Connect with us
USA

Amerika

Cestování do USA: od 8. listopadu mají zelenou očkovaní a ti, kteří překonali COVID

Cestování do USA: od 8. listopadu mají zelenou očkovaní a ti, kteří překonali COVID

Americký prezident J. Biden vydal 25. října 2021 prezidentskou proklamaci, kterou byla zrušena proklamace omezující cestování do Spojených států amerických z Schengenského prostoru, Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, Irska, Brazílie, Jihoafrické republiky, Číny, Íránu a Indie.

Reklama

Na základě této proklamace je umožněno letecky cestovat do Spojených států amerických všem osobám, které jsou plně očkovány proti onemocnění COVID-19.

Uvedená omezení se nevztahují na státní občany Spojených států amerických, osoby s uděleným trvalým pobytem na území USA (tzv. Green Card), přistěhovalce, děti mladší 18 let apod.

Za plně proočkovanou osobu je považována osoba, která:

  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována dávkou jednodávkové vakcíny,
  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována druhou dávkou dvoudávkové vakcíny,
  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována kompletní sérií aktivní vakcíny (ne placebo) od AstraZeneca nebo Novavax,
  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována druhou dávkou kombinované vakcíny od různých výrobců (tzv. mix-match vaccination).

Podrobnější informace a seznam vakcín akceptovaných ve Spojených státech amerických je uveden na webovém sídle Centra kontroly a prevece nemocí (CDC).

Před nástupem do letadla směřujícího do Spojených států amerických jsou všichni plně očkovaní cestující od 2 let věku povinni prokázat se negativním výsledkem virálního testu (PCR, antigen) na COVID-19, jehož vzorek byl odebrán nejdéle 3 dny před plánovaným odletem.

V případě, že cestující spadá do některé z výjimek vztahujících se na cestu do Spojených států amerických bez plného proočkování, je třeba se prokázat negativním výsledkem testu (PCR, antigen) na COVID-19, jehož vzorek byl odebrán nejdéle 1 den před plánovaným odletem.

Od osob, které nejsou plně očkovány, je navíc možné vyžadovat, aby se podrobily virálnímu testu na onemocnění COVID-19, a to 3-5 dní po vstupu na území Spojených států amerických, a zůstaly v samoizolaci 7 dní po vstupu na území USA (to i v případě negativního výsledku testu). V případě, že se taková osoba plánuje zdržet na území Spojených států amerických více než 60 dní, je od ní možné vyžadovat, aby se nechala ve Spojených státech amerických plně očkovat.

Alternativním řešením obou výše uvedených případů je předložit doklad o nedávném překonání nemoci COVID-19 (Recovery Documentation).

Akční letenky do USA

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Rakousko bez testu a karantény: země dnes ruší vstupní požadavky https://t.co/GoQJkSiIgj #koronavirus51 minutami dozadu
AKČNÍ LETENKY: Zadar, Mallorca, Řím a další od 458 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T22 hodinami dozadu
Pelipeckovní roadtrip po USA: 19. díl – Niagarské vodopády https://t.co/MUQz6Tn2FZ1 dnem dozadu
PECKA DNE: Letecký zájezd do Dubrovníku se snídaní od 10 990 Kč https://t.co/lzPQnHVgOv3 dny dozadu
Nejkrásnější pláže Španělska: TOP 10 + akční letenky https://t.co/TJrmo777JA3 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená na Krétě s polopenzí a hotelem na pláži od 11 574 Kč https://t.co/DgZm9hu4Q44 dny dozadu
PECKA DNE: Pobyt v termálech Bešeňová s polopenzí a vodním parkem v ceně od 3 790 Kč https://t.co/TCbfOZwHWw5 dny dozadu
Nejkrásnější pláže Španělska: TOP 10 + akční letenky https://t.co/TJrmo777JA5 dny dozadu
Roušky v letadlech a na letištích již v Evropě nebudou od 16. května povinné https://t.co/08sdGxRfeE #novinky5 dny dozadu
Roušky v letadlech a na letištích již v Evropě nebudou od 16. května povinné https://t.co/08sdGxRfeE #koronavirus5 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru