Connect with us

Cestopisy

Těchto 6 míst v Rakousku prostě musíte zažít!

Těchto 6 míst v Rakousku prostě musíte zažít!

Za krásami světa nemusíte cestovat daleko. Zkuste si někdy zajet k našim sousedům, třeba do Rakouska. Rakousko totiž nenabízí jen Vídeň. Dnes vám tu představíme pár někdy pořádně šílených a leckdy adrenalinových kousků, které prostě chcete vidět, nebo spíš zažít!

Reklama

1. Sky Walk Dachstein

Rakouské město Dachstein nabízí pro turisty parádní podívanou, a to doslova. Najdete tam totiž tzv. Sky walk – prosklenou vyhlídku na Slovinsko, Čechy i na Vysoké Tatry. Mimo samotné vyhlídky můžete pak navštívit i 400-metrový lanový most Hängerbrücke.

2. Großglockner Alpenstraße

Silnice, která se přizpůsobila krajině, jak to je jen možné a přitom jedna z největších legend motorismu. Její meandrovité zákruty při pohledu z výšky působí jako přirozené koryto divoké řeky. 48km silnice vám nabídne úchvatnou cestu zelenými horskými svahy, loukami posetými květinami i skalnatými útesy až k ledovcům. Pokud dojedete až na její konec, můžete si z výšky 2571 metrů užít nádherný výhled.

3. Leogang

Milujete adrenalin, nebo chcete čas od času prostě udělat nějakou tu šílenost, na kterou budete vzpomínat ještě roky? Pak zkuste zipline Flying fox XXL, díky kterému se málem doslova proletíte alpskou krajinou, ve výšce 143 metrů, rychlostí 130 km/h a podíváte se na svět z ptačí perspektivy. A užijí si zde i milovníci horských kol.

Oblast Saalfelden Leogang má totiž i jeden z největších bikeparků v Evropě!

4. Eisriesenwelt

Věděli jste, že největší ledová jeskyně na světě se nachází právě v Rakousku? Konkrétně leží v pohoří Tennengebirge a určitě vás okouzlí. Jde totiž o 42 km dlouhý jeskynní systém a nepochybně i o jeden z nejkrásnějších. Už jen samotný vstup do jeskyně má na šířku 18 a na výšku 20 m. Určitě stojí za vidění.

5. Schneeberg

Milujete horské túry? Pak je hora Schneeberg přesně pro vás. Jedná se o krásnou dvoutisícovku a nejvýchodnější alpskou velehoru. Jméno „sněhová hora“ nevzniklo náhodou. Obyvatelé Vídně (a nejen oni) totiž můžou sledovat sněhová pole na jeho severském úbočí až do jara. Jako bonus se po několikahodinové túře můžete na vrcholu do sytosti najíst ve vysokohorské chatě.

6. Hohe Wand

Hohe Wand je jednou úžasnou vápencovou horou nedaleko Vídně a nabízí maximální turistické vyžití. Pokud si chcete zkusit ferraty – tedy turistiku prostřednictvím zajištěných cest a s využitím potřebné ferraty soupravy, je to výlet právě pro vás. Najdete zde množství lehkých, středně těžkých i obtížných tras. Pokud s ní ještě zkušenosti nemáte, tak doporučujeme určitě navštívit nejdříve nějaký kurz, případně využijte služby horských průvodců. Výhledy, na které se díky trasám dostanete za tu dřinu opravdu stojí.

Přeloženo z Pelipecky.sk.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakcia@pelipecky.sk. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

ZOO, golf i wellness. Pobyt v hotelu Kaskáda Brno od 1 690 Kč https://t.co/GGs3WC1qyi3 hodinami dozadu
Neznámé věci v Thajsku, které vás nadchnou! https://t.co/P8cmAxK2uJ8 hodinami dozadu
Tady se svět točí kolem golfu. Vítejte v hotelu Kaskáda Brno https://t.co/lxae0Egr3H9 hodinami dozadu
PRÁZDNINOVÝ VÝPRODEJ! Letenky po Evropě od 383 Kč https://t.co/T2Xu4HiEyM10 hodinami dozadu
Karibik z Prahy od 11 722 Kč nebo z Paříže od 8 609 Kč. Termíny do června 2021 https://t.co/UhxOeFjAcx10 hodinami dozadu
Kanárské ostrovy zadarmo pojistí na COVID-19 všechny turisty, kteří tam přijedou https://t.co/m5m3JnrYgw #novinky10 hodinami dozadu
Kanárské ostrovy zadarmo pojistí na COVID-19 všechny turisty, kteří tam přijedou https://t.co/m5m3JnrYgw10 hodinami dozadu
Thajsko z Prahy i Vídně s 5* Qatar Airways od 10 990 Kč v termínech i na rok 2021 https://t.co/ryz9X2vq7U10 hodinami dozadu
Havaj navrhla rezortové bubliny. Sloužily by jako karanténa pro rekreanty https://t.co/ViywthExzS #novinky1 dnem dozadu
Havaj navrhla rezortové bubliny. Sloužily by jako karanténa pro rekreanty https://t.co/ViywthExzS1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru