Connect with us

Cestopisy

Těchto 6 míst v Rakousku prostě musíte zažít!

Těchto 6 míst v Rakousku prostě musíte zažít!

Za krásami světa nemusíte cestovat daleko. Zkuste si někdy zajet k našim sousedům, třeba do Rakouska. Rakousko totiž nenabízí jen Vídeň. Dnes vám tu představíme pár někdy pořádně šílených a leckdy adrenalinových kousků, které prostě chcete vidět, nebo spíš zažít!

Reklama

1. Sky Walk Dachstein

Rakouské město Dachstein nabízí pro turisty parádní podívanou, a to doslova. Najdete tam totiž tzv. Sky walk – prosklenou vyhlídku na Slovinsko, Čechy i na Vysoké Tatry. Mimo samotné vyhlídky můžete pak navštívit i 400metrový lanový most Hängerbrücke.

2. Großglockner Alpenstraße

Silnice, která se přizpůsobila krajině, jak to je jen možné a přitom jedna z největších legend motorismu. Její meandrovité zákruty při pohledu z výšky působí jako přirozené koryto divoké řeky. 48km silnice vám nabídne úchvatnou cestu zelenými horskými svahy, loukami posetými květinami i skalnatými útesy až k ledovcům. Pokud dojedete až na její konec, můžete si z výšky 2571 metrů užít nádherný výhled.

3. Leogang

Milujete adrenalin, nebo chcete čas od času prostě udělat nějakou tu šílenost, na kterou budete vzpomínat ještě roky? Pak zkuste zipline Flying fox XXL, díky kterému se málem doslova proletíte alpskou krajinou, ve výšce 143 metrů, rychlostí 130 km/h a podíváte se na svět z ptačí perspektivy. A užijí si zde i milovníci horských kol.

Oblast Saalfelden Leogang má totiž i jeden z největších bikeparků v Evropě!

4. Eisriesenwelt

Věděli jste, že největší ledová jeskyně na světě se nachází právě v Rakousku? Konkrétně leží v pohoří Tennengebirge a určitě vás okouzlí. Jde totiž o 42 km dlouhý jeskynní systém a nepochybně i o jeden z nejkrásnějších. Už jen samotný vstup do jeskyně má na šířku 18 a na výšku 20 m. Určitě stojí za vidění.

5. Schneeberg

Milujete horské túry? Pak je hora Schneeberg přesně pro vás. Jedná se o krásnou dvoutisícovku a nejvýchodnější alpskou velehoru. Jméno „sněhová hora“ nevzniklo náhodou. Obyvatelé Vídně (a nejen oni) totiž můžou sledovat sněhová pole na jeho severském úbočí až do jara. Jako bonus se po několikahodinové túře můžete na vrcholu do sytosti najíst ve vysokohorské chatě.

6. Hohe Wand

Hohe Wand je jednou úžasnou vápencovou horou nedaleko Vídně a nabízí maximální turistické vyžití. Pokud si chcete zkusit ferraty – tedy turistiku prostřednictvím zajištěných cest a s využitím potřebné ferraty soupravy, je to výlet právě pro vás. Najdete zde množství lehkých, středně těžkých i obtížných tras. Pokud s ní ještě zkušenosti nemáte, tak doporučujeme určitě navštívit nejdříve nějaký kurz, případně využijte služby horských průvodců. Výhledy, na které se díky trasám dostanete za tu dřinu opravdu stojí.

Přeloženo z Pelipecky.sk.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru