Connect with us
USA

Amerika

Cestování do USA: od 8. listopadu mají zelenou očkovaní a ti, kteří překonali COVID

Cestování do USA: od 8. listopadu mají zelenou očkovaní a ti, kteří překonali COVID

Americký prezident J. Biden vydal 25. října 2021 prezidentskou proklamaci, kterou byla zrušena proklamace omezující cestování do Spojených států amerických z Schengenského prostoru, Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, Irska, Brazílie, Jihoafrické republiky, Číny, Íránu a Indie.

Reklama

Na základě této proklamace je umožněno letecky cestovat do Spojených států amerických všem osobám, které jsou plně očkovány proti onemocnění COVID-19.

Uvedená omezení se nevztahují na státní občany Spojených států amerických, osoby s uděleným trvalým pobytem na území USA (tzv. Green Card), přistěhovalce, děti mladší 18 let apod.

Za plně proočkovanou osobu je považována osoba, která:

  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována dávkou jednodávkové vakcíny,
  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována druhou dávkou dvoudávkové vakcíny,
  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována kompletní sérií aktivní vakcíny (ne placebo) od AstraZeneca nebo Novavax,
  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována druhou dávkou kombinované vakcíny od různých výrobců (tzv. mix-match vaccination).

Podrobnější informace a seznam vakcín akceptovaných ve Spojených státech amerických je uveden na webovém sídle Centra kontroly a prevece nemocí (CDC).

Před nástupem do letadla směřujícího do Spojených států amerických jsou všichni plně očkovaní cestující od 2 let věku povinni prokázat se negativním výsledkem virálního testu (PCR, antigen) na COVID-19, jehož vzorek byl odebrán nejdéle 3 dny před plánovaným odletem.

V případě, že cestující spadá do některé z výjimek vztahujících se na cestu do Spojených států amerických bez plného proočkování, je třeba se prokázat negativním výsledkem testu (PCR, antigen) na COVID-19, jehož vzorek byl odebrán nejdéle 1 den před plánovaným odletem.

Od osob, které nejsou plně očkovány, je navíc možné vyžadovat, aby se podrobily virálnímu testu na onemocnění COVID-19, a to 3-5 dní po vstupu na území Spojených států amerických, a zůstaly v samoizolaci 7 dní po vstupu na území USA (to i v případě negativního výsledku testu). V případě, že se taková osoba plánuje zdržet na území Spojených států amerických více než 60 dní, je od ní možné vyžadovat, aby se nechala ve Spojených státech amerických plně očkovat.

Alternativním řešením obou výše uvedených případů je předložit doklad o nedávném překonání nemoci COVID-19 (Recovery Documentation).

Akční letenky do USA

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT2 dny dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI2 dny dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf2 dny dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD2 dny dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID3 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k3 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG3 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru