Connect with us
Trinidad a Tobago

Amerika

Trinidad a Tobago z Vídně za 10 990 Kč, termíny i na rok 2022

Trinidad a Tobago z Vídně za 10 990 Kč, termíny i na rok 2022

V těch nejjižnějších vodách Karibského moře, tam leží stát Trinidad a Tobago, tvořen dvěma většími a 20 menšími ostrovy. Trinidad a Tobago jsou ty dva největší, kam si přesně můžeš zaletět na zdejší letiště v Port of Spain. Letenky z Vídně s přestupem v Amsterdamu společnosti KLM nyní pořídíš za pěknou cenu 10 990 Kč. Termínů na sezónu je přitom habaděj, a hlavně, jsou až do března 2022.

Reklama

Ostrovy pokryté deštnými pralesy lákají návštěvníky nádhernými plážemi, „adrenalinovou“ turistikou v tropické přírodě a originalitou. I když jsou dnes Trinidad a Tobago jedním státem, jsou to odlišné světy, takže žádná dovolená není stejná.

  • Odkud? Z Vídně
  • S kým? Letecká společnost KLM
  • Kdy? Říjen – Březen 2022
  • Termín? Příklad 10. – 22. ledna 2022 (Podívej se na kalendář)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 10 + 2kg příruční zavazadla
Akční termín - letenka Trinidad a Tobago, KLM

Akční letenka na Trinidad a Tobago

Trinidad a Tobago – Cestovní doklady

Zatím je stát uzavřen. Ke vstupu a pobytu na území Trinidadu a Tobaga nepotřebuješ vízum. Délka pobytu ale nesmí přesáhnout 90 dnů. Stačí ti tedy cestovní pas, jehož doba platnosti musí být ještě minimálně 6 měsíců.

Návrat se řídí vždy podmínkami cestovatelského semaforu. Trinidad a Tobago jsou zatím vnímány jako země s velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19. Podmínky návratu najdeš v našem samostatném článku.

Očkování před cestou na Trinidad a Tobago

Na Trinidad a Tobago jsou povinná očkování proti žluté zimnici (uvádí portál Avenier), doporučována jsou pak očkování proti dětské obrně, choleře, kapénkové infekci a standardní cestovatelská očkování (Břišní tyfus, Tetanus, Žloutenka typu A, Žloutenka typu B).

Trinidad a Tobago

Počasí na Trinidad a Tobago

Ostrovy leží v tropickém pásmu, čekej tedy vysoké teploty bez výraznějších výkyvů a změn – po celý rok. Střídá se tu ale období sucha a dešťů. Od 1. června do listopadu tu sice panuje „období hurikánů“, riziko je ovšem velmi malé, ale už si musíš sledovat doporučení zdejších úřadů.

Pít či nepít… vodu?

Vodě se tu raději vyhni. Je doporučováno kupovat balenou a vyhýbat se nápojům s ledem.

Trinidad a Tobago

Co ve státe Trinidad a Tobago vidět nebo zažít?

  • Port of Spain je v současnosti hlavní a také nejčilejší město, jak tomu již bývá. Lidé sem ale kromě zábavy jezdí i za zdejší koloniální architekturou, barevnými karibskými domy, ale i za prvky Islámu nebo za zdejším centrem. Jistě tu navštiv náměstí Woodford. Stojí tu takové skvosty jako Justiční palác, Národní knihovna nebo Katedrála Nejsvětější Trojice.
  • Na ostrově Tobago je zase centrem město Scarborough. Kromě tradičních trhů a architektury tu jistě zavítej na pevnost Fort King George (pevnost krále Jiřího).
  • Na ostrově Tobago leží i jeden z největších pralesů na světě. Díky jedinečné fauně a floře je dnes zdejší rezervace Tobago Forest Reserve dokonce i na seznamu UNESCO.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Cancún a levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Trinidad a Tobago
Pevnost ve Scarborough, ostrov Tobago

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru