Connect with us
USA

Amerika

V USA plánují hlasovat o zrušení povinného očkování při vstupu do země

V USA plánují hlasovat o zrušení povinného očkování při vstupu do země

Spojené státy americké od dospělých návštěvníků ze zahraničí stále vyžadují očkování, ovšem v nejbližších týdnech by mohlo dojít ke změně. Sněmovna reprezentantů USA plánuje příští týden hlasovat o návrhu zákona, kterým by se ukončil požadavek, aby byla většina zahraničních cestujících v letecké dopravě očkována proti Covid-19. Informuje portál skift.com.

Reklama

Aktuální podmínky vstupu do USA

V současnosti musí dospělí návštěvníci Spojených států amerických, kteří nejsou občany nebo osobami s trvalým pobytem, před nástupem na palubu letadla, až na některé omezené výjimky, předložit doklad o očkování.

Republikánský zástupce Thomas Massie představil opatření ke zrušení požadavku na očkování. „Nevědecký mandát CDC odděluje příliš mnoho lidí od jejich rodin a činí to příliš dlouho. Musí to skončit,“ uvedl na Twitteru.

CDC tvrdí, že v boji proti Covid-19 jsou vakcíny i nadále nejdůležitějším nástrojem veřejného zdraví a doporučuje, aby byli všichni cestující očkováni.

Americká asociace cestování ve čtvrtek uvedla, že dlouho podporuje odstranění tohoto požadavku a nevidí důvod čekat do květnového vypršení nouzového stavu v oblasti veřejného zdraví – zejména když potenciální návštěvníci aktuálně plánují jarní a letní dovolené.

Povinnost předkládat před vstupem do země očkovací certifikát platí zatím do 10. dubna 2023.

12. června 2022 byla zrušena povinnost prokázat se při příjezdu do USA negativním testem na koronavirus.

Které vakcíny USA při vstupu do země uznává?

Za plně očkované se považují ti, kteří mají minimálně 2 týdny od druhé dávky vakcíny Pfizer nebo Moderna nebo od jednodávkové vakcíny Johnson & Johnson. USA uznávají rovněž očkování vakcínou AstraZeneca, Sinopharm a Sinovac.

USA při vstupu akceptuje očkování od těchto výrobců vakcíny:

 • AstraZeneca
 • Johnson & Johnson
 • Moderna
 • Pfizer-BioNTech
 • Sinopharm
 • Sinovac

Do USA tedy nemohou cestovat s potvrzením o očkování ti cestující, kteří dostali ruskou očkovací látku Sputnik nebo indickou Covaxin.

Akční letenky do USA

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (6 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru