Connect with us

Cestopisy

Těchto 6 míst v Rakousku prostě musíte zažít!

Těchto 6 míst v Rakousku prostě musíte zažít!

Za krásami světa nemusíte cestovat daleko. Zkuste si někdy zajet k našim sousedům, třeba do Rakouska. Rakousko totiž nenabízí jen Vídeň. Dnes vám tu představíme pár někdy pořádně šílených a leckdy adrenalinových kousků, které prostě chcete vidět, nebo spíš zažít!

Reklama

1. Sky Walk Dachstein

Rakouské město Dachstein nabízí pro turisty parádní podívanou, a to doslova. Najdete tam totiž tzv. Sky walk – prosklenou vyhlídku na Slovinsko, Čechy i na Vysoké Tatry. Mimo samotné vyhlídky můžete pak navštívit i 400-metrový lanový most Hängerbrücke.

2. Großglockner Alpenstraße

Silnice, která se přizpůsobila krajině, jak to je jen možné a přitom jedna z největších legend motorismu. Její meandrovité zákruty při pohledu z výšky působí jako přirozené koryto divoké řeky. 48km silnice vám nabídne úchvatnou cestu zelenými horskými svahy, loukami posetými květinami i skalnatými útesy až k ledovcům. Pokud dojedete až na její konec, můžete si z výšky 2571 metrů užít nádherný výhled.

3. Leogang

Milujete adrenalin, nebo chcete čas od času prostě udělat nějakou tu šílenost, na kterou budete vzpomínat ještě roky? Pak zkuste zipline Flying fox XXL, díky kterému se málem doslova proletíte alpskou krajinou, ve výšce 143 metrů, rychlostí 130 km/h a podíváte se na svět z ptačí perspektivy. A užijí si zde i milovníci horských kol.

Oblast Saalfelden Leogang má totiž i jeden z největších bikeparků v Evropě!

4. Eisriesenwelt

Věděli jste, že největší ledová jeskyně na světě se nachází právě v Rakousku? Konkrétně leží v pohoří Tennengebirge a určitě vás okouzlí. Jde totiž o 42 km dlouhý jeskynní systém a nepochybně i o jeden z nejkrásnějších. Už jen samotný vstup do jeskyně má na šířku 18 a na výšku 20 m. Určitě stojí za vidění.

5. Schneeberg

Milujete horské túry? Pak je hora Schneeberg přesně pro vás. Jedná se o krásnou dvoutisícovku a nejvýchodnější alpskou velehoru. Jméno „sněhová hora“ nevzniklo náhodou. Obyvatelé Vídně (a nejen oni) totiž můžou sledovat sněhová pole na jeho severském úbočí až do jara. Jako bonus se po několikahodinové túře můžete na vrcholu do sytosti najíst ve vysokohorské chatě.

6. Hohe Wand

Hohe Wand je jednou úžasnou vápencovou horou nedaleko Vídně a nabízí maximální turistické vyžití. Pokud si chcete zkusit ferraty – tedy turistiku prostřednictvím zajištěných cest a s využitím potřebné ferraty soupravy, je to výlet právě pro vás. Najdete zde množství lehkých, středně těžkých i obtížných tras. Pokud s ní ještě zkušenosti nemáte, tak doporučujeme určitě navštívit nejdříve nějaký kurz, případně využijte služby horských průvodců. Výhledy, na které se díky trasám dostanete za tu dřinu opravdu stojí.

Přeloženo z Pelipecky.sk.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Austrálie chce nastartovat COVID pasy a otevřít hranice možná už během Vánoc https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus26 minutami dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně už od 4 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo2 hodinami dozadu
Rozlousknuto! Jak do Thajska během pandemie ve 4 krocích https://t.co/Ue49Oq5Yrk3 hodinami dozadu
PECKA DNE: 5* Dubaj s polopenzí na ostrově Palm Jumeirah od 26 890 Kč https://t.co/eRX7XWNrOd21 hodinami dozadu
10 nejkrásnějších tatranských túr s dětmi i bez nich https://t.co/XdHL19vUKX22 hodinami dozadu
Mauricius 1. října ruší karanténu pro očkované. Bude nutné pouze testování https://t.co/hSTauB25Z8 #novinky22 hodinami dozadu
Podzimní Mallorca? Leť z Vídně nebo Prahy už od 527 Kč https://t.co/DXYXHexFa81 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT7 #letenky1 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT71 dnem dozadu
TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou https://t.co/y3LEZTK4be2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru