Connect with us
Phuket

Asie

Qatar Airways obnovily lety na Phuket. Ostrov se otevře očkovaným i bez karantény

Qatar Airways obnovily lety na Phuket. Ostrov se otevře očkovaným i bez karantény

Aerolinky Qatar Airways znovu spouštějí lety na thajský ostrov Phuket. Poletí tam čtyřikrát týdně s Boeingem 787-8 ode dneška, 1. července 2021. Skvělou zprávou je, že ode dneška již také turisté nemusí na Phuketu trávit první dva týdny v karanténě v hotelích na vlastní náklady. Ostrov totiž začal vítat návštěvníky bez povinnosti karantény, po 14 dnech budou moci následně vycestovat i do jiných částí Thajska.

Reklama

Letecká společnost Qatar Airways pozastavila lety na Phuket již loni kvůli globální pandemii. Rozhodnutí obnovit je přichází s rozhodnutím Thajska otevřít se očkovaným turistům od stejného data. První let z Dauhá proběhne čtvrtek 1. července. Qatar Airways přepraví na palubě maximálně 232 pasažérů v ekonomické třídě a 22 pasažérů v business třídě.

Qatar Airways
Zdroj: Shutterstock/Santi Rodriguez

Qatar Airways přitom nejsou jedinými aerolinkami, které se vracejí na Phuket. Přidat se chtějí i Thai Airways, Emirates, Singapore Airlines a El Al. Thai Arways chtějí létat přes Bangkok rovněž do Frankfurtu, Londýna, Paříže, Kodaně, Singapuru a Soulu od 1. července. Emirates už na Phuket létají čtyřikrát týdně, od 1. července chtějí frekvenci zvýšit na každodenní lety, píše Simple Flying.

Vstup očkovaným do Thajska bez omezení již brzy

Přestože vláda chtěla datum otevření hranic Thajska bez karantény stanovit na 1. říjen, jeden z jejích ministrů navrhl, že by se termín mohl posunout na léto, a to ve vybraných částech – Phuket, Phang Nga a Krabi. Klíčem má být právě naočkování 70 procent populace zmíněných oblastí. To znamená 900 000 dávek pro 450 000 obyvatel, píše Travel off Path.

Destinace Chiang Mai, Koh Samui, Krabi, Pattaya, Phang Nga a Phuket se otevřou naočkovaným turistům pouze se 7 denní karanténou. Později, 1. července, se má například Phuket otevřít bez karantény. Zároveň by návštěvníci po prvním týdnu na ostrově s negativním testem mohli cestovat i po zbytku země.

Co potřebuješ před cestou na Phuket?

Thajsko má poměrně specifická pravidla při vstupu do země a vyžaduje příslušná víza. Pokud cestující nepřijíždí do země v rámci systému osvobození od vízové povinnosti, který se vztahuje na 30 dní pobytu od data vstupu, potřebuje vstupní certifikát (Certificate of Entry) vydaný thajskými orgány, negativní PCR test na COVID-19, který není starší 72 hodin, certifikát o tom, že je plně očkován, doklad o ubytování ve státem určených karanténních hotelích, zdravotní pojištění ve výši minimálně 100 000 USD, které pokrývá i veškeré náklady spojené s případnou léčbou COVID-19 a vyplnění deklarace. Dosud platilo, že cestující po příjezdu do Thajska museli setrvat v povinné karanténě ve vyhrazených karanténních zařízeních na vlastní náklady. Díky novému Sandbox modelu už budou návštěvníci od tohoto nařízení osvobozeni. Současně platí, že děti mladší 18 let, nemusí mít očkování, pokud letí v doprovodu svých očkovaných rodičů.

Co se děje po příjezdu na Phuket?

Návštěvníci jsou povinni stáhnout si aplikaci ThailandPlus na své mobilní telefony. Ta slouží coby zařízení pro sledování zdravotního stavu. Po příjezdu do Thajska se musí prokázat QR kódem, který byl při registraci prostřednictvím aplikace vygenerován. Po příjezdu je také nutné podstoupit PCR test, následně 6. nebo 7. a později 12. nebo 13. den další PCR test a po 14. dni již mohou bez omezení vycestovat do celé země.

Proč navštívit právě Phuket?

Exotický ostrov ležící jihozápadně od thajského pobřeží je největším ostrovem Thajska a zároveň jediným ostrovem, který je rovněž provincií. A ne ledajakou, ale rovnou nejbohatší v zemi! Phuket je zároveň jednou z nejnavštěvovanějších oblastí jihovýchodní Asie, ale nenechte se odradit – stále si zachovává svůj šarm, nádherné pláže a krásné azurové moře. Phuket vás prostě nezklame.

Phuket

Gastronomický zážitek, na který nezapomenete

Thajské kuchyni dominuje především chilli, česnek, rýže, těstoviny a ovoce. Pokud můžete, ochutnejte ze všeho co nejvíce, protože doma nikdy nepocítíte chuť domácích thajských surovin tak, jak na tomto místě. Jídlo je na naše poměry velmi levné, za výbornou masitou polévku, pad thai nudle a kokosovou zmrzlinu nedáte více než pár korun. Nám se osobně osvědčilo pravidlo, že čím hůře vypadala restaurace nebo bistro, tím chutnější jídlo nám nabídli. Nejméně zaplatíte za jídlo na ulici. Pozor na pivo, může stát stejně jako v Amsterdamu. Největší radost budou mít cestovatelé, kteří milují ryby. Většina jídel pochází přímo z moře a vše je extrémně čerstvé.

Phuket

TOP pláže Phuketu

Kde jsou nejkrásnější pláže? Pro začátek je třeba dodat, že označit tu nejkrásnější pláž by bylo velmi subjektivní a odvážné. Ale z našich rozhovorů s místními (a podle vlastních zkušeností) jsme se rozhodli poradit vám deset pláží, které byste neměli vynechat. Každá je něčím jedinečná. Freedom Beach (Patong), Banana Beach (Laguna), Kata Noi Beach (Kata), Kata Beach (Kata), Laem Singh Beach (Surin), Nai Harn Beach (Nai Harn), Nai Thon Beach (Laguna), Bang Tao Beach (Laguna), Kamala Beach (Kamala) a Surin Beach (Surin).

Pláž Patong
Pláž Patong
Pláž Kamala
Pláž Kamala
Pláž Laem Singh
Pláž Laem Singh

Staré město

Na první pohled může působit jako běžné thajské město. Hlučná doprava, přeplněné ulice a nad hlavami visící kabely vás mohou trochu odradit, ale nedovolte jim to! Dá se tady levně a výborně najíst a nakoupit skvělé suvenýry a oblečení. Ve starém městě se mísí dvě významné kultury: čínská a portugalská. Právě Portugalci byli první Evropané, kteří se na ostrov dostali, a čínští potomci zde zase začali těžit cín a výrazně na něm zbohatli. Toto unikátní propojení je vidno rovněž na architektuře.

Stará část města Phuket
Staré město Phuketu

Akční letenky Qatar Airways a dalších na Phuket

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru