Connect with us

Cestopisy

7 fotogenických míst Rakouska, která vás možná okouzlí víc, než Hallstatt

7 fotogenických míst Rakouska, která vás možná okouzlí víc, než Hallstatt

Ano, Hallstatt je krásný a historický, dokonce je zařazen do světového dědictví UNESCO, už dávno ale převzal nápor turistů. Jak píše Angela Orlando z portálu matadornetwork.com, počet turistických autobusů se za posledních pět let ztrojnásobil. Obyvatelům to už, právem, tak trochu leze na nervy a rádi by turismus okleštili aspoň o čtvrtinu.

Reklama

Vždyť si to jen představte. Hallstatt má jen něco kolem 780 obyvatel, před 12 lety přivítal 100 turistů denně, dnes je to deset tisíc. Deset tisíc lidí každý den. Nejčastěji přijíždějí z nedalekého Salzburgu nebo z Vídně.

Nejezděte sem!

Samotný primátor Hallstattu Alexander Scheutz cizince vyzývá, aby k nim prostě přestali jezdit. Darmo. Pomůžou možná aspoň tato opatření – Scheutz už zavedl systém návštěv s omezenými časovými intervaly a rezervace, dokonce zvažuje uzavření cest. „Nejsme žádné muzeum,“ tvrdí primátor. Podle deníku Daily Mail ale nemá mnoho es v rukávu, což frustruje jeho i obyvatele Hallstattu.

Udělejte Hallstattu radost a navštivte jiná místa krásného Rakouska, nejsou o nic míň zajímavá. Matadornetwork vybral sedm z nich – a tady jsou:

1. Bad Gastein

Bad Gastein jsou lázeňským městem ležícím v dolině, kterou lemuje pohoří Hohe Tauern. Turisté sem jezdí do léčivých termálních jezer, ale najdete tu i mohutné vodopády. V Bad Gastein mají rádi jogu, organizují tu jednu z největších joga událostí v Evropě. Samozřejmě, jako rakouské horské město nabízí i možnosti pro lyžaře, lyžuje se převážně od listopadu do dubna. Ubytovat se tu můžete v krásných hotelech, hostincích, hostelech nebo chatách.

Bad Gastein

Bad Gastein

2. Zell am See

Středověké město Zell am See leží téměř doslova na jezeře Zell, jižně od Slazburgu. Je to jedno z nejkrásnějších míst Rakouska, klidně může konkurovat kráse Hallstattu. Místní a pomalu už i turisté se tu mají čemu věnovat během celého roku, od lyžování a bruslení na jezeře po pěší turistiku, cykloturistiku a vodáctví. Na břehu jezera se, většinou děti, těší ze tří vodních parků. Každý únor se ve městě koná Balloonalps, týden zážitků s létajícími teplovzdušnými balóny. Dokonce i večer!

Zell am See

Zell am See

3. Feldkirch

Městečko Feldkirch se nachází v blízkosti hranic se Švýcarskem a Lichtenštejnskem, ve státě Vorarlbersko. Toto město je známé jako energeticky nejefektivnější rakouské město. Mnoho cestujících jím jen projíždí do jiných destinací. Pokud budete mít cestu kolem, zastavte se v něm, na den, či dva. Město a jeho okolí nabízí mnoho příležitostí na dobrou turistiku, v přírodě i ve městě. Je tu množství dobrých restaurací, katedrála, hrad i muzea.

Feldkirch

Feldkirch

4. Kufstein

Kufstein vypadá jako město z pohádky. Zejména díky jeho obrovské pevnosti, která se nachází na kopci. Dostat se k ní dá prý jen gondolou Kaiser Maximmian. Další atrakcí jsou největší volně stojící varhany na světě, ty se nacházejí uvnitř pevnosti. Pustili je na počest zesnulých vojáků z první světové války, varhaník na nich každý den ve dvanáct hraje. V červnu a srpnu i v šest večer, aby každému připomněl důležitost míru ve světě. No a samozřejmě, v Kufsteinu se zabaví i každý milovník zimních sportů!

Kufstein

Kufstein

5. Maria Wörth

Městečko Maria Wörth se nachází v jižním Rakousku, nedaleko hranic se Slovinskem a Itálií. Na jižním břehu křišťálově čistého jezera Wörthersee se nacházejí dva kostely, které vypadají, jako by plavaly na vodě. I kus přírody je tu stále nedotčen, místní lesy a louky jsou bez lidského zásahu.

Maria Wörth

Maria Wörth

6. St. Gilgen

Říká se, že tu žili mnozí členové Mozartovy rodiny, na břehu jezera Wolfgang, které toto město obklopuje. Samotný skladatel tu ale nežil nikdy. St. Gilgen patří pod správu Salzburgu, je to velmi malá obec. Množství zámožných Vídeňanů tu má svá letní sídla, ostatní, jako v mnohých horských obcích a vesnicích. Město zdobí barokní kostely, obklopují jej hory a velká lanovka, která nabízí panoramatický výhled na obec.

St. Gilgen

St. Gilgen

7. Lienz

Horolezci, horolezkyně, horolezčata… Dolomity v pozadí vás budou provázet celou cestu Lienzem. Mají věžovité útvary, fascinují zejména zkušené turisty a horolezce, ale jsou to poměrně drsné kopce. Dotváří kulisu tohoto města, které leží ve spolkové republice Tyrolsko. Jeho poloha na jihu poskytuje návštěvníkům v létě snad až středomořské podmínky. Místní by vám určitě doporučili vyzkoušet letní sáňkování na Adventure World Assling. Navštivte středověký hrad Bruck, muzeum a nevynechejte místní gastronomickou scénu, prý je špičková.

Lienz

Lienz

Mohlo by vás zajímat:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Diana lépe umývá nádobí, než vaří. I proto tak miluje svého chlapa, co se v kuchyni snad narodil. Na psy nedá dopustit, na ty své, ani na ty z OZ Pes v nouzi. Ostatně, jako na všechna zvířata. Kdy mohla v životě vycestovat už jen jednou, vrátila by se domů k mamce Esther, do Keni, na Aloo Drive do domečku nad zátokou.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

13 pláží, kterými tě Mauricius okouzlí https://t.co/4lsArA0KBz2 dny dozadu
Pevninské Portugalsko bez omezení: od 1. července již není nutný EU certifikát https://t.co/j03BLNywnb #koronavirus2 dny dozadu
Na výlet na slunné Azurové pobřeží do Francie s letenkami od 884 Kč https://t.co/WXimZj0WwW2 dny dozadu
TOP řeky, jezera a laguny v Evropě: Sem se jezdí za odpočinkem a vodními sporty https://t.co/HumpBMQ44z2 dny dozadu
TOP atrakce a zážitky v Abú Dhabí (14 tipů na aktivity a letenky od 3 267 Kč) https://t.co/z42VWQRgyF2 dny dozadu
Prozkoumej Sicílii s letenkami z Vídně nebo Prahy od 1 177 Kč https://t.co/Z988Hqfwip2 dny dozadu
AKČNÍ LETENKY: Zadar, Katánie, Řím a další od 461 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T2 dny dozadu
Ušetři s mKartou Svět: výběry zdarma, výhodné kurzy a až 2 000 Kč zpět za platby mobilem https://t.co/4KOaIaxi6P2 dny dozadu
Mauricius je otevřen pro všechny: není nutný test, očkování ani karanténa https://t.co/hSTauBjHnI #novinky2 dny dozadu
PECKA DNE: Letecký pobyt v Římě s hotelem a snídaní od 4 690 Kč https://t.co/kE4AVD7yoE3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru