepnout bezpečnostní pásy a „polétat si“ v kabině. Měkké povrchy a držadla v interiéru by měla zabránit jakýmkoliv zraněním.

Zatím se na let do vesmíru přihlásilo 60 lidí. Cena za cestu je 250 tisíc dolarů. Kosmická loď vystartuje v Novém Mexiku. VSS Unity pomůže vzlétnout větší letadlo, následně se odpojí a vydá se na jedinečnou cestu do vesmíru.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Zdroj foto: Virgin Galactic

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC2 dny dozadu
Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC #novinky2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q2 dny dozadu
Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy! https://t.co/Zg0SxSHHHZ2 dny dozadu
Bali z Prahy od 13 990 Kč: TOP aerolinky a termíny i na rok 2021 https://t.co/AJ46drnQJV3 dny dozadu
New York z Prahy za 8 790 Kč, s termíny až do dubna 2021 https://t.co/Im6FOHezfp3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru