Connect with us
USA

Amerika

USA prodloužily platnost vstupních podmínek do 10. dubna 2023. Nadále tak vyžadují očkování

USA prodloužily platnost vstupních podmínek do 10. dubna 2023. Nadále tak vyžadují očkování

Spojené státy americké prodloužily povinnost předkládat před vstupem do země očkovací certifikát, a to minimálně do 10. dubna 2023.

Reklama

Od 8. listopadu 2021 je všem osobám, které jsou plně očkovány proti onemocnění COVID-19, umožněno letecky cestovat do Spojených států amerických. Od 12. června 2022 byla zrušena povinnost prokázat se při příjezdu do USA negativním testem na koronavirus.

Které vakcíny USA při vstupu do země uznává?

Za plně očkované se považují ti, kteří mají minimálně 2 týdny od druhé dávky vakcíny Pfizer nebo Moderna nebo od jednodávkové vakcíny Johnson & Johnson. USA uznávají rovněž očkování vakcínou AstraZeneca, Sinopharm a Sinovac.

USA při vstupu akceptuje očkování od těchto výrobců vakcíny:

 • AstraZeneca
 • Johnson & Johnson
 • Moderna
 • Pfizer-BioNTech
 • Sinopharm
 • Sinovac

Do USA tedy nemohou cestovat s potvrzením o očkování ti cestující, kteří dostali ruskou očkovací látku Sputnik nebo indickou Covaxin.

Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena uznává důležitost mezinárodního cestování a otevře se návštěvníkům ze zahraničí „bezpečným a udržitelným způsobem“, uvedl Bílý dům.

Akční letenky do USA

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Ras Al Khaimah: TOP destinace pro rodinnou dovolenou (itinerář a tipy na program) https://t.co/vZcVWN15hk18 hodinami dozadu
TOP 7 plážových hotelů v Dubaji: Ubytuj se na slavném ostrově Palm Jumeirah https://t.co/7ZTTAzbJhD20 hodinami dozadu
12 atrakcí ve Stockholmu. A ani jedna z nich nejsou masové kuličky https://t.co/qC4fWWMni120 hodinami dozadu
Přímé linky do New Yorku: leť z Berlína nebo Mnichova od 8 790 Kč https://t.co/jg9LVITUtN21 hodinami dozadu
Namiř si to během jara do Istanbulu. Z Prahy nebo Vídně přímo od 2 390 Kč https://t.co/rEYh6cbvLs21 hodinami dozadu
Benátky z Vídně na přelom zimy a jara od 755 Kč. Stihneš i karneval https://t.co/mHdhfwNJwj23 hodinami dozadu
POBYT DNE: 4* pobyt v Římě včetně snídaní a letenek od 7 690 Kč https://t.co/kTY1QRxZE92 dny dozadu
Letěli jsme přímým letem EVA AIR z Vídně do Bangkoku. Tyto 3 věci nás ohromily (RECENZE) https://t.co/SCDUNcRSzU #letenky2 dny dozadu
Letěli jsme přímým letem EVA AIR z Vídně do Bangkoku. Tyto 3 věci nás ohromily (RECENZE) https://t.co/SCDUNcRSzU2 dny dozadu
Bali, Vietnam a další pecky s China Airlines od 17 990 Kč! TOP servis a zavazadlo v ceně https://t.co/nVIj9kNDlL2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru